کد خبر : 3902
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/ لاريجاني مطرح كرد:اهداف خاص سياسي پشت‌پرده تحريم ها عليه ايران

ایسنا/ لاريجاني مطرح كرد:اهداف خاص سياسي پشت‌پرده تحريم ها عليه ايران

رييس مجلس شوراي اسلامي، تحريم‌هاي صورت گرفته از سوي كشورهاي غربي عليه جمهوري اسلامي ايران و سودان را يك برنامه از پيش طراحي شده با اهداف خاص سياسي دانست.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، علي لاريجاني در ديدار با هجو قسم السيد نايب رييس مجلس سودان با اشاره به اشتراكات ديني و فرهنگي مردم دو كشور گفت: مردم و مقامات جمهوري اسلامي ايران تعلق خاطر زيادي به مردم مسلمان سودان داشته و بر گسترش ارتباطات اقتصادي، سياسي و فرهنگي فيمابين تاكيد دارند.

رييس مجلس شوراي اسلامي تحريم‌هاي صورت گرفته از سوي كشورهاي غربي عليه جمهوري اسلامي ايران و سودان را يك برنامه از پيش طراحي شده با اهداف خاص سياسي دانست و افزود: بايد با توسعه و تقويت مناسبات فيمابين در عرصه‌هاي مختلف اقتصادي، بازرگاني و صنعتي با اين تحريم‌ها مقابله كرد.

لاريجاني در پايان بر اهميت گسترش ارتباطات پارلماني ميان دو كشور تاكيد و خاطرنشان كرد: رشد و توسعه ارتباطات پارلماني زمينه آشنايي هرچه بيشتر مردم دو كشور و بستر مناسبي براي گسترش همكاري‌هاي دوستانه در همه عرصه‌ها را فراهم مي‌سازد.

در ادامه اين ديدار هو قسم السيد نايب رييس مجلس سودان روابط سودان با كشورمان را روابطي خوب و رو به گسترش توصيف كرد و افزود: وجود منابع طبيعي فراوان در سودان و توانايي‌هاي فني و تكنولوژي در ايران مي‌تواند به گسترش روابط اقتصادي دو كشور كمك نمايد.

وي در پايان ضمن ارائه گزارشي از آخرين تحولات منطقه و كشورش، پيام احمد الطاهر رييس مجلس سودان براي شركت لاريجاني در كنفرانس آتي كشورهاي اسلامي در سودان را تقديم كرد.

انتهاي پيام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی