کد خبر : 3922
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/لاریجانی:هیات نظارت بر انتخابات شوراها، مکانیزمی را برای شمارش آرا برنامه ریزی کند

ایرنا/لاریجانی:هیات نظارت بر انتخابات شوراها، مکانیزمی را برای شمارش آرا برنامه ریزی کند

تهران - رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که برگزاری دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در سال آینده، کار را برای هیات نظارت بر شمارش آرای انتخابات شوراها دشوار می کند، گفت: این هیات باید از هم اکنون برای ایجاد مکانیزم شمارش آرای این انتخابات برنامه ریزی کند.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس شورای اسلامی، ˈعلی لاریجانیˈ امروز در نشست مشترک با ˈهیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهاˈ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر اساس نص قانون، تشکیل شوراها نوعی دادن اختیارات کار در شهرها به مردم است، افزود: به طور حتم، انتخابات شوراها تجربه جدیدی برای عدم تمرکز در کارهای اجرایی است.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که تاکنون قانون وظایف و اختیارات شوراها متناسب با تصور واگذاری کار به مردم کامل نشده است، افزود: البته این نهادها هم اکنون شهردار را انتخاب و بقیه کارهای شهرداری را انجام می دهند اما هنوز وظایف شوراها به طور کامل تدوین نشده است.

لاریجانی با تاکید بر اینکه کنترل دقیق هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها می تواند بسیار مهم و تاثیرگذار باشد، تصریح کرد: اعضای این هیات باید با برنامه ریزی، آسیب شناسی و نگاه درازمدت، کارهایی عمیق و متناسب با وضعیت شوراها را انجام دهند.

لاریجانی با بیان اینکه هم اکنون معاونت اجرایی مجلس به دنبال یافتن ساختمان مناسبی برای اسکان هیات مرکزی نظارت بر انتخاب شوراها است، افزود: به طور حتم یکی از برنامه های این هیات باید یافتن افراد باتجربه و با سابقه اجرایی بالا در حوزه انتخابات باشد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با اعلام اینکه هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها باید از نمایندگان مجلس، افرادی را برای نظارت بر انتخابات استان خود انتخاب کند، یادآور شد: به طور حتم انتخاب بازوهای نظارتی استان ها باید دقیق و با برنامه ریزی باشد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با بیان این مطلب که پروژه نظارت بر انتخابات شوراها از هم اکنون شروع و تا چند ماه بعد از انتخابات ادامه می یابد، گفت: به طور حتم، این پروژه زمان زیادی را از نمایندگان می گیرد.

لاریجانی با اعلام اینکه هم اکنون دیگر زمان تدوین قانون جامعی برای انتخاب شوراها نیست، تصریح کرد: ممکن است در بعضی از محورهای انتخابات شوراها مشکلاتی وجود داشته باشد، اما می توان با تغییر یا اصلاح موادی، آنرا حل کرد.

وی با بیان این که می توان اصلاحاتی را درباره صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراها در نظر گرفت، افزود: می توان همانند انتخابات نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سطح تحصیلات برای نامزدهای انتخابات شوراها در نظر گرفت.

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه جنبه های تکمیلی قانون انتخابات شوراها را می توان با تصویب چند ماده اصلاح کرد، گفت: در صورت تحقق این اصلاحات به طور حتم، نتیجه انتخابات بهتر و قوی تر خواهد بود.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی