کد خبر : 3889
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

فارس/لاریجانی: حاضرم به جاسبی بگویم از شورای اسلامی کردن دانشگاه‌ها کنار برود

فارس/لاریجانی: حاضرم به جاسبی بگویم از شورای اسلامی کردن دانشگاه‌ها کنار برود

رئیس مجلس با تأکید بر اینکه حاضرم به جاسبی بگویم از عضویت در شورای اسلامی کردن دانشگاه‌ها کنار برود، بیان کرد: بنده اصلاً اصراری برای عضویت آقای جاسبی در این شورا نداشتم.

 


علی لاریجانی در بخشی از گفت‌وگوی تفصیلی با خبرنگاران پارلمانی خبرگزاری فارس، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به انتخاب آقای جاسبی در شورای اسلامی کردن دانشگاه‌ها و تأکید افرادی بر تلاش شما مبنی بر وارد کردن آقای جاسبی به این شورا، چرا این موضوع را تکذیب کردید، اظهار داشت: برخی در این ترازها رفتار‌هایی دارند که خیلی اخلاقی نیست.

*معمولاً خیلی در کارهای شورایعالی انقلاب فرهنگی دخالت نمی‌کنم

وی با بیان اینکه بنده معمولاً خیلی در کارهای شورایعالی انقلاب فرهنگی دخالت نمی‌کنم که دلایل خاص خودش را دارد، گفت: آن روز بنده جلسه را اداره می‌کردم؛ شورای اسلامی کردن دانشگاه‌ها زیرمجموعه شورایعالی انقلاب فرهنگی است و چون آقای جاسبی رئیس دانشگاه آزاد بود، در این شورا عضو بود اما از وقتی که ریاست این دانشگاه به شخص دیگری واگذار شد، دیگر در آن شورا عضو نبود.

 گفتند که وقت نمی‌کنند و نمی‌توانند عضو شوند.

*کسی از عضویت در شورای اسلامی کردن دانشگاه‌ها استقبال نکرد

به گفته وی، کسی از عضویت در شورای اسلامی کردن دانشگاه‌ها استقبال نکرد، هم به برخی از روحانیون که آنجا بودند، پیشنهاد دادیم که کاندیدا شوند اما نپذیرفتند و هم به بعضی از دانشگاهی‌ها پیشنهاد کردیم اما نپذیرفتند و گفتند وقت نداریم. گفتیم پس این آقای جاسبی که الآن هم بیکار شده، عضو این شورا شود، چون کسی نمی‌پذیرد.

علی لاریجانی با ذکر این نکته که عده‌ای مخالف بودند و عده‌ای موافق، تصریح کرد: می‌توانستند رأی ندهند، اینکه توهین به شورایعالی انقلاب فرهنگی است چون ممکن است کسی اصلاً برای آقای جاسبی صلاحیتی قائل نباشد که هستند افرادی اینچنین در شورایعالی انقلاب فرهنگی؛ اما وقتی رهبر معظم انقلاب آقای جاسبی را به عنوان عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی انتخاب می‌کنند که بالاتر از این شوراست، پس این سخنانی را که مطرح می‌کنیم، چیست؟ آیا متوجه هستیم که چه حرف‌هایی بیان می‌کنیم؟ پس معلوم است این سخنان در نگاه مقام معظم رهبری جایگاهی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: من به آقایان توهین نمی‌کنم اما می‌گویم این موضوع سلیقه‌ای است، ولی به هر حال رهبر انقلاب آقای جاسبی را به عنوان عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی انتخاب کردند و صلاحیتی برای او قائل هستند و باید به این موضوع نیز توجه داشته باشیم که شورای‌عالی انقلاب فرهنگی بالاتر از شورای اسلامی کردن دانشگاه‌هاست، اما بعد می‌گویند ما برای آقای جاسبی صلاحیتی قائل نیستیم در حالی که بالاتر از آنان، قائل شدند؛ حرف‌های عجیب و غریبی می‌زنند البته موضوع مهمی هم نیست، اما این سخنان اخلاق‌مدار نیست.

*اصلاً اصراری برای عضویت جاسبی در شورای اسلامی کردن دانشگاه‌ها نداشتم

رئیس قوه مقننه با تأکید بر اینکه بنده اصلاً اصراری هم برای عضویت آقای جاسبی در شورای اسلامی کردن دانشگاه‌ها نداشتم، یادآور شد: خود آقای جاسبی هم اصراری نداشت و نمی‌خواست که عضو شود، اما کسی نمی‌پذیرفت که در این کمیته عضو شود.

*حاضرم به جاسبی بگویم که کنار برود

علی لاریجانی همچنین با حالت خنده گفت که «حاضرم به آقای جاسبی بگویم که کنار برود و مشکلی در این زمینه نداریم».

رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان بازدید از خبرگزاری فارس، در گفتگویی تفصیلی به سوالات مختلف خبرنگاران پارلمانی فارس پاسخ داد که تاکنون 3 بخش از این گفتگو منتشر شده و بخش‌های دیگر آن نیز متعاقبا منتشر خواهد شد.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی