کد خبر : 3891
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در مراسم تقدیر از مدال‌آوران و ورزشکاران اعزامی به المپیک ۲۰۱۲ لندن:

افتخارآفرینی ورزشکاران در المپیک باعث تقویت روحیه ملی شد

افتخارآفرینی ورزشکاران در المپیک باعث تقویت روحیه ملی شد

دکتر علی‌لاریجانی امروز دوشنبه ۱۰ مهر در مراسم تقدیراز مدال‌آوران و قهرمانان المپیک ۲۰۱۲ لندن حضور یافت و از تلاش و افتخارآفرینی این ورزشکاران تشکر کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تمام مردم برای توفیق یافتن ورزشکاران اعزامی به المپیک دعا کردند، گفت: به طور حتم مسابقات المپیک عرصه‌ای بود که تمام مردم در تمام جهان عملکرد شما ورزشکاران را رصد می‌کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دعای مردم تا حد زیادی موجب توفیق یافتن ورزشکاران اعزامی به المپیک شد، تصریح کرد: کار شما ورزشکاران از جهات مختلفی به ویژه همت و پشتکار بسیار بالا بااهمیت بود.

لاریجانی با اعلام اینکه افتخارآفرینی شما ورزشکاران در المپیک لندن موجب تقویت و ارتقای روحیه ملی شد، یادآور شد: به طور حتم مدال‌آوری شما نه تنها پیشرفت در میادین ورزشی بلکه در تمام کارهای دیگر موثر بوده است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جوانان کشور اگر برای کاری همت کنند، می‌توانند در دنیا رکوردهای شگفت‌انگیز و برتری خلق کنند، افزود: افتخارآفرینی شما موجب تقویت و تشدید تلاش جوانان در تمام عرصه‌ها می‌شود.

وی با اشاره به کاستی‌های حوزه ورزش کشور در افتخارآفرینی درعرصه المپیک گفت: تلاش و مدال‌آوری شما روحیه تلاش در ورزشکاران را زنده کرد.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور با بیان اینکه افتخارآفرینی شما عزیزان از جهات دیگر نیز اثرگذار بوده است، تصریح کرد: با افتخارآفرینی شما وزارت تازه تاسیس ورزش و جوانان می‌تواند برای حمایت از ورزشکاران نویدبخش باشد.

عضو فراکسیون رهروان ولایت با تاکید بر اینکه نمایندگان مجلس با حساسیت زیادی ورزش قهرمانی را رصد می‌کنند، تصریح کرد: به طور حتم حساسیت نمایندگان تنها جنبه خیرخواهی و جلوگیری از وارد شدن ضرر و زیان برای ورزش کشور دارد.

لاریجانی با بیان اینکه ورزش قهرمانی به طور حتم مورد حمایت مجلس است، یادآور شد: در سال‌های اخیر مجلس تلاش‌های بسیاری را برای افزایش بودجه سالیانه حوزه ورزش کرده است تا بتواند با این اقدامات نیازهای ورزشکاران را برطرف و آسایش روانی برای این افراد فراهم آورد.

نماینده مردم قم در مجلس قهرمانان ملی را شخصیت‌های بزرگی برای کشور دانست و گفت: به طور حتم مسئولان حوزه ورزش باید با برنامه‌ریزی مشکلات و دغدغه‌های این افراد را حل کنند، از این‌رو تاکنون تلاش‌هایی برای حل مشکلات ورزشکاران انجام شده است، لذا اگر دولت توان افزایش حمایت‌ها را ندارد، مجلس می‌تواند با تصویب قوانین مناسب در جهت حمایت از ورزشکاران قدم بردارد.

وی با بیان اینکه فراکسیون ورزش مجلس بسیار علاقه داشت که در جلسه تقدیر از ورزشکاران المپیک حضور داشته باشد، تصریح کرد: خوشبختانه این فراکسیون بسیار وسیع و قوی در بُعد ورزش کار می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه مراسم کنونی جهت قدردانی از ورزشکاران و مربیان به علت کسب افتخار در المپیک برگزار شده است، یادآور شد: من در اینجا باید از آقایان و خانم‌هایی که در جهت کسب افتخار برای ایران تلاش کردند قدردانی کنم.

در این مراسم دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با ارائه تابلو فرش نفیس و لوح تقدیر از قهرمانان و مربیان اعزامی به المپیک تقدیر و تشکر کرد.

لازم به ذکر است که در این مراسم ورزشکارانی همچون حمید سوریان، امید نوروزی، قاسم رضایی، صادق گودرزی، کمیل قاسمی، احسان حدادی، الهه احمدی، باقری معتمد، خطیب سرپرست فدراسیون کشتی، حسین رضازاده رئیس فدراسیون وزنه‌برداری و تعدادی از مربیان حضور داشتند که با رئیس مجلس شورای اسلامی عکس یادگاری گرفتند./
 

کلید واژه :

دکتر علی‌لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی