کد خبر : 3920
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

فارس/ لاریجانی:غرب با «آرپیجی» به دنبال دموکراسی در سوریه است/بهانه‌ای به نام انرژی هسته‌ای

فارس/ لاریجانی:غرب با «آرپیجی» به دنبال دموکراسی در سوریه است/بهانه‌ای به نام انرژی هسته‌ای

 رئیس قوه مقننه با بیان اینکه موضع‌گیری غرب در خصوص مسئله هسته‌ای ایران کاملا بهانه است گفت: غربی‌ها باید بدانند که با آرپیجی نمی‌شود در سوریه دموکراسی ایجاد کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز سه‌شنبه طی سخنانی در مراسم افتتاح باغ‌موزه دفاع مقدس ضمن تبریک به مناسبت ایام ولادت امام رضا(ع) اظهار داشت: هرچند که این روزها روح ایشان به خاطر توهین به ساحت جدشان مکدر است ولی آمریکایی‌ها قطعاً ادب می‌شوند.

وی در ادامه خطاب به شهردار تهران گفت:  20سال است که راجع به موزه دفاع مقدس حرف زده می‌شود، خوب شد نمردیم و دیدیم که این حادثه رخ داد؛ البته خیلی با سلیقه و تکنیک هم این کار را انجام داده‌اید و امیدواریم که مصلی هم زودتر درست شود.

لاریجانی اضافه کرد: فکر می‌کنم با توجه به اینکه در محتوای موزه دقت شده کار بسیار ارزشمند و تأثیرگذار و بیدار کننده‌ای باشد.

رئیس قوه مقننه اظهار داشت: همه ملت‌ها در تاریخشان برای حوادث بزرگ ارزش قائلند و آن را به نحوی برای دیگران منعکس می‌کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در تاریخ ما هم حوادث مختلفی رخ داده که در همه آن عبرت‌هایی وجود دارد؛ موزه دفاع مقدس جنس دیگری دارد و فقط این نیست که تاریخی از رشادت‌ها را روایت کند بلکه جنسش متفاوت است.

لاریجانی با بیان اینکه جهاد لشگرکشی نیست، گفت: جهاد چیزی است که روح و حیات به جامعه می‌دهد و باعث بصیرت می‌شود.

وی افزود: جهاد باعث حیات در جامعه می‌شود و آن چیزی که انسان را زنده می‌کند روحیه جهادی است.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: ملتی می‌تواند زنده و پرتحرک باشد که روحیه جهادی داشته باشد.

 

وی ادامه داد: با دیدن موزه دفاع مقدس حیات مجددی در انسان جاری و ساری می‌شود به همین دلیل جا داشت که برای ملت مجاهدی مثل ایران موزه‌ای در این طراز وجود داشته باشد.

 

لاریجانی گفت: البته از آقای قالیباف این انتظار می‌رفت که چنین کاری کند چراکه وی از فرمانده‌هان جنگ بود و حتی شنیدم که خود وی هم در هدایت این موزه نقش داشت.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما امروز در کشور نیازمند روحیه جهادی هستیم گفت: وقتی 11 سپتامبر رخ داد موجودات سیاسی بین المللی جمع شدند تا مقوله جهاد را از فکر کشورهای اسلامی بیرون کنند.

 

وی با بیان اینکه امروز شرایط دنیای ما تا حدی به برکت روحیه جهادی متفاوت شده است اضافه کرد: زمانی آمریکایی‌ها تصور می‌کردند قدرت مطلق دنیا هستند. ولی امروز دیدند که این طور نیست.

 

لاریجانی با بیان اینکه امروز در صحنه بین الملل کمتری کسی جهاد تک قطبی را می‌پذیرد افزود: امروز روس‌ها و چینی‌ها هم وضع متفاوتی نسبت به گذشته دارند.

 

رئیس قوه مقننه ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران عاملی بود که رفتار تک قطبی در دنیا را شکافت که این مسئله برای ایران هم هزینه داشت.

 

لاریجانی ادامه داد: درست است که آمریکایی‌ها می‌گویند عراق را ترک کرده‌ایم اما در واقع آنها را بیرون انداخته‌اند و خودشان هم این موضوع را می‌دانند.

 

لاریجانی تصریح کرد: امروز قطب بندی دنیا تغییر کرده و گروه‌های مقاومت مثل حزب الله و حماس قطب‌های تاثیر گذار دنیا هستند که یکی از این گروه‌ها در برابر ده‌ها کشور که ژست می‌گیرد و قدرت چانه زنی دارند.

 

وی گفت: روشن است امروز تمام فشارهایی که به خاطر مسئله هسته‌ای به ایران می‌آودند به سمت مسئله اقتصادی هدایت می‌شود.

 

لاریجانی افزود: اینکه رهبری فرمودند ما نیازمند اقتصاد مقاومتی هستیم باید یک نوع احیاگری در تولید را بر اساس این فرمایش به وجود آوریم.

 

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: نباید در این تردید کنیم که شناخت دقیق نسبت به وضعیت عرصه بین‌الملل در گرو اجرای اقتصاد مقاومتی و کسانی که در این راه گام‌های درست برمی‌دارند مجاهد‌اند.

 

وی ادامه داد: امروز به دلیل رفتار غلط برخی مدیران آدرس‌های غلطی به غربی‌ها داده می‌شود و آنها فکر می‌کنند که برخی از مسائل به دلیل تحریم‌های آنها در کشور به وجود آمده است.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز زنده کردن تولید در کشور باید عمل مجاهدانه تلقی شود نه اینکه انواع و اقسام مشکلات را برای آن فراهم کنیم.

 

وی با بیان اینکه ما در کشورمان از تولید ناخالص قوی برخورداریم گفت: تولید ناخالص کشورمان نزدیک به هزار میلیارد دلار است.

 

لاریجانی یکی از مشکلات کشور را وجود نقدینگی زیاد عنوان کرد و گفت: تا وقتی تولید ما رونق نداشته باشد نقدینگی شناور است.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز غربی ها دو کار را انجام می‌دهند که یکی فشار به ایران در مسئله اقتصادی و دیگر در مسئله سوریه است؛ غربی‌ها باید بدانند که با آرپیجی نمی‌شود در سوریه دموکراسی ایجاد کرد.

 

لاریجانی تصریح کرد: وقتی برخی کشورهای کوچک که بویی از دموکراسی نبرده‌اند از دموکراسی در سوریه می‌گویند چندش آور است.

 

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: موضع گیری غرب در خصوص مسئله هسته‌ای ایران کاملا بهانه است و حتی در جلساتی که با برخی از این موجودات داشتیم این مسئله را می‌گفتند.

 

انتهای پیام/

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی