کد خبر : 3927
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس در جمع کارکنان بسیجی مجلس:

فرهنگ جهادی و احوال ملکوتی عامل پایداری ملی ایران است

فرهنگ جهادی و احوال ملکوتی عامل پایداری ملی ایران است

دکتر علی لاریجانی در جمع کارکنان بسیجی مجلس شورای اسلامی با تبریک هفته دفاع مقدس ایام دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) گفت: امیدواریم از انفاس مقدس این بزرگواران زندگی سعادتمندی داشته باشیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی حضور در جلساتی که عزیزان بسیجی در آن حضور دارند را افتخار آمیز خواند و گفت: حضور در این محافل باعث می شود انسان از گذشته ایثارگری ها و فداکاری ملت الهام بگیرد و دوران دفاع مقدس پشتوانه ای فکری برای کشور است.

وی مسئله دفاع مقدس برای ملت ایران را یک سرمایه ملی خواند و افزود: دفاع مقدس از نظر روحی و معنوی پایان ناپذیر است.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه ممکن است کتاب ها و نوشته هایی در زمینه دفاع مقدس تدوین شده باشد، تصریح کرد: این کتاب ها و نوشته ها تنها گوشه ای از مجاهدت های جنگ تحمیلی را ترسیم کردند و باید تلاش شود تا بخش های عمده ای از این فداکاری ها از طریق فیلم و سریال متجلی شوند.

وی با بیان اینکه هیمنه دفاع مقدس به اندازه بزرگی ملت ایران وسیع است تصریح کرد: دفاع مقدس ابعاد گوناگونی دارد که به این سادگی نمی توان ابعاد مختلف آن را ترسیم کرد.

نماینده مردم قم در مجلس ثمره محافل و بزرگداشت های دوران دفاع مقدس را خودآگاهی برای ملت دانست و تأکید کرد: خودآگاهی برای ما ثمره ای است که امروز با فاصله زمانی نسبت به دوران جنگ تحمیلی زندگی می کنیم.

وی حادثه مهم دفاع مقدس در تاریخ کشور که مملو از مجاهدت و بصیرت بوده را الهام بخش خواند و یادآور شد: با مطالعه زندگی ائمه اطهار الهام می گیریم که صراط طی شده آیا دلیل متناسب و برخوردار از نقاط کانونی مورد توجه اولیای دین بوده است یا خیر.

دکتر لاریجانی افزود: اهمیت موضوع دفاع مقدس با توجه به مشکلاتی که نظام بین المللی از شرق و غرب برای ایران بوجود آوردند به همه کشورهایی که در منطقه دچار حسادت و بغض نسبت به انقلاب شدند، یک رویکردی بزرگ برای مجاهدت ها و شهادت طلبی ملتی است که توانسته اند از سرزمین خود و میراث انقلاب دفاع کنند.

وی تلاطم های سیاسی داخل کشور در سال های اولیه  انقلاب به شکل ترور عناصر کلیدی نظام را یادآور شد و گفت: اکنون برخی کشورها مفتخرند که این منافقین را به کشور خود راه می دهند و این نشان دهنده کارنامه سیاه آنان است.

نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: ما در سال های دفاع مقدس با دشمنی مواجه بودیم که معتقد بود با حمایت شرق و غرب باید تهران را بگیرد و با طرح ریزی عملیات ترور در داخل کشور و عملیات در مرزهای ایران پیوسته ایران را تحت فشارهای نظامی قرار می داد.

وی با بیان اینکه در سال های اولیه انقلاب از نظر سیاسی به دلیل حضور بنی صدر در صحنه سیاسی کشور شاهد تلاطم در ایران بودیم یادآور شد: با مطالعه تاریخ مشاهده می کنیم که بنی صدر چه مشکلاتی برای ایران به وجود آورد.

دکتر لاریجانی با تأکید بر اینکه در دوران بنی صدر هر روز با یک بحران سیاسی در ایران روبرو می شدیم تصریح کرد: کینه ای که او نسبت به رهبر انقلاب و شهیدان باهنر، رجایی و بهشتی داشت باعث شده بود تا اقدام های سیاسی مثبت کشور با بن بست روبرو شود.

وی به سال های حضور در صدا و سیما اشاره کرد و گفت: در سال های جنگ در صدا و سیما با کمبود منابع ارزی برای ادامه کار مواجه بودیم و نیاز فراوان به ارز داشتیم که متأسفانه در اختیار ما قرار نمی گرفت و در آن سال ها علاوه بر تحریم خارجی با تحریم داخلی هم روبرو بودیم.

نماینده مردم قم در مجلس با بیان اینکه بنی صدر و اطرافیان او هر روز برای کشور مسئله ای می ساختند افزود: آنها گاه حرف های طعنه آمیزی هم به امام(ره) می زدند که این دغدغه بزرگی برای نیروهای انقلابی داخل کشور بود.

وی با بیان اینکه در سال های دفاع مقدس آمریکا، فرانسه، آلمان، شوروی سابق حمایت های نظامی و اطلاعاتی خود را از رژیم صدام دریغ نمی کردند تصریح کرد: خدا مکر بسیاری از این کشورها را به خوبی جواب داد و به فاصله ای کوتاه آنها را به سزای عمل خود رساند که این سنت الهی است تا کسانی که ظلم می کنند در همین دنیا به ظلمشان رسیدگی شود.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه ایران ملتی رها شده از دست دیکتاتوری پهلوی و به دنبال ساماندهی به انقلاب خود بود افزود: عاملی که باعث پایداری کشور در مقابل صف طولانی شرق و غرب شد تبعیت از ولایت فقیه و حضور در پشت سر رهبری است چرا که وقتی فرماندهی کل قوا در اختیار امام(ره) قرار گرفت و راه های جبهه ها باز شد نیروهای بسیاری به دلیل علاقه به رهبری در راه جهاد در جبهه ها حضور داشتند.

وی رکن دیگر رزمندگان اسلام را فکر جهادی در بین رزمندگان ایران خواند و تأکید کرد: اگر این تفکر در بین ملتی باشد و آنها جهاد را در زندگی خود بیاورند آن ملت سرافراز خواهد شد.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه مسئله دفاع مقدس برای ایران موضوعی الهام بخش و تاریخی تابناک است یادآور شد: جلسات و محافلی برای بزرگداشت دوران دفاع مقدس باعث بیداری ملت ما خواهد بود و این همه فرهنگ جهادی و احوال ملکوتی عامل پایداری ملی ایران است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با تشکر از بزرگانی که پیگیر پاسداشت مجاهدت های دفاع مقدس هستند افزود: ملت و فرزندان ایران به تفکر جهادی پایبند بوده و با جهاد در مسیر حق نصرت نصیب آن خواهد شد تا توانستند از صف تهاجم دشمنان شرق و غرب سربلند بیرون بیایند./
 

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی