کد خبر : 3905
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در مراسم رونمایی از ضریح سیدالشهدا:

خانه ملت/ ساخت ضریح امام حسین (ع) در قم افتخاری ماندگار برای شیعیان است

خانه ملت/ ساخت ضریح امام حسین (ع) در قم افتخاری ماندگار برای شیعیان است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ساخت ضریح مقدس امام حسین (ع) در قم افتخاری ماندگار برای شیعیان است، گفت: شهر قم از دیرباز نقش مهمی در گسترش تفکر شیعی ایفا کرده و ساخت ضریح مقدس امام حسین (ع) به حق برعهده مردم شهر قم قرار داده شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ،دکتر علی لاریجانی در مراسم رونمایی از ضریح مطهر امام حسین (ع) با شورانگیز خواندن این مراسم گفت: بعد از ظهور اسلام ،ایرانیان با آغوش باز اسلام را پذیرفتند و از تفکر شیعی استقبال کردند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر چه با اختناق حاکم در دوره‌های مختلف حکومتی این تفکر مدتی فروکش کرد، اما رگه‌هایی از آن همچنان باقی ماند تا با حضور امام رضا (ع) در ایران مجدداً احیا شود.

وی گفت: امام رضا در مدت کوتاهی که در ایران حضور داشتند با مناظرات کلامی معارف اهل بیت را گسترش دادند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شخصیت‌هایی چون اسحاق ابن آدم اشعری، قمی، احمد ابن محمد اشعری قمی وزکریا ابن آدم اشعری از بزرگانی بودند که احادیث امام رضا (ع) را در قم و ایران گسترش دادند، یادآور شد: نقش قم در گسترش تفکر شیعی، نقش ارزشمندی بوده است، بنابراین حق بر این بود که کار عظیمی چون ساخت حرم مطهر امام حسین (ع) در قم انجام شود.  

لاریجانی با تشکر از زحمات هنرمندان و مسئولان ستاد عتبات عالیات کشور، حمایت‌های رهبری و مراجع عالیقدر را در تکمیل این پروژه موثر دانست و با بیان اینکه رسیدن به شخصیت انسان کامل در راه و طریق تفکر شیعی نهفته است، تصریح کرد: حفظ این تفکر در کارهای کلامی و نمادهای هنری تحقق می‌یابد که ایرانیان در هر دو زمینه صاحب اثر و صاحب سبک هستند.

وی با بیان اینکه کارهای استاد فرشچیان از پختگی و هنر بسیار بالایی برخوردار است، گفت: ساخت ضریح مقدس امام حسین (ع) در قم افتخاری ماندگار برای شیعیان است که از همکاری‌های میان دولت و ملت عراق و ایران حکایت دارد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با یادآوری حرکت بزرگ ملت عراق در ساقط کردن دیکتاتوری و برقراری دموکراسی در این کشور گفت: فعالان عراقی توجه خوبی به نمادهای دینی دارند و بر همین اساس زمینه برای انجام کارهای دیگر نیز فراهم است./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی