کد خبر : 3874
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس در جمع ملی پوشان فوتبال و فوتسال:

دشمنان دنبال منزوی کردن ایرانند ؛ بدرخشید و یک ملت را سرافراز کنید

دشمنان دنبال منزوی کردن ایرانند ؛ بدرخشید و یک ملت را سرافراز کنید

دکتر علی لاریجانی در جمع ملی پوشان فوتبال و فوتسال از آنها خواست تا با موفقیت در بازی های جام جهانی بار دیگر اقتدار ایران اسلامی را به نمایش بگذارند.

دکتر علی لاریجانی ، رئیس مجلس شورای اسلامی ، در جمع ملی پوشان فوتسال ایران که تنها 10 روز دیگر عازم جام جهانی هستند ، گفت:« درحالی که دشمنان دنبال منزوی کردن ایران عزیز و تحقیر توانایی های کشورمان هستند ، شما با درخشش و نتایج خوب تان می توانید باعث سرافرازی ملت ایران شوید.»

رئیس مجلس که بعد از سخنانش در جمع اعضای تیم ملی فوتسال از صانعی و بازیکنانش ، پیراهن شماره 10 تیم ملی را به یادگار گرفت ، لحظاتی بعد در جمع فوتبالیست ها حاضر شد و در همان شروع تمرین ، بازیکنان تیم کارلوس کروش دور او حلقه زدند تا رئیس مجلس باری دیگر حرف هایش در جمع فوتسالیست ها را تکرار کند ادامه دهد:« هدفم از حضور در جمع شما عزیزان ، عرض خسته نباشید است. در شرایطی که دشمنان دنبالبه انزوا کشاندن تحقیر توانمندی های ایران هستند ، حضور موفق شما می تواند یک برگ برنده باشد. شما برای یک ملت تلاش می کنید. امیدوارم ایران را با نتایج تان سربلند کنید. »
او سپس درباره رسانه ها هم گفت:« اگر رسانه ها انتقادی هم می کنند ، هدف شان کمک به تیم ملی است و همه در کنارتان هستند تا شما موفق باشید.»

 

                                                   اهدای پیراهن شماره ۱۰ تیم ملی فوتسال به رییس مجلس

هدیه فوتسالیست ها برای علی لاریجانی پیراهن شماره 10 تیم ملی ایران بود. علی لاریجانی صبح امروز با حضور در محل تمرین ملی پوشان فوتسال برای موفقیت آنها در رقابت های جام جهانی فوتسال آرزوی موفقیت کرد. این اتفاق در حالی افتاد که صانعی سرمربی تیم ملی به نمایندگی از همه ملی پوشان پیراهن شماره 10 تیم ملی ایران را به نماینده مجلس اهداء کرد.

 

 

                         لاریجانی: فوتبالیست‌ها نمی‌توانند مثل سیاست‌مداران سخن بگویند

 

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: انتظارات مردم از فوتبالیست‌ها به حق است و البته فوتبالیست‌ها هم تلاششان را انجام می‌دهند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از تمرین تیم‌های ملی فوتسال و فوتبال کشورمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مسائلی که در جوامع مختلف مورد توجه است ورزش‌های قهرمانی و تیمی است که فوتبال هم در عصر حاضر خیلی نقش اساسی دارد و می‌تواند باعث همبستگی ملی و ایجاد روحیه جمعی در کشور شود.


وی افزود: هم فوتبال و هم فوتسال در بین جوانان از جایگاهی برخوردارند و من هم امیدوارم که در بازی‌های پیش رو با توجه به پیشینه‌ایی که کشورمان داشته نقش مهمی داشته باشیم.

لاریجانی ادامه داد: در فوتبال هم سطح ما در حال افزایش است، البته مسئولین وزارت ورزش و فدراسیون باید تلاش کنند تا سطح نسبتا ثابتی داشته باشیم و رو به رشد حرکت کنیم.

رئیس قوه مقننه گفت: البته در حال حاضر هم تلاش‌هایی در حال انجام است و ابعاد برگزیده را انتخاب می‌کنند و با توجه به اینکه رقابت در سطح دنیا زیاد است نیاز است در داخل کشور هم از نظر افکار عمومی ورزشکاران مورد حمایت قرار گیرند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: گاهی می‌بینم که در رسانه‌ها از زبانی استفاده می‌کنند که موجب آزردگی خاطر برای بازیکنان باشد؛ در هر نهاد و دستگاه ممکن است اشتباهاتی وجود داشته باشد اما وقتی که سطح کار ملی می‌شود و باید از نظر حمایت‌های مردمی به نحوی کار صورت بگیرد که روحیه بازیکنان بالا رود.

لاریجانی اضافه کرد: توصیه من به دوستان رسانه‌ای این است که اشکالی ندارد ذره‌بین‌های آنها روی اشکالات باشد اما با زبانی مسائل را بگویند که به رفع مشکلات کمک کند تا ایجاد آزردگی روحیه نکنند.

وی افزود: رسانه‌ها نباید از مصاحبه‌ با بازیکنان انتظار داشته باشند مثل سیاست‌مداران با سابقه سخن بگویند؛ ورزشکاران با دلشان حرف می‌زنند و ممکن است گاهی پستی و بلندی‌هایی هم در سخنانشان باشند ولی این نباید سوژه‌ای شود که رسانه‌ها سایش روحی برای بازیکنان ایجاد کند.

بر همین اساس مراعات طرفین مهم است و من فکر می‌‌کنم که در مقطع کنونی بیش از هر زمان احتیاج است که بازیکنان فوتبال مورد حمایت قرار بگیرند.

لاریجانی با بیان اینکه من اطلاعیه فوتبالیست‌ها را هم دیدم گفت: این اطلاعیه نشان می‌داد که هم فوتبالیست‌ها برخی اشکالات را قبول دارند و هم انتظار دارند که از طریق رسانه‌ها به مردم مورد حمایت قرار بگیرند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که سطح فوتبال کشور ما بالاتر رود که در میدان‌های جهانی هم بدرخشند و اظهارداشت: قاعدتا تا روز سه‌شنبه مورد استقبال خواهد بود. چرا که بازی حساسی است و البته انتظارات مردم هم به حق است؛ امیدوارم که عزیزان با نهایت ورزیدگی انتظارات مردم را برآورده کنند و از سوی دیگر هم همه کسانی که برای تشویق می‌آیند باید بدانند که فوتبالیست‌های کشورمان تلاش خودشان را می‌‌کنند و وضعیت را طوری نکنند که روحیه افراد آزرده شود چرا که نه این اولین بازی ما است و نه آخرین بازی خواهد بود.

لاریجانی در پاسخ به این سؤال که آیا روز سه‌شنبه جهت تماشای بازی به استادیوم می‌رود یا نه اضافه کرد: امیدوارم بتوانم این کار را انجام دهم، البته من هم مشغله‌های زیادی دارم.

 

کروش به لاریجانی: گارانتی می‌کنم مقابل کره بهترین بازی‌مان را انجام دهیم

 

کارلوس کروش هم از رئیس مجلس شورای اسلامی تشکر کرد که به تمرین تیم ملی رفته است.
کارلوس کروش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در جریان بازدید رئیس مجلس شورای اسلامی از تمرین تیم ملی فوتبال، به لاریجانی گفت: «من گارانتی می‌کنم که مقابل کره بهترین بازی مان را انجام دهیم. خیلی خوشحال شدم که شما آمدید اینجا. حضور شما نشان می‌دهد مسئولان ایران به تیم ملی کشورشان اهمیت می‌دهند. ما هم می‌خواهیم بازی محکمی انجام دهیم و کره را ببریم.» کروش همچنین چند بار به لاریجانی گفت: «مرسی.»

رئیس مجلس بعد از گرفتن عکس یادگاری با ملی پوشان ، روی نیمکت کمپ نشست و تمرین تیم ملی را نظاره کرد. هدیه علی لاریجانی برای ملی پوشان یک جلد قرآن بود به هر یک از آنها اهدا شد.

 

کفاشیان: حضور لاریجانی در کمپ تیم ملی ، روحیه ملی پوشان را برای بازی با کره بالا برده


رییس فدراسیون فوتبال می گوید تا به حال روحیه ملی پوشان را به این اندازه بالا ندیده است. علی کفاشیان پس از بازدید رییس مجلس شورای اسلامی از تمرینات تیم ملی در جمع خبرنگاران گفت:« این یک فرصت خوب بود.بازدید آقای لاریجانی از کمپ تیم های ملی روحیه ملی پوشان را برای بازی با کره بالا برده است.حالا ملی پوشان می دانند که مسئولان تمام عملکرد آنها را زیر نظر دارند.»


رییس فدراسیون فوتبال این را گفت و با اشاره به بازی حساس با کره ادامه داد:«روحیه ملی پوشان ما خیلی خوب است. راستش را بخواهید من تا به حال چنین روحیه ای از آنها ندیده بودم.در فوتبال برد و باخت زیاد است و تیم ملی تا خرداد سال بعد باید همچنان حمایت شود. هیچ وقت کار تیم ملی تمام نمی‌شود و ما همیشه برای موفقیت این تیم تلاش می‌کنیم. رسانه‌ها هم مثل همیشه از تیم ملی حمایت کردند و فقط از آنها می‌خواهم که اگر انتقادهایی به تیم ملی دارند، هنگامی که خشمگین هستند آنها را بیان نکنند و بعدا آنها را مطرح کنند هر چند که این دلیل نمی‌شود که اصلا انتقاد نکنند، اما با زبان نرم‌تری انتقاد خود را مطرح کنند، چرا که قلب ما ضعیف است.»

در این حین یکی از خبرنگاران از کفاشیان در مورد ناکامی های تیم ملی پرسید.او گفت چه زمانی  قرار است فوتبال ما از باخت‌های متوالی در رده‌های مختلف نجات پیدا کند که کفاشیان این واکنش را نشان داد: «هدف همه ما این بوده که بهترین نتایج را بگیریم و خودمان را به آسیا و دنیا نشان دهیم. این را قبول دارم که باید خیلی کار کنیم تا به سطح تیم‌های مثل کره جنوبی و ژاپن برسیم. آنها سرمایه‌گذاری بلند مدتی در فوتبال شان انجام داده‌اند و الان دارند نتیجه‌ آن را می‌بینند. یک چیز دیگر هم بگویم.ما اگر روز سه شنبه بتوانیم کره جنوبی را ببریم، دلیلی نمی‌شود که به سطح این کشور رسیده‌ایم. پتانسیل ما در فوتبال بالا است و باید حرفه‌ای تر کار کنیم.»

باخت احتمالی به کره و سوال در این مورد که آیا با این شکست ماموریت شما در فدراسیون به اتمام می رسد.کفاشیان در این مورد هم می گوید:« من ماموریتی 4 ساله در فدراسیون دارم.البته فدراسیون مجمع دارد و آنها هستند که تصمیم می گیرند.باز هم می گویم حتی اگر به کره هم ببازیم کروش می ماند و به ماموریتش ادامه می دهد.»

رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که قرار رییس جمهور از بازی ایران و کره دیدن کند یا نه؟گفت:« خبر ندارم.»

او ادامه داد:« مردم ما همیشه به فوتبال علاقمند بوده‌اند و ما مسئولان هستیم که باید مقدمات و انگیزه لازم را برای حمایت آنها از تیم ملی انجام دهیم. هیچ وقت نباید سرنوشت یک مدیر به نتیجه‌ای که یک تیم در حوزه کاری‌اش می‌گیرد وابسته باشد. ما تا به حال چند بار به شوخی گفته ایم که در فوتبال خوش می‌گذرد، اما مدیریت فوتبال سخت است و اصلا هم خوش نمی گذرد.»

علی کفاشیان در پایان ضمن تایید انتخابات هیات فوتبال استان فارس گفت:« من متاسفم که رسانه ها بر اساس حرف‌هایی که برخی افراد می زنند قضاوت می‌کنند. مثلا برخی‌ها می‌گویند در انتخابات تقلب شده، اما هیچ کس به اسناد و مدارک توجهی ندارد. اگر آیت اللهی در این انتخابات رای نمی آورد باز هم نایب رییس من باقی می‌ماند، اما من وقتی دیدم که همه اعضای مجمع فارس بدون استثنا از آیت اللهی حمایت می‌کردند چه چیزی می‌توانستم بگویم. شنیده بودم که به برخی از اعضای مجمع گفته بودند که در مجمع شرکت نکنید،اما من با چند نفر از آنهایی که بالاجبار در مجمع شرکت نکرده بودند صحبت کردم و آنها هم گفتند که نظرشان روی آیت اللهی بوده است. تمام اینها نشان می‌دهد که انتخابات درست بوده و هیچ تقلبی در آن صورت نگرفته است.»

 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی