کد خبر : 3906
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ لاریجانی: توطئه علیه ملت و حاکمیت ملی سوریه شکست خورده است

ایرنا/ لاریجانی: توطئه علیه ملت و حاکمیت ملی سوریه شکست خورده است

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با روسای کمیسیون‌های امنیت ملی و روابط خارجی پارلمان سوریه بر ضرورت همکاری‌های نزدیک مجلس شورای اسلامی و مجلس سوریه تاکید کرد و گفت: توطئه علیه ملت و حاکمیت ملی سوریه شکست خورده است و شرایط در سوریه در حال گذار به مرحله متعادل تری است.

علی لاریجانی ظهر امروز چهارشنبه با رؤسای کمیسیون‌های امنیت ملی و روابط خارجی پارلمان سوریه در تهران دیدار و گفتگو کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی، در این دیدار با بیان اینکه توطئه علیه ملت و حاکمیت ملی سوریه شکست خورده است و شرایط در سوریه در حال گذار به مرحله متعادل تری است، گفت: علیرغم شرایط دشوار کنونی، آینده سوریه بسیار روشن است و این کشور و خط مقاومت اسلامی، قدرتمند‌تر از گذشته بحران کنونی را پشت سر می‌گذارند.
 
نماینده قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در صورت موفقیت ملت سوریه، توطئه‌های دشمنان ملت‌ها محدود به سوریه نمی‌شود چرا که هدف این توطئه‌ها و نقشه‌ها، شکستن محور مقاومت در برابر رژیم‌صهیونیستی در منطقه است.
 
لاریجانی ارتباط مجالس تهران و دمشق را بسیار خوب، نزدیک و تأثیرگذار ارزیابی کرد و افزود: مجلس شورای اسلامی از ابتدای بحران جاری دمشق، از دولت و ملت سوریه در برابر توطئه‌های گسترده دشمنان حمایت کرد و در آینده نیز در کنار آنها خواهد ایستاد.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی، همچنین بر ضرورت همکاری‌های نزدیک مجلس شورای اسلامی و مجلس سوریه در مجامع پارلمانی، بین المللی و منطقه ای تأکید کرد.
 
در ادامه این دیدار، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس سوریه ضمن تشکر از ملت و مقامات ایران در دفاع و حمایت از سوریه در بحران اخیر گفت: حمایت جمهوری اسلامی ایران از سوریه در راستای تقویت خط مقاومت علیه رژیم‌صهیونیستی بوده است.
 
محمد صبحی ابوالشامات افزود: سوریه به رغم توطئه‌های چند جانبه ضد خود از این وضعیت با پیروزی خارج خواهد شد.

وی ضمن ابراز خرسندی از سفر به تهران گفتگوها و مذاکرات خود با مقامات بلند پایه کشورمان را سازنده و در فضایی آکنده از صمیمیت و برادری خواند.
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس سوریه در پایان نقش مجالس را در تقویت و گسترش مناسبات دو‌جانبه با اهمیت خواند و افزود: مجالس دو کشور همچنان از نزدیک به مشورت‌ها و رایزنی‌های خود جهت گسترش همکاری‌های راهبردی تهران و دمشق ادامه خواهند داد.

 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی