کد خبر : 3900
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ لاریجانی: تحریم های اعمال شده بر ایران و سودان با اهداف سیاسی است

ایرنا/ لاریجانی: تحریم های اعمال شده بر ایران و سودان با اهداف سیاسی است

تهران - رییس مجلس شورای اسلامی، گفت: تحریم های اعمال شده از سوی کشورهای غربی علیه جمهوری اسلامی ایران و سودان یک برنامه از پیش طراحی شده و با اهداف خاص سیاسی است.

ˈعلی لاریجانی ˈ روزیکشنبه در دیدار ˈهجو قسم السیدˈ نایب رییس مجلس سودان ، افزود: باید با توسعه و تقویت مناسبات فیمابین درعرصه های اقتصادی، بازرگانی و صنعتی با این تحریم ها مقابله کرد.

وی بااشاره به اشتراکات دینی و فرهنگی مردم دو کشور، گفت: مردم و مقامات جمهوری اسلامی ایران تعلق خاطر زیادی به مردم مسلمان سودان داشته و بر گسترش ارتباطات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی فیمابین تاکید دارند.

رییس مجلس شورای اسلامی بر اهمیت گسترش ارتباطات پارلمانی میان دو کشور نیز تاکید کرد و گفت: رشد و توسعه ارتباطات پارلمانی زمینه آشنایی هرچه بیشتر مردم دوکشور و بستر مناسبی برای گسترش همکاری های دوستانه در همه عرصه ها را فراهم می کند.

نایب رییس مجلس سودان نیز در این دیدار روابط سودان با جمهوری اسلامی ایران را روابطی خوب و رو به گسترش توصیف کرد و گفت: وجود منابع طبیعی فراوان در سودان و توانایی های فنی و تکنولوژی در ایران می تواند به گسترش روابط اقتصادی دو کشور کمک کند.

ˈهمجو قسم السید ˈ ضمن ارایه گزارشی از آخرین تحولات منطقه و کشورش، پیام ˈاحمد الطاهرˈ رییس مجلس سودان برای شرکت لاریجانی در کنفرانس آتی کشورهای اسلامی در سودان را تقدیم کرد.

سیام **1708**1478

انتهای پیام /*

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی