کد خبر : 3913
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

خانه ملت/ نگاه مجاهدانه به اقتصاد کشور تحریم‌های غرب را ناکام خواهد گذاشت

خانه ملت/ نگاه مجاهدانه به اقتصاد کشور تحریم‌های غرب را ناکام خواهد گذاشت

دکتر لاریجانی ‌با بیان اینکه اگر مسئولان و سیاستمداران کشور نگاه مجاهدانه به اقتصاد داشته باشند، تحریم‌های غربی ناکام خواهد ماند گفت: اگر ملت ایران، مسئولان و سیاستمنداران روحیه مجاهدانه خود را به اقتصاد کشور وارد کنند و اقتصاد ملی و مردمی را زنده و پویا نمایند، فشارها و تهدیدهای غرب خنثی خواهد شد.

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه باغ‌موزه دفاع مقدس ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و ایام ولادت امام رضا (ع) گفت: اگر چه خاطر این امام بزرگوار به خاطر توهین به جد بزرگوارشان پیامبر عظیم‌الشأن اسلام مکدر است، اما آمریکایی‌ها بابت این رفتار گستاخانه خود تنبیه می‌شوند و به مجازات می‌رسند.

وی با یادآوری اهمیت موزه دفاع مقدس برای انتقال تجربیات این جنگ به نسل‌های آینده تصریح کرد: افتتاح این باغ‌موزه که با تکنیک و سلیقه خاصی انجام شده است و در آن با محتوای اصیل پرداخته شده تجلی‌گر فرهنگ دفاع مقدس است و کاری تاثیرگذار و بیدارکننده در جامعه محسوب می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر ملتی در تاریخ خود رویدادهای مهمی دارد و برای آن ارزش قائل است، افزود: تاریخ ملت ایران با حوادثی همچون انقلاب مشروطه، ملی شدن صنعت نفت و کودتای ۲۸ مرداد تاریخی عبرت‌آموز و برای نسل‌های بعدی ارزشمند است، اما بحث دفاع مقدس تنها راوی تاریخ رشادت‌های ملت ایران نیست، بلکه این ۸ سال ریشه در ماهیت جهادی اسلام دارد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با یادآوری فرمایش پیامبر اکرم (ص) مبنی بر اینکه "کسانی که اهل جهاد نباشد، وقتی از دنیا بروند منافق هستند"، افزود:  جهاد به انسان و جامعه روح و حیات می‌بخشد و موجب تغییرات انسان می‌شود.

لاریجانی با بیان اینکه رویکرد عملی در مکتب اسلام بصیرت و جهاد است، گفت: مکتب اسلام از جنس جهاد است و زنده بودن یک اجتماع به روحیه مجاهدانه ملت آن بستگی دارد.

وی افزود: باغ‌موزه دفاع مقدس تنها روایت‌کننده قرائتی از تاریخ جنگ نیست، بلکه با دیدن آن حرکت و حیات به جامعه انتقال می‌یابد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت ضمن تشکر از محمدباقر قالیباف شهردار تهران به خاطر فراهم کردن مجموعه باغ‌موزه دفاع مقدس، تصریح کرد: این مجموعه تجربیات ۸ سال دفاع مقدس و روحیه جهادی را در قلب تاریخ ملت ایران حک می‌کند.

رئیس نهاد قانونگذاری تصریح کرد: پس از حادثه ۱۱ سپتامبر قدرت‌های استکباری همچون آمریکا تلاش کردند تا مقوله جهاد را از فرهنگ ملت‌های مسلمان خارج کرده و دین اسلام را به دینی کم‌خاصیت که به اسلام آمریکایی معروف است، تبدیل کنند که در این زمینه ناکام ماندند و ملت‌های مسلمان جهان همچون عراق و افغانستان با مقابله با سناریوها و طرح‌های قدرت‌های سلطه‌طلب، توطئه‌های آنان را خنثی کردند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به برکت روحیه جهادی در انقلاب اسلامی، امروزه شاهد تحولاتی در منطقه و سطح بین‌الملل هستیم، گفت: قدرت‌های بزرگ در تلاش بودند تا تفکر جهان تک‌قطبی به رهبری آمریکا را به سایر ملت‌ها تحمیل کنند و با حمله به عراق، افغانستان، غزه و لبنان سعی در پیاده‌کردن نقشه‌های خود داشتند که این امر با مقاومت مردم این کشورها شکست خورد.

لاریجانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران عامل شکست رفتار تک‌قطبی قدرت‌های بزرگ در سیاست‌های ستمگرانه آنها بود، گفت: این ایستادگی ملت ایران هزینه‌هایی را برای آنها به همراه داشت که تحمیل فشارهای اقتصادی یکی از این نمونه‌هاست.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با یادآوری تفکر جهادی در گروه‌هایی همچون حماس و حزب‌الله که به شکست آمریکا و صهیونیسم منجر شد، تصریح کرد: پس از این اقدام جسورانه گروه‌های مقاومت و همچنین ایستادگی ملت عراق و افغانستان در اخراج آمریکا از این کشورها، قطب‌بندی جهان تحت تاثیر جبهه مقاومت اسلامی، تغییر شگرفی کرد.

وی با بیان اینکه ایران ام‌القرای جهان اسلام و یکی از ستون‌های گروه مقاومت در برابر قدرت‌های سلطه‌گر است، گفت:‌ به خاطر روحیه مجاهدت مردم ایران امروزه فشارهای زیادی بر جمهوری اسلامی ایران در بُعد اقتصادی، سیاسی و هسته‌ای تحمیل شده است که در بُعد اقتصادی با تاکید بر منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تدوین و اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی و احیاگری تولید ملی می‌توان از این فشارها به سلامت عبور کرد.

عضو فراکسیون رهروان ولایت ادامه داد: اگر کسانی که در رأس کار هستند، در این مسیر کاهلی کنند و بدون شناخت نسبت به امر حکومت‌داری تصمیماتی بگیرند، مشکلات جامعه افزایش خواهد یافت.

لاریجانی ضمن ابراز تأسف از رفتار برخی از مدیران که آدرس‌های غلطی در زمینه مسائل اقتصادی به جامعه بین‌الملل می‌دهند، گفت: اگر ملت ایران، مسئولان و سیاستمنداران روحیه مجاهدانه خود را به اقتصاد کشور وارد کنند و اقتصاد ملی و مردمی را زنده و پویا نمایند، فشارها و تهدیدهای غرب خنثی خواهد شد.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه اگر در کشور مزیت‌های نسبی و قدرت خرید برابر مردم را در نظر بگیریم، تولید ناخالص ملی هزار میلیارد دلار است، تصریح کرد: تولید ناخالص ملی ظرفیت بزرگی برای تاثیرگذاری ایران در جهان فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه رشد بی‌رویه نقدینگی یکی از معضلات اقتصادی کشور است، افزود: اگر شرایط تولید داخلی و ملی فراهم شود رشد نقدینگی منجر به افزایش بهره‌وری اقتصادی می‌شود و در غیر این‌صورت نقدینگی به صورت شناور در جامعه باقی می‌ماند که این مسئله لطمه‌های جدی بر اقتصاد کشورمان وارد می‌کند.

نماینده مردم قم در مجلس نهم اذعان داشت: ‌اگر مسئولان و سیاستمداران کشور نگاه مجاهدانه به اقتصاد داشته باشند، تحریم‌های غربی ناکام خواهد ماند.

لاریجانی با بیان اینکه کشورهای سلطه‌طلب از دو طریق بر ملت ایران فشار وارد می‌کنند، ادامه داد: در بُعد خارجی با ماجراجویی بر ضد ملت و دولت سوریه در تلاش برای شکست خط مقاومت اسلامی در منطقه هستند و در بُعد داخلی نیز از طریق اعمال فشارهای اقتصادی درصدد هستند تا روحیه مقاومت و جهادی را در ملت ایران و مردم مسلمان منطقه از بین ببرند.

وی با اشاره به اینکه راه‌حل خنثی کردن این توطئه‌ها در بُعد خارجی تقویت جبهه مقاومت اسلامی و در بُعد داخلی تاکید بر اقتصاد مقاومتی و تولید ملی است، گفت: جمهوری اسلامی ایران که از نظر استراتژیکی شاهراه منطقه و حائل میان شرق و غرب است، ظرفیت‌ها و مولفه‌های قدرت را دارا است و اکنون با برنامه‌ریزی‌های درست زمان پرش ایران فرا رسیده است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس در پایان ضمن قدردانی از فعالیت‌های مجموعه شهرداری تهران در ایجاد زمینه و بسترهای لازم برای تاسیس باغ‌موزه دفاع مقدس که آورنده‌ای حیات‌بخش است، تصریح کرد: این مجموعه روحیه جهادی و تحرک را در ملت ایران زنده می‌کند و اسباب خیر و برکت جمهوری اسلامی ایران را سبب می‌شود.

همچنین در ابتدای این مراسم محمدباقر قالیباف شهردار تهران ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران ساخت باغ‌موزه و فلسفه تشکیل آن گفت: باغ‌موزه دفاع مقدس تنها برای نمایش ادوات و تجهیزات جنگی نیست، بلکه هدف تبلور عینی ارزش‌های الهی و انسانی رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس است.

وی با یادآوری رشادت‌ها و روحیه جهادی امام خمینی (ره) و یاران ایشان در مقابله با قدرت‌های استکباری گفت: جنگ تحمیلی در واقع عبور از خط قرمزهای دنیا و دنیاطلبان بوده است که این فرهنگ دفاع مقدس باید در نسل‌های بعدی نیز تجلی یابد.

وی ادامه داد: باغ‌موزه دفاع مقدس مکانی برای آموزش و تربیت دیانت و ولایت است و باید درس تسلیم نشدن در برابر قدرتمندان را به نسل‌های جوان و آیندگان آموخت.

قالیباف تصریح کرد: در نظر کشورهای غربی جنگ تحمیلی علیه ایران به نوعی تنبیه تابوشکنی جمهوری اسلامی در جهان بود، که با روحیه جهادی امام و شهدا در برابر این عمل کشورهای استکباری مقابله شد و اکنون زمان الگوگرفتن از این منش و مکتب امام راحل و پیروی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب برای شکست توطئه‌های جدید دشمنان است.

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی