کد خبر : 3902
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/ لاريجاني مطرح كرد:اهداف خاص سياسي پشت‌پرده تحريم ها عليه ايران

ایسنا/ لاريجاني مطرح كرد:اهداف خاص سياسي پشت‌پرده تحريم ها عليه ايران

رييس مجلس شوراي اسلامي، تحريم‌هاي صورت گرفته از سوي كشورهاي غربي عليه جمهوري اسلامي ايران و سودان را يك برنامه از پيش طراحي شده با اهداف خاص سياسي دانست.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، علي لاريجاني در ديدار با هجو قسم السيد نايب رييس مجلس سودان با اشاره به اشتراكات ديني و فرهنگي مردم دو كشور گفت: مردم و مقامات جمهوري اسلامي ايران تعلق خاطر زيادي به مردم مسلمان سودان داشته و بر گسترش ارتباطات اقتصادي، سياسي و فرهنگي فيمابين تاكيد دارند.

رييس مجلس شوراي اسلامي تحريم‌هاي صورت گرفته از سوي كشورهاي غربي عليه جمهوري اسلامي ايران و سودان را يك برنامه از پيش طراحي شده با اهداف خاص سياسي دانست و افزود: بايد با توسعه و تقويت مناسبات فيمابين در عرصه‌هاي مختلف اقتصادي، بازرگاني و صنعتي با اين تحريم‌ها مقابله كرد.

لاريجاني در پايان بر اهميت گسترش ارتباطات پارلماني ميان دو كشور تاكيد و خاطرنشان كرد: رشد و توسعه ارتباطات پارلماني زمينه آشنايي هرچه بيشتر مردم دو كشور و بستر مناسبي براي گسترش همكاري‌هاي دوستانه در همه عرصه‌ها را فراهم مي‌سازد.

در ادامه اين ديدار هو قسم السيد نايب رييس مجلس سودان روابط سودان با كشورمان را روابطي خوب و رو به گسترش توصيف كرد و افزود: وجود منابع طبيعي فراوان در سودان و توانايي‌هاي فني و تكنولوژي در ايران مي‌تواند به گسترش روابط اقتصادي دو كشور كمك نمايد.

وي در پايان ضمن ارائه گزارشي از آخرين تحولات منطقه و كشورش، پيام احمد الطاهر رييس مجلس سودان براي شركت لاريجاني در كنفرانس آتي كشورهاي اسلامي در سودان را تقديم كرد.

انتهاي پيام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی