کد خبر : 3924
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/ لاريجاني: به حال مديراني كه آدرس غلط به غرب مي دهند بايد تاسف خورد

ایسنا/ لاريجاني: به حال مديراني كه آدرس غلط به غرب مي دهند بايد تاسف خورد

رييس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه روحيه مجاهدانه بايد در سياستمداران، مديران و مردم احيا شود، گفت: توجه به بخش توليد، همچون آب حياتي براي وضعيت امروز ايران اسلامي است لذا كساني كه در اين راه كاهلي مي‌كنند، درك درستي از حكومت‌داري ندارند.

 

 

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، علي لاريجاني در مراسم افتتاح باغ موزه دفاع مقدس با بيان اينكه دشمنان ما به دنبال افزايش فشار اقتصادي به ايران هستند، گفت: اين موضوع همچون روز مشخص است كه تمام فشارها به ايران به نام مساله هسته‌اي و ديگر مرض‌هايي است كه مي‌گويند ولي در واقع به دنبال زياد كردن فشار اقتصادي به ايران هستند.

 

 

وي افزود: دشمنان ما گاهي براي افزايش فشار حرف‌هاي درشتي مي‌زنند كه نبايد اين حرف‌هاي گستاخانه را جدي گرفت.

 

 

رييس قوه مقننه با اشاره به تاكيدات مقام معظم رهبري مبني بر توجه به اقتصاد مقاومتي گفت: براي رسيدن به اقتصاد مقاومتي بايد احياگري در توليد داشت، با توجه به شرايط بين‌المللي و وضع دروني كشور در اين موضوع، هيچ ترديدي وجود ندارد.

 

 

وي افزود: مطمئنا اگر كسي در اين راه كاهلي كند، درك درستي از حكومت‌داري ندارد، چون توجه به توليد همچون آب حياتي براي ايران امروز به شمار مي‌آيد، بر اين اساس هر فردي در اين راه گام بردارد نشان مي‌دهد كه اهل مجاهدت است.

 

 

لاريجاني ادامه داد: در چنين شرايطي بايد به حال برخي مديران كه آدرس‌هاي غلط به غرب مي‌دهند تاسف خورد چراكه با اين آدرس‌ها، غربي‌ها تصور كرده‌اند كه تهديدهايشان عليه ايران كارساز بوده است، به همين دليل فكر مي‌كنند كه بايد فشارها را افزايش دهند، در اين شرايط وظيفه اصلي تمامي سياستمداران، مديران و آحاد ملت احياي روحيه مجاهدانه در بين خود است.

 

 

وي با تاكيد بر اينكه بايد براي زنده كردن توليد در كشور بايد عمل مجاهدانه انجام داد، افزود: بايد با مردمي كردن اقتصاد، مشكلات را از پيش روي توليد برداشت، نه اينكه با برخي تصميمات شرايط دروني كشور را با مشكل مواجه كرد، تصوري كه برخي مديران با تصميمات خود اين رويكرد را در كشور به وجود آورده‌اند.

 

 

 

نماينده مردم قم با بيان اينكه از توليد ناخالص قوي در كشور برخوردار هستيم، ادامه داد: اگر توليد ناخالص كشور را با قدرت خريد برابر در نظر بگيريم، مي‌توان گفت كه تقريبا ميزان توليد ناخالص كشور نزديك به هزار ميليارد دلار است، ميزاني كه در صورت مديريت درست توان ارزنده‌اي را براي كشور رقم خواهد زد.

 

 

لاريجاني ادامه داد: در اين بين برخي اشكالات مديريتي باعث شده كه رشد نقدينگي بي‌حساب و كتاب در كشور افزايش يابد، به طوري كه ميزان نقدينگي از 65 هزار ميليارد تومان نزديك به 400 هزار ميليارد تومان رسيده است، مطمئنا اگر شرايط براي توليد به خوبي فراهم شود، مي‌توان اين نقدينگي را در درون توليد هزينه كرد.

 

 

وي افزود: با تقويت روحيه مجاهدانه و افزايش توان توليد نه تنها اقتصاد مردمي مي‌شود بلكه جوانان فارغ‌التحصيل به سمت سرمايه‌گذاري و كار در بخش توليد سوق پيدا مي‌كنند و آنگاه است كه نقدينگي در بخش توليد هزينه مي‌شود، اين شرايطي است كه تورم را نيز كاهش خواهد داد.

 

 

رييس قوه مقننه با بيان اينكه در اقتصاد كشور بايد فكر جهادي احيا شود، گفت: امروز قدرت تمام مسلمانان براي دفاع از حقوقشان افزايش يافته است، شايد اين همان دليلي است كه غربي‌ها فلش اقدامات خود را به دو سمت فشار اقتصادي به ايران و ماجراجويي در سوريه نشان دادند.

 

 

به گزارش ايسنا، لاريجاني با اشاره به تحولات اخير در سوريه گفت: كشورهاي غربي به ظاهر مي‌گويند كه در سوريه به دنبال اصلاحات دموكراتيك هستند، موضوعي كه ما به آن معتقديم اما آنها بايد بدانند كه اين كار با آرپيچي ميسر نمي‌شود.

 

 

وي افزود: وقتي كه صحبت‌هاي كشورهاي كوچك منطقه از دموكراسي دم مي‌زنند را مي‌شنويم، بسيار چندش‌آور است، آن اميرنشيناني كه خود مجلس را نصب كرده‌اند، به صورت فضاحت‌باري از دموكراسي صحبت مي‌كنند، اين مجموعه وقايع نشان مي‌دهد كه اين كشورها در سوريه به دنبال دموكراسي نيستند.

 

 

 

وي با بيان اينكه كشورهاي غربي در سوريه به دنبال ضربه زدن به مقاومت در منطقه هستند، گفت: در شرايطي كه اسرائيل دچار انزوا شده است، كشورهاي غربي با فشار به كشور سوريه به دنبال دريچه‌اي براي حياتشان هستند، آنها مي‌خواهند به جريان مقاومت لطمه وارد كنند.

 

 

رييس مجلس شوراي اسلامي افزود: اين شرايط بايد به خوبي براي مردم به صورت شفاف بيان شود تا در صحنه بين‌المللي روحيه جهاد و مقاومت و در درون به موضوع اقتصاد مقاومتي بيشتر پرداخته شود، اين امر احتياج به برنامه‌ريزي قوي دارد.

 

 

لاريجاني خاطرنشان كرد: در حال حاضر كشورهاي غربي تنها به دنبال گير دادن به مساله هسته‌اي ايران هستند و اينها تنها بهانه‌جويي است، تمام اين موارد در مذاكراتي كه با برخي از اين كشورها داشتيم، عنوان مي‌شد.

 

 

به گزارش ايسنا، رييس مجلس شوراي اسلامي در ادامه سخنان خود با تبريك ولادت امام رضا (ع) گفت: اين روزها روح امام رضا (ع) از توهين انجام شده به ساحت جد بزرگوارشان مكدر شده است، قطعا آمريكايي‌ها ادب مي‌شوند، چون با بد كسي در افتاده‌اند، اينطور نمي‌شود كه به ساحت بزرگي توهين و فرار كرد،آنها به دليل اين رفتار سبوعانه ادب خواهند شد.

 

 

لاريجاني ضمن قدرداني از شهردار تهران براي راه‌اندازي باغ موزه دفاع مقدس گفت: اين كار بسيار ارزشمند بعد از 20 سال به سرانجام رسيد،خوشحاليم كه نمرديم و اين موزه را ديديم، موزه‌اي كه با تكنيك و سليقه راه‌اندازي شده است، اميدواريم روزي راه‌اندازي مصلا را نيز ببينيم.

 

 

وي ادامه داد: موزه دفاع مقدس كار بسيار ارزشمندي است كه افزايش بصيرت را در جامعه رقم خواهد زد.

 

 

وي با اشاره به اجراي سمفوني روايت حماسه و اقتدار توسط گروه اركستر تهران به رهبري مجيد انتظامي گفت: اجراي اين دو قطعه موسيقي توسط آقاي انتظامي متاثر از دفاع مقدس بود كه انصافا سمفوني بسيار خوبي بود.

 

 

رييس مجلس شوراي اسلامي در ادامه با بيان اينكه هر ملتي در تاريخ خود رويدادها و وقايع مهمي براي انعكاس به دنيا دارد، گفت: در مورد ايران نيز وقايعي همچون مشروطه، ملي شدن صنعت نفت و حوادث تلخي مثل كودتاي 28 مرداد وجود دارد كه مي‌توان آن را به تصوير كشيد و از آن عبرت گرفت.

 

 

وي با بيان اينكه موزه دفاع مقدس جنس ديگري از وقايع تاريخي كشور را نشان مي‌دهد، گفت: اين موزه بيانگر خصوصيت جهاد در كشور است، البته جهاد لشكركشي نيست، هنري است كه روح و حيات به انسان مي‌دهد، به عبارت ديگر زنده بودن يك انسان به روحيه جهادي‌اش است.

 

 

وي با بيان اينكه امروز به روحيه جهادي احتياج داريم، گفت: مجاهدت باعث زنده بودن حيات يك جامعه مي‌شود، موضوعي كه غربي‌ها آن را به خوبي درك كردند، به طوري كه اين موجودات سياسي در عرصه بين‌المللي بعد از وقايع 11 سپتامبر براي حذف كردن مقوله جهان از فرهنگ كشورهاي اسلامي به دنبال تغيير ساختار ديني حركت كردند. اين همان حركتي است كه امام از آن به عنوان اسلام آمريكايي نام مي‌بردند.

 

 

لاريجاني با بيان اينكه امروز به بركت روحيه جهادي دنيا متحول شده است، گفت: دوراني آمريكايي‌ها خود را قدرت دنيا مي‌دانستند و حتي در زماني دنيا به صورت تك‌قطبي در آمده بود. اكنون اين روزها گذشته است. مي‌توان گفت جمهوري اسلامي عامل اصلي از بين بردن دنياي تك‌قطبي بود.

 

 

وي افزود: با اين تلاش‌هاي ايران، آمريكايي‌ها اكنون به شرايطي رسيده‌اند كه در ظاهر مي‌گويند كه مي‌خواهند نيروهايشان را از عراق بيرون ببرند اما در باطن آنها را از اين كشور بيرون كرده‌اند و چنين شرايطي نيز در كشور افغانستان حاكم است.

 

 

رييس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه گروه مقاومت بايد به عنوان يكي از قطب‌هاي تاثيرگذار در دنيا باشد، كشورها و جريان‌هاي مقاومت به خصوص حزب‌الله و حماس به عنوان كشورهايي تاثيرگذار در مقاومت به شمار مي‌آيند.

 

 

انتهاي پيام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی