کد خبر : 3935
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در همایش شورای هیأت‌های مذهبی استان قم:

خانه ملت/ لازمه ترویج فرهنگ دینی مردمی‌کردن آن است

خانه ملت/ لازمه ترویج فرهنگ دینی مردمی‌کردن آن است

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسئولان باید در حوزه فرهنگ با شدت بیشتری کار و برنامه‌ریزی کنند، گفت: به طور حتم شکوفا شدن این حوزه در گرو مردمی شدن است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در همایش مذهبی شورای هیأت‌های مذهبی استان قم با بیان این که برون سپاری و دادن کارهای فرهنگی به مردم باعث پیشرفت این حوزه می‌شود، گفت: متاسفانه دستگاه‌های دولتی استعداد کافی برای حمایت از حرکت‌های فرهنگی را ندارند. از این رو باید این بخشها به مردم داده شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت حدود بیش از ۲۰ هزار مسجد در کشور افزود: مسجد به علت این که مکان مقدسی است به طور طبیعی مردم به آن علاقه دارند از اینرو کلامی که در این مکان منعقد شود تاثیرگذاری بسیاری دارد.

وی با تاکید براین که مسئولان باید به جای اختصاص اعتبار برای ساخت اماکن و ساختمان‌های جدید منابع خود را در اختیار مساجد بگذارند به طور حتم حمایت از حوزه فرهنگ موجب کیفی‌سازی این بخش می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تدوین طرحی برای حمایت ازحوزه فرهنگ و ارائه آن به شورای انقلاب فرهنگی یادآور شد: خوشبختانه این طرح از سوی مسئولان مورد استقبال قرار گرفت از این رو هم‌اکنون به کمک همه نهادها برای اجرای آن نیاز است.

لاریجانی با بیان این که مسجد اگر پایگاه هدایت مردم باشد تاثیرگذاری دین چندین برابر می‌شود توضیح داد: در دوران هشت سال دفاع مقدس تا زمانی که جنگ مردمی نشده بود کشور هیچ پیشرفتی نداشت اما وقتی درهای جبهه به روی بسیجیان بازشد و ولی فقیه مستقیم فرماندهی کل قوا را بر عهده گرفت کشور فتوحات بسیاری را به دست آورد.

عضو فراکسیون اصولگرایان راهروان ولایت مجلس بااشاره به تاکیدات رهبرمعظم انقلاب درباره مردمی شدن اقتصاد کشور به طور حتم اقتصاد دولتی در هیچ زمانی موفق نیست از این رو تا وقتی که کشور بهدرآمدهای منابع نفت و گاز برای صرف مخارج متکی باشد اقتصاد با مشکل روبه‌رو است اما به طور حتم اگر اقتصاد کشور متکی به مردم بود این مشکلات به وجود نمی‌آمد.

لاریجانی با تاکید بر اینکه مسئولان باید در حوزه فرهنگ با شدت بیشتری کار و برنامه‌ریزی کنند یادآور شد: به طور حتم شکوفا شدن این حوزه در گرو مردمی شدن فرهنگ است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اعلام اینکه نهاد قانونگذاری به طور حتم مشکلات و قوانین دست و پاگیری را در حوزه فرهنگ برطرف کند افزود: مجلس دربودجه سالانه خود نگاه خوب و جدی را به امور فرهنگ دینی داشته است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بسیاربالای علما و روحانیون در حوزه ترویج فرهنگ دینی تصریح کرد: مسئولان باید درکنار استفاده از روش‌های جدید و کاربردی در ترویج دین روش‌های سنتی را هم در نظر بگیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که خوشبختانه استان قم در زمینه ترویج فرهنگ دینی جلوتر از استان‌های دیگر کشور است گفت: به طور حتم این موضوع نشاندهنده سبقه بالای مردم قم در این حوزه است.

لازم به ذکر است که در این مراسم دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی از شبکه مجازی مساجد استان قم رونمایی و از جمعی از فعالان هیأتهای مذهبی این استان تقدیر و تشکر کرد./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی