کد خبر : 3887
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان استان مرکزی:

تدوین طرح آمایش سرزمین به حل کمبود آب استان‌ها می‌انجامد

تدوین طرح آمایش سرزمین به حل کمبود آب استان‌ها می‌انجامد

 دکتر علی لاریجانی در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان استان مرکزی که با هدف بررسی مشکلات این استان تشکیل شده بود، اظهار داشت: استان مرکزی از نظر صنعتی و کشاورزی ظرفیت بالایی دارد و به همین دلیل می تواند درآمد قابل توجهی داشته باشد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به مشکل کمبود آب در استان مرکزی که باعث کاهش سطح تولیدات کشاورزی شده است، ‌متذکر شد: کم آبی مشکل همه نقاط کشور است و مربوط به یک یا دو استان خاص نمی‌شود و باید آن را در سطح کلان بررسی کرد.

رییس قوه مقننه یادآور شد: برخی از سدهایی که در مناطق مختلف احداث شده اصولی نیست و در عین حالی که  باعث تجمع آب در پشت سدها می شود اما خیلی از شهرها و روستاها را  با بحران کم آبی مواجه می سازد که برای رفع این مشکل و بحث حقابه باید چاره ای اندیشیده شود که آن هم منوط به همین مبحث آمایش سرزمین است.

لاریجانی باتوجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر تولیدات ملی، خاطرنشان کرد: اگر مسئولان شرکت کارخانه های واگن پارس اراک توانایی تولید واگن های مترو را دارند دیگر نیازی به واردات از کشورهای مختلف نیست و ساخت این واگن ها در داخل مانع خروج مبالغ هنگفتی ارز از کشور می شود.

وی در پایان درخصوص لزوم توجه به تولیدات کشاورزی و صنعتی،‌ تاکید کرد: محصولات پسته زرندیه ارزآوری قابل توجهی دارد و باید با کمک وزارت نیرو مشکل کمبود آب این باغات را حل کنیم.

گفتنی است که در ابتدای این دیدار نمایندگان استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی به بیان مشکلات و کمبودهای حوزه انتخابیه خود از جمله،‌کمبود آب و موضوع حقابه،‌ کاهش شدید کشت محصولات کشاورزی، استاندارد نبودن جاده ها،‌آلودگی هوا به دلیل کارخانه های صنعتی، بالا بودن نرخ بیکاری، تعطیلی برخی از کارخانه ها ، عدم حمایت مالی از تولیدکنندگان و اجرایی نشدن مصوبات استانی رییس جمهور پرداختند./

 

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی