کد خبر : 3930
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایلنا/اگر تدابیر درستی برای جوانان در نظر گرفته نشود فرصت‌ها تبدیل به تهدید می‌شوند

ایلنا/اگر تدابیر درستی برای جوانان در نظر گرفته نشود فرصت‌ها تبدیل به تهدید می‌شوند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر تدابیر درستی برای جوانان، در کشوری با نیروی انسانی تحصیل کرده و ذخایری عظیم در نظر گرفته نشود حتی فرصت‌ها نیز به تهدید تبدیل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا - قم، علی لاریجانی صبح امروز در مراسمی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید در هنرستان پسرانه قدس شهر قم موقعیت جغرافیایی ایران را مورد توجه قرار داد و گفت: توجه خاص دیگر کشور‌ها به ایران، به موقعیت حساس و مهم ایران بعنوان شاهراه اتصال غرب به شرق باز می‌گردد.

لاریجانی ذخایر نفتی و گازی ایران را ظرفیتی عظیم برای پیشرفت کشور دانست و گفت: امروزه در کشور ما از این ذخایر بخوبی استفاده نمی‌شود.

وی اضافه کرد: اگر قوانین کشور به سمت کوچک شدن دولت پیش رود و درآمد حاصل از ذخایر نفتی برای خرج زندگی روزمره مردم و اشتغالزایی جوانان سرمایه گذاری شود بسیاری از مشکلات اقتصادی حل خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم‌های اخیر دشمنان، عنوان کرد: نباید تحریم‌ها زندگی روزمره یک کشور موفق با این ذخایر عظیم را دچار اختلال کند.

لاریجانی گفت: اگر تدابیر درستی برای جوانان، در کشوری با نیروی انسانی تحصیل کرده و ذخایری عظیم در نظر گرفته نشود حتی فرصت‌ها نیز به تهدید تبدیل خواهد شد.

وی توجه ویژه به تولید داخلی و فرصت‌های شغلی، افزایش ظرفیت‌های تولیدی کشور، کوچک‌تر شدن دولت و واگذاری امکانات و فرصت خلاقیت به مردم و بخش خصوصی را از جمله راه حل‌های رفع مشکلات اقتصادی کشور عنوان کرد.

لاریجانی تولید داخلی را نقطه مرکزی و اصلی پیشرفت اقتصاد کشور دانست و گفت: در حوزه اقتصادی کشور خللی وجود دارد که اگر در چارچوب‌های مدون کشور برنامه ریزی دقیقی صورت بگیرد، نوسان‌های اقتصادی تاثیری در زندگی مردم نخواهد گذاشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید استعداد و خلاقیت دانش آموزان کشف شود، افزود: در نهاد همه انسان‌ها زمینه‌های رشد و پیشرفت وجود دارد که در صورت عدم کشف این خلاقیت‌ها، افراد تک بعدی رشد خواهند کرد.

وی از شهید مطهری بعنوان انسانی موفق برای جامعه یاد کرد و گفت: در این خصوص افرادی که مانند شهید مطهری فکر کنند، می‌توانند با تشخیص نیازهای کشور خود در این زمینه گام‌های موثری را بردارند.

لاریجانی خطاب به دانش آموزان هنرستان قدس گفت: شما جوانان کشور باید کارآفرین دولت باشید نه خدمه دولت که تنها در این صورت است که از نظر دانش فنی می‌توانید تولید‌گری موفق باشید.
پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی