کد خبر : 3906
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ لاریجانی: توطئه علیه ملت و حاکمیت ملی سوریه شکست خورده است

ایرنا/ لاریجانی: توطئه علیه ملت و حاکمیت ملی سوریه شکست خورده است

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با روسای کمیسیون‌های امنیت ملی و روابط خارجی پارلمان سوریه بر ضرورت همکاری‌های نزدیک مجلس شورای اسلامی و مجلس سوریه تاکید کرد و گفت: توطئه علیه ملت و حاکمیت ملی سوریه شکست خورده است و شرایط در سوریه در حال گذار به مرحله متعادل تری است.

علی لاریجانی ظهر امروز چهارشنبه با رؤسای کمیسیون‌های امنیت ملی و روابط خارجی پارلمان سوریه در تهران دیدار و گفتگو کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی، در این دیدار با بیان اینکه توطئه علیه ملت و حاکمیت ملی سوریه شکست خورده است و شرایط در سوریه در حال گذار به مرحله متعادل تری است، گفت: علیرغم شرایط دشوار کنونی، آینده سوریه بسیار روشن است و این کشور و خط مقاومت اسلامی، قدرتمند‌تر از گذشته بحران کنونی را پشت سر می‌گذارند.
 
نماینده قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در صورت موفقیت ملت سوریه، توطئه‌های دشمنان ملت‌ها محدود به سوریه نمی‌شود چرا که هدف این توطئه‌ها و نقشه‌ها، شکستن محور مقاومت در برابر رژیم‌صهیونیستی در منطقه است.
 
لاریجانی ارتباط مجالس تهران و دمشق را بسیار خوب، نزدیک و تأثیرگذار ارزیابی کرد و افزود: مجلس شورای اسلامی از ابتدای بحران جاری دمشق، از دولت و ملت سوریه در برابر توطئه‌های گسترده دشمنان حمایت کرد و در آینده نیز در کنار آنها خواهد ایستاد.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی، همچنین بر ضرورت همکاری‌های نزدیک مجلس شورای اسلامی و مجلس سوریه در مجامع پارلمانی، بین المللی و منطقه ای تأکید کرد.
 
در ادامه این دیدار، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس سوریه ضمن تشکر از ملت و مقامات ایران در دفاع و حمایت از سوریه در بحران اخیر گفت: حمایت جمهوری اسلامی ایران از سوریه در راستای تقویت خط مقاومت علیه رژیم‌صهیونیستی بوده است.
 
محمد صبحی ابوالشامات افزود: سوریه به رغم توطئه‌های چند جانبه ضد خود از این وضعیت با پیروزی خارج خواهد شد.

وی ضمن ابراز خرسندی از سفر به تهران گفتگوها و مذاکرات خود با مقامات بلند پایه کشورمان را سازنده و در فضایی آکنده از صمیمیت و برادری خواند.
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس سوریه در پایان نقش مجالس را در تقویت و گسترش مناسبات دو‌جانبه با اهمیت خواند و افزود: مجالس دو کشور همچنان از نزدیک به مشورت‌ها و رایزنی‌های خود جهت گسترش همکاری‌های راهبردی تهران و دمشق ادامه خواهند داد.

 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی