کد خبر : 3916
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در جمع بسیجیان مجلس شورای اسلامی؛

ایرنا/ لاریجانی: دفاع مقدس برای ملت ایران سرمایه ملی است

ایرنا/ لاریجانی: دفاع مقدس برای ملت ایران سرمایه ملی است

تهران - رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دفاع مقدس برای ملت ایران یک سرمایه ملی است، گفت: هشت سال دفاع مقدس از نظر روحی و معنوی، سرمایه ای پایان ناپذیر برای ملت ایران است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، ˈعلی لاریجانیˈ عصر سه شنبه در جمع کارکنان بسیج مجلس شورای اسلامی با بیان این که هیمنه دفاع مقدس آنقدر وسیع است که به اندازه بزرگی ملت ایران است، افزود: هشت سال دفاع مقدس ایران موضوعی الهام بخش و تابناک در جهان است.

وی ادامه داد: ممکن است تاکنون کتاب ها و نوشته هایی در زمینه دفاع مقدس تدوین شده باشد اما تاکنون تنها گوشه ای از این مجاهدت ها و دلیری دلاورمردان کشورمان ترسیم شده است.

رییس مجلس شورای اسلامی، ثمره محافل و بزرگداشت های دوران دفاع مقدس را خودآگاهی برای ملت ایران دانست و تاکید کرد: حادثه مهم دفاع مقدس در تاریخ کشور مملو از مجاهدت، بصیرت و الهام بخشی برای همگان است.

لاریجانی با بیان این که تلاطم های سیاسی داخل کشور در سال های اولیه انقلاب به شکل ترور عناصر کلیدی نظام صورت می گرفت، اظهار داشت: اکنون برخی کشورها مفتخرند که این منافقین کوردل را به کشور خود راه می دهند که این مساله نشان دهنده کارنامه سیاه آنان است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان این که در سال های اولیه انقلاب به دلیل حضور بنی صدر در صحنه سیاسی کشور، شاهد تلاطم هایی در کشورمان بودیم، افزود: در دوران بنی صدر هر روز با یک بحران سیاسی در ایران روبرو بودیم و کینه ای که او نسبت به رهبر انقلاب و شهیدان باهنر، رجایی و بهشتی داشت باعث شد تا اقدام های سیاسی مثبت کشور با بن بست روبرو شود.

وی درباره سال های حضور خود در صدا و سیما گفت: در سال های هشت سال دفاع مقدس، در صدا و سیما با کمبود منابع ارزی برای ادامه کار مواجه بودیم و نیاز فراوان به ارز داشتیم که متأسفانه در اختیار ما قرار نمی گرفت.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: در آن سال ها علاوه بر تحریم خارجی با تحریم داخلی هم روبرو بودیم.

نماینده مردم قم در مجلس با بیان اینکه بنی صدر و اطرافیان او هر روز برای کشور مساله ای جدید درست می کردند، افزود: آنها گاه حرف های طعنه آمیزی هم به امام(ره) می زدند که این دغدغه بزرگی برای نیروهای انقلابی داخل کشور بود.

وی با بیان اینکه در سال های دفاع مقدس، آمریکا، فرانسه، آلمان و شوروی سابق حمایت های نظامی و اطلاعاتی خود را از رژیم صدام دریغ نمی کردند، تصریح کرد: خدا مکر بسیاری از این کشورها را به خوبی جواب داد و به فاصله ای کوتاه آنها را به سزای عمل خود رساند.

وی تاکید کرد: این سنت الهی است تا کسانی که ظلم می کنند در همین دنیا به ظلمشان رسیدگی شود.

لاریجانی با بیان اینکه ایران ملتی رها شده از دست دیکتاتوری پهلوی و به دنبال ساماندهی به انقلاب خود بود، افزود: عاملی که باعث پایداری کشور در مقابل صف طولانی شرق و غرب شد، تبعیت از ولایت فقیه و حضور پشت سر رهبری است.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی