کد خبر : 3900
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ لاریجانی: تحریم های اعمال شده بر ایران و سودان با اهداف سیاسی است

ایرنا/ لاریجانی: تحریم های اعمال شده بر ایران و سودان با اهداف سیاسی است

تهران - رییس مجلس شورای اسلامی، گفت: تحریم های اعمال شده از سوی کشورهای غربی علیه جمهوری اسلامی ایران و سودان یک برنامه از پیش طراحی شده و با اهداف خاص سیاسی است.

ˈعلی لاریجانی ˈ روزیکشنبه در دیدار ˈهجو قسم السیدˈ نایب رییس مجلس سودان ، افزود: باید با توسعه و تقویت مناسبات فیمابین درعرصه های اقتصادی، بازرگانی و صنعتی با این تحریم ها مقابله کرد.

وی بااشاره به اشتراکات دینی و فرهنگی مردم دو کشور، گفت: مردم و مقامات جمهوری اسلامی ایران تعلق خاطر زیادی به مردم مسلمان سودان داشته و بر گسترش ارتباطات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی فیمابین تاکید دارند.

رییس مجلس شورای اسلامی بر اهمیت گسترش ارتباطات پارلمانی میان دو کشور نیز تاکید کرد و گفت: رشد و توسعه ارتباطات پارلمانی زمینه آشنایی هرچه بیشتر مردم دوکشور و بستر مناسبی برای گسترش همکاری های دوستانه در همه عرصه ها را فراهم می کند.

نایب رییس مجلس سودان نیز در این دیدار روابط سودان با جمهوری اسلامی ایران را روابطی خوب و رو به گسترش توصیف کرد و گفت: وجود منابع طبیعی فراوان در سودان و توانایی های فنی و تکنولوژی در ایران می تواند به گسترش روابط اقتصادی دو کشور کمک کند.

ˈهمجو قسم السید ˈ ضمن ارایه گزارشی از آخرین تحولات منطقه و کشورش، پیام ˈاحمد الطاهرˈ رییس مجلس سودان برای شرکت لاریجانی در کنفرانس آتی کشورهای اسلامی در سودان را تقدیم کرد.

سیام **1708**1478

انتهای پیام /*

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی