کد خبر : 3906
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ لاریجانی: توطئه علیه ملت و حاکمیت ملی سوریه شکست خورده است

ایرنا/ لاریجانی: توطئه علیه ملت و حاکمیت ملی سوریه شکست خورده است

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با روسای کمیسیون‌های امنیت ملی و روابط خارجی پارلمان سوریه بر ضرورت همکاری‌های نزدیک مجلس شورای اسلامی و مجلس سوریه تاکید کرد و گفت: توطئه علیه ملت و حاکمیت ملی سوریه شکست خورده است و شرایط در سوریه در حال گذار به مرحله متعادل تری است.

علی لاریجانی ظهر امروز چهارشنبه با رؤسای کمیسیون‌های امنیت ملی و روابط خارجی پارلمان سوریه در تهران دیدار و گفتگو کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی، در این دیدار با بیان اینکه توطئه علیه ملت و حاکمیت ملی سوریه شکست خورده است و شرایط در سوریه در حال گذار به مرحله متعادل تری است، گفت: علیرغم شرایط دشوار کنونی، آینده سوریه بسیار روشن است و این کشور و خط مقاومت اسلامی، قدرتمند‌تر از گذشته بحران کنونی را پشت سر می‌گذارند.
 
نماینده قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در صورت موفقیت ملت سوریه، توطئه‌های دشمنان ملت‌ها محدود به سوریه نمی‌شود چرا که هدف این توطئه‌ها و نقشه‌ها، شکستن محور مقاومت در برابر رژیم‌صهیونیستی در منطقه است.
 
لاریجانی ارتباط مجالس تهران و دمشق را بسیار خوب، نزدیک و تأثیرگذار ارزیابی کرد و افزود: مجلس شورای اسلامی از ابتدای بحران جاری دمشق، از دولت و ملت سوریه در برابر توطئه‌های گسترده دشمنان حمایت کرد و در آینده نیز در کنار آنها خواهد ایستاد.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی، همچنین بر ضرورت همکاری‌های نزدیک مجلس شورای اسلامی و مجلس سوریه در مجامع پارلمانی، بین المللی و منطقه ای تأکید کرد.
 
در ادامه این دیدار، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس سوریه ضمن تشکر از ملت و مقامات ایران در دفاع و حمایت از سوریه در بحران اخیر گفت: حمایت جمهوری اسلامی ایران از سوریه در راستای تقویت خط مقاومت علیه رژیم‌صهیونیستی بوده است.
 
محمد صبحی ابوالشامات افزود: سوریه به رغم توطئه‌های چند جانبه ضد خود از این وضعیت با پیروزی خارج خواهد شد.

وی ضمن ابراز خرسندی از سفر به تهران گفتگوها و مذاکرات خود با مقامات بلند پایه کشورمان را سازنده و در فضایی آکنده از صمیمیت و برادری خواند.
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس سوریه در پایان نقش مجالس را در تقویت و گسترش مناسبات دو‌جانبه با اهمیت خواند و افزود: مجالس دو کشور همچنان از نزدیک به مشورت‌ها و رایزنی‌های خود جهت گسترش همکاری‌های راهبردی تهران و دمشق ادامه خواهند داد.

 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی