کد خبر : 3884
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/ واكنش رييس مجلس به سخنان رييس‌جمهور

ایسنا/ واكنش رييس مجلس به سخنان رييس‌جمهور

يك نماينده مجلس، با تاكيد بر اين كه رئيس جمهور به عنوان مسئول اجرايي كشور بايد در مقابل تمامي اتفاقات به ويژه بحث گراني ارز و مشكلات مختلف پاسخگو باشد، از رئيس مجلس و هيات رئيسه خواست كه نسبت به صحبتهاي رئيس جمهور در مصاحبه مطبوعاتي واكنش نشان دهند.

 

به گزارش خبرنگار پارلماني ايسنا، بهروز نعمتي در جلسه علني امروز( يك شنبه) در اخطاري با استناد به اصل 122 قانون اساسي گفت: طبق اين اصل رئيس جمهور تمامي اختيارات و وظايف قانون اساسي را به عهده دارد و در برابر ملت و رهبري و مجلس و مسئولان پاسخگوست. اما ايشان در مصاحبه‌ي مطبوعاتي خود تمامي مشكلات را به ساير دستگاه‌ها منتقل كردند و همه را محكوم نمودند.

 

وي ابرازعقيده كرد: رئيس جمهور به گونه‌اي برخورد كرد كه انگار مسئول اجرايي كشور نيست. در كنار اين اتفاق شما (لاريجاني) و هيات رئيسه كه وظيفه‌ي حفظ شان نمايندگان را داريد متاسفانه هيچ‌گونه عكس‌العملي در اين خصوص انجام نداديد به طوري كه در جامعه اين موضوع منعكس شده است كه تمامي مشكلات به مجلس برمي‌گردد.

 

اين نماينده اصولگراي مجلس نهم با بيان اينكه «موضوعات مطرح‌شده توسط رييس‌جمهور تنها فرافكني بود» اضافه كرد: واقعيت مطلب اين است كه رئيس جمهور مسئول اجرايي كشور مي‌باشد. ايشان بايد در مقابل تمامي اتفاقات كشور به ويژه بحث گراني‌ها، ارز و مشكلات مختلف پاسخگو باشد. نه اين كه قوه قضاييه، مجلس، خبرگزاري‌ها و سپاه پاسخگو باشند.

 

نعمتي خاطر نشان كرد:‌ با توجه به مسائل ايجاد شده در جامعه از هيات رئيسه درخواست دارم كه واقعيت موضوع را انعكاس دهد چرا كه نمايندگان حداقل بيش از 20 جلسه در موضوعات مختلف همچون بحث گراني‌هاي مرغ، گندم، گوشت، شير وارد عمل شده و به دولت كمك كردند پس نبايد مجلس را محكوم به كارشكني نمود.

 

اين عضو شوراي مركزي فراكسيون رهروان ولايت ابرازعقيده كرد: رئيس جمهور نبايد در جامعه التهاب ايجاد كند. از اين رو خواهش مي‌كنم كه اين اخطار را به راي بگذاريد.

 

به گزارش ايسنا، رئيس مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به اين اخطار با بيان اين كه اين اخطار پاسخ دارد و احتياج به راي‌گيري ندارد گفت: مجلس در اين رابطه با توجه به شرايط كشور با طمانينه عمل كرد.

 

وي افزود: با توجه به اين كه شرايط اقتصادي كشور متلاطم است مجلس وقت خود را صرف حل مسائل كشور كرد و در اين رابطه كار صحيحي انجام داد. اين افتخاري است كه مجلس وقتش را صرف امور ديگري نكرد.

 

لاريجاني افزود:‌ نمونه‌ي آن بحث امروز استيضاح وزير ورزش و امور جوانان بود كه نمايندگان نه اين كه ايرادي به عملكرد وزير ورزش نمي‌دانستند اما با توجه به شرايط گفتند كه اولويت را به مسائل اقتصادي مي‌دهيم و وقت مجلس را صرف اين امور مي‌كنيم. اين افتخاري است كه مجلس درك درستي از شرايط دارد.

 

رئيس قوه مقننه اضافه كرد: مجلس جلسات مختلفي با دولت به صورت علني و غير علني براي پيگيري مسائل مردم گذاشت كه تمامي اقدامات از سر دردمندي بود. نگاه مجلس نگاهي طبيبانه به حل مسائل بود.

 

لاريجاني خاطر نشان كرد:‌ حال اينكه در مصاحبه‌اي مطالبي به مجلس و رئيس مجلس گفته شده و تحقير شده و يا فحشي داده شود، خيلي شما نگران نباشيد اگر با فحش به رئيس مجلس مشكلات اقتصادي حل شود ما آمادگي داريم كه روزي دو جين فحش به ما بدهند صبح و ظهر و شب تا مشكلات اقتصادي را حل كنند. شما خيلي نگران نباشد.

 

لاريجاني گفت: ما به اين چيزها عادت‌ كرده‌ايم ولي وقت خود را صرف حل مسائل كنيد. اين اخطار را جزء مصاديق اخطار براي راي گيري نمي‌دانم.

 

انتهاي پيام

 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی