کد خبر : 3875
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

فارس/لاریجانی در جمع خبرنگاران اجرای فاز دوم‌ هدفمندی را مصلحت نمی‌دانیم/فرزین هم نگران بود

فارس/لاریجانی در جمع خبرنگاران اجرای فاز دوم‌ هدفمندی را مصلحت نمی‌دانیم/فرزین هم نگران بود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برای جلوگیری از فشار به مردم، در شرایط فعلی مصلحت نمی‌دانیم که فاز دوم هدفمندی اجرا شود؛ اگر برای سال 92 اگر شرایط اقتضا کرد می‌توان در این خصوص تصمیم‌گیری کرد.


به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم یادواره سرداران و شهدای تدارکات سپاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از خصوصیات دفاع مقدس این است که افرادی که توانمندی و روحیه مجاهدت داشتند شگفتی‌هایی را در جنگ به وجود آوردند واین یک امری است که به سادگی همیشه رخ نمی‌دهد و در یک مقطعی این ویژگی‌ وجود داشت که آن صحنه، صحنه دفاع مقدس بود.

وی افزود: در صحنه دفاع مقدس افراد بر اساس احساس وظیفه وارد صحنه شدند و تمام شرایط سخت را تبدیل به یک فرصت کردند؛ مثلاً در آن زمان صنعت کشور به سمت مسائل دفاعی رفت که این یک سلیقه نبود بلکه نیاز کشور بود.

لاریجانی ادامه داد: در حال حاضر نیروها و مدیران زبده‌ای وجود دارند که از سابقه مجاهدت برخوردارند و این افراد آمادگی دارند که در شرایط کنونی به وظایف خود عمل کنند و مهم این است که بدانیم این سرمایه‌ها موجودند و به سراغشان برویم.

رئیس قوه مقننه در خصوص تشکیل دولت وحدت ملی هم اظهار داشت: من خیلی مطالعه در این زمینه ندارم ولی خیلی مهم است که از ظرفیت‌های کشور استفاده شود؛ افرادی که چارچوب قانون اساسی و انقلاب اسلامی را قبول دارند باید از ظرفیتشان در ابعاد مختلف استفاده کرد.

لاریجانی در خصوص حق نمایندگان برای استیضاح وزرا هم گفت: کسی مانع نمایندگان برای استیضاح نیست و این مسئله حق نمایندگان است؛ ممکن است تشخیص خود نمایندگان در مورد موضوعی عوض شود و بگویند که در شرایط فعلی که احتیاج به همبستگی بیشتر داریم در حوزه‌های اقتصادی نظارت خود را قوی کنند.

وی گفت: ممکن است همیشه اولویت‌هایی وجود داشته باشد و این حرف معقولی است؛ ممکن است اشکالاتی در بخش‌های مختلف وجود داشته باشد اما در مجموع وضع فعلی اولویت‌هایی هم وجود دارد و این خیلی پسندیده است که نمایندگان اولویت‌های کشور را بر نظارت قرار دهند و بر اساس آن عمل کنند.

رئیس قوه مقننه در خصوص طرح سؤال از رئیس‌جمهور هم اظهار داشت: ‌صلاح‌دید در این رابطه را خود نمایندگان تشخیص می‌دهند و هیئت‌رئیسه نمی‌تواند جای نمایندگان صلاح‌اندیشی کند؛ نمایندگان هر کدام خودشان تصمیم می‌گیرند و مثل قوه مجریه نیست که به آنها دستور بدهند؛ مصلحت‌سنجی‌ها درون پارلمان صورت می‌گیرد لذا اگر تشخیص نمایندگان روی مسئله‌ای باشد هیئت‌رئیسه وظیفه دارد که آن موضوع را بررسی کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤال دیگری گفت: هرچه هماهنگی‌ها در سطوح مختلف میان مسئولان بیشتر باشد مفید است و این مسئله در برهه کنونی هم اهمیت بیشتری دارد؛ البته هر قوه سر جای خودش وظیفه‌اش را بر عهده می‌گیرد و آن را باید درست انجام بدهد؛ هماهنگی بین قوا به معنای نفی وظایف هر قوه نیست بر همین اساس هر قوه وظیفه خودش را انجام دهد.

لاریجانی در خصوص اجرای فاز دوم هدفمندی‌ها هم گفت: آقای فرزین خودش در جلسه‌ای که حضور داشت از اجرای فاز دوم هدفمندی نگران بود؛ اجرای فاز دوم به این معناست که آب و برق و گاز و بنزین گران شود و در شرایط فعلی هرکسی که محاسبه درست داشته باشد متوجه می‌شود که این فشار بر مردم است؛ اگر برای سال 92 شرایط اقتضا کرد می‌توان در این خصوص تصمیم‌گیری کرد ولی الآن مصلحت نمی‌دانیم که این کار انجام شود هرچند که مجلس هنوز این مسأله را تصویب نکرده است.

انتهای پیام/

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی