کد خبر : 3938
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/ رييس مجلس: عدالت‌طلبي اسلام، آمريكا را به هراس انداخته است

ایسنا/ رييس مجلس: عدالت‌طلبي اسلام، آمريكا را به هراس انداخته است

رييس مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: در دنيا اتحاديه‌ها و نشست‌هاي فراواني وجود دارد كه صرفا به سخنراني و اعلام مواضع مي‌پردازند و حرف نقد و عملياتي ندارند اما اتحاديه راديو و تلويزيون جهان اسلام از اين لحاظ يك استثنا است.

 

 

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، علي لاريجاني كه در ششمين اجلاس مجمع عمومي اتحاديه‌هاي راديو و تلويزيون‌هاي جهان اسلام سخن مي‌گفت، خاطر نشان كرد: نقش حضور اين گونه‌ رسانه‌هاي بزرگ در دنيا امروز بسيار مهم و حياتي است و اين يكي از نقاط بارز عصر ما است كه محدوديتي خبري و اطلاعاتي گذشته ديگر وجود ندارد و عرصه اطلاع‌رساني و تبادل اخبار و وقايع در دنيا بسيار گسترده شده است.

 

وي گفت: شبكه‌هاي راديو و تلويزيوني اسلام در اين برهه نقش هدايت كننده و كمك كننده و توانمند كردن ملت‌هاي اسلامي را بر عهده دارند و تحولات بين‌المللي نيز نقش آنها را مهمتر كرده است.

 

 

وي در بخش ديگري از سخنان خود تصريح كرد: پس از فروپاشي اتحاد شوروي در دوره كوتاهي ايالات متحده توهم قدرت يگانه دنيا را پيدا كرد و بر اساس اين توهم فكر مي‌كرد كه بايد ديگر ملت‌هاي دنيا تحت سيطره آن باشد و بر همين اساس جنگ‌هاي زيادي را ايجاد كرد و البته تا حدي نيز برخي از كشورها با پذيرفتن سلطه آمريكا بر ايجاد اين توهم تاثيرگذار بودند.

 

 

وي افزود: صحنه‌سازي‌ها و ايجاد اسناد دروغ در مورد سلاح‌هاي كشتار جمعي عراق و همچنين حوادث 11 سپتامبر بهانه‌اي بود براي جنگ‌افروزي آمريكا در عراق و افغانستان و در پي آن هم اين توهم براي آمريكايي‌ها ايجاد شد كه خاورميانه جديد در حال زاييده شدن است، اما در آن دوران سياه حادثه‌هايي رخ داد كه قطب‌بندي جديدي را در دنيا ايجاد كرد.

 

 

رييس قوه مقننه ادامه داد: نكته اول شكست آمريكا با تلفات سنگين در عراق بود كه باعث شد تلنگر محكمي به آمريكا بخورد اما هوس‌راني آنان جنگ ديگري را در لبنان ايجاد كرد و شكست اسراييل و آمريكا در جريان جنگ 33 روزه پاياني بر قلدرمآبي صهيونيست‌ها در منطقه بود و در اين جنگ بود كه حزب‌الله ومقاومت كمر اسراييل را شكاند، اما باز هم هوس‌راني سياسي آن ادامه يافت كه شكست 33 روزه را بپذيرند و در ادامه به غزه كوچك و در محاصره حمله كردند و جنگ 23 روزه رژيم اشغالگر صهيونيستي و آمريكا عليه مردم غزه كه با مقاومت جبهه اسلامي مواجه بود نيز تلنگر مهم و محكم ديگر بر آمريكاي متوهم بود.

 

 

وي اظهار داشت: در سال‌هاي اخير هم اتفاقاتي افتاد كه عليرغم حمايت آمريكا از ديكتاتورهاي بي لياقت منطقه، انقلاب‌هايي منبعث از بيداري اسلامي ايجاد شود و اين هم ضربه كاري ديگري بود به پيكره آمريكا و اسراييل و يكي از مهمترين پيام‌هاي آن نيز انزواي اسراييل و سقوط ديكتاتوري‌هاي متحدان آمريكا بود.

 

 

وي تاكيد كرد: در ابتداي اين دوره قطب‌هاي قدرت در عرصه بين‌المللي يك حالت ژله‌اي و غيرمستقر داشت، اما از اين دست قطب‌هاي قدرت دموكراتيك اسلامي در حال شكل‌گيري است و كشورهاي دموكراتيكي كه روحيه جهادي و عدالت طلبي در آنها وجود دارد در حال قدرت گرفتن هستند.

 

 

لاريجاني تصريح كرد: در اين منطقه برخي از كشورها وجود دارد كه با عنوان كشور اسلامي براي سوريه نسخه دموكراسي مي‌پيچند و مدعي ايجاد دموكراسي در سوريه هستند و اين در حالي است كه به خود اين كشورها نگاه مي‌كنيم در مي‌يابيم كه اين كشورها هيچ بويي از دموكراسي نبردند و تحت سلطه حاكم و يا اميران خود با مجالس انتصابي و بي‌خاصيتي اداره مي‌شود و در عرصه بين‌المللي و جهاني نيز بسيار بي‌اهميت هستند و مويد اين موضوع نيز آن است كه جرياني مانند حزب‌الله لبنان وقتي توسط سيد حسن نصر‌الله موضعي مي‌‌گيرد آمريكا و قدرت‌هاي استكباري آن را جدي مي‌گيرند اما موضع‌گيري‌ها و سخنان حاكمان و اميران اين كشورها هيچ اهميتي براي قدرت‌هاي جهاني ندارد و اين نشان مي‌دهد حزب‌الله لبنان به 10 تا از كشورهاي اين‌چنين منطقه مي‌ارزد.

 

 

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به نقش مهم و حياتي رسانه‌هاي جهان اسلام،‌ گفت: نقش رسانه‌ها در اين فضا براي استيفاي حقوق ملت‌ها مي‌تواند بسيار موثر باشد و اين رسانه‌ها مي‌توانند پيام جهاد غرور‌آفرين و عدالت طلبانه كشورهاي دموكراتيك اسلامي را در سراسر دنيا درس دهند و همين جهاد و عدالت‌طلبي در اسلام است كه آمريكا را به هراس انداخته است و ما شاهد آن هستيم كه هدف اصلي آنها در هجمه اسلام حذف مفاهيم عدالت‌طلبانه و جهادي در اسلام ناب محمدي است.

 

 

رييس مجلس شوراي اسلامي تاكيد كرد: انقلاب اسلامي و بيداري اسلامي منبعث از آن نقش مهم در ايجادمعادله جديد قدرت در منطقه و جهان داشته است، اما در اين اتفاق اشتباهات آمريكا و هم‌دستانشان كه به علت نشناختن خصوصيت مسلمانان بود، بي‌تاثير نبوده است و امروز هم اشتباهات استراتژيك آنها كه باعث ساخت فيلم‌هاي سخيف و موهن در رابطه با مقدسات مسلمانان مي‌شود، ناشي از همين عدم شناخت است.

 

 

وي خاطر نشان كرد: اما دراين ميان و در شرايطي كه رسانه‌ها و راديو و تلويزيون‌هاي اسلامي نقش مهمي در ارسال پيام انقلاب‌ها و عدالت‌طلبي‌هاي ملت‌هاي مسلمان دارند نكاتي وجود دارد كه حتما بايد به آنها توجه كرده و مراقب آن باشند و اولين اين نكته اين است كه لازم است در مقابل حربه قديمي تفرقه اندازي و اختلاف‌افكني در بين مسلمانان كه بي‌شك پشت اين كار سرويس‌هاي اطلاعاتي و جاسوسي صهيونيست است هوشيار باشند.

 

 

رييس مجلس ادامه داد: ما بايد توجه داشته باشيم شيعه وسني و فرق ديگر اسلامي همه با هم برادر هستند، نكته ديگر نيز كه بايد كه به آن توجه داشت حفظ روحيه مقاومت و جهادي ملت‌هاي اسلامي است كه باعث شد عراق در جنگ تحميلي با وجود همه حمايت‌هاي جهاني و بين‌المللي شكست بخورد و بايد توجه كرد كه احياي حقوق مسلمانان در پناه مقاومت و جهاد است،همچنين توجه به دموكراسي و مردم‌سالاري نيز نكته‌ ديگري است كه رسانه‌هاي جهان اسلام بايد به آن توجه كنند.

 

 

رييس قوه مقننه در پايان ابراز اميدواري كرد كه كشورهاي اسلامي با بهره‌گيري از توان رسانه‌اي ‌خود به حقوق خود برسند و در اين باره گفت: رسيدن مسلمانان به حقوق خود يكي از مهمترين رسالت‌هاي شبكه هاي راديو و تلويزيوني جهان اسلام است كه در سايه اتحاد و همدلي مي‌توان به آن رسيد.

 

 

 

انتهاي پيام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی