کد خبر : 3871
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مهر/تیم ملی نیازمند حمایت مردم و مسئولان است/ انتظارات مردم از فوتبال به‌جا است

مهر/تیم ملی نیازمند حمایت مردم و مسئولان است/ انتظارات مردم از فوتبال به‌جا است

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید سطح فوتبال کشورمان آنقدر بالا رود که در میادین جهانی بدرخشد، گفت: قاعدتا بازی روز سه شنبه (مسابقه فوتبال ایران و کره شمالی) مورد استقبال مردم قرار خواهد گرفت چرا که بازی حساسی است و البته انتظار مردم نیز از تیم ملی فوتبال برحق است .

به گزارش خبرنگار مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز شنبه در حاشیه بازدید از اردوی تیم های ملی فوتبال و فوتسال کشورمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مسائلی که در جوامع مختلف مورد توجه است ورزش های تیمی است و فوتبال هم در عصر حاضر نقشی اساسی دارد.

وی در ادامه افزود: نتایج تیم ملی فوتبال کشورمان می تواند باعث همبستگی ملی و بالا بردن روحیه جمعی در کشور شود.

رئیس مجلس اظهار داشت: هم تیم فوتسال و هم تیم فوتبال ملی کشورمان بین جوانان از جایگاه مهمی برخوردارند و امیدواریم در بازیهای پیش رو با توجه به پیشینه ای که کشورمان داشته نقش مهی داشته باشیم.

لاریجانی با بیان اینکه در فوتبال سطح ما در حال افزایش است، گفت: البته مسئولان وزارت ورزش و فدراسیون تلاش کنند تا سطح نسبتا ثابتی داشته باشیم و رو به رشد حرکت کنیم.

وی گفت: البته تلاش هایی هم در حال انجام است و افراد برگزیده انتخاب می شوند؛ با توجه به اینکه رقابت در عرصه فوتبال در دنیا زیاد است نیاز است که در داخل کشور از نظر افکار عمومی تیم ملی مورد حمایت قرار گیرد.

رئیس مجلس اظهار داشت: می بینم در رسانه ها از زبانی استفاده می کنند که موجب آزردگی برای بازیکنان می شود ؛ ممکن است اشتباهاتی وجود داشته باشد اما وقتی موضوع ملی می شود باید حمایت عمومی به نحوی انجام گیرد تا روحیه بازیکنان بالا رود.

لاریجانی خطاب به رسانه ها اظهار داشت: توصیه من به دوستان رسانه ای این است که اشکالی ندارد برخی موضوعات را با ذره بین نگاه کنند اما انتقادات خود را با زبانی بگویند که به رفع مشکلات کمک کند و ایجاد آزردگی روحی نکند.

وی افزود: رسانه ها نباید در مصاحبه با بازیکنان انتظار داشته باشند آنها مانند سیاستمداران باسابقه حرف بزنند چرا که ورزشکاران با دلشان حرف می زنند و حرف های آنها نباید از طرف رسانه ها سوژه ای شود که باعث آزردگی روحی بازیکنان شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مقطع کنونی مراعات طرفین مهم است، گفت: امروز بیش از هر زمان باید بازیکنان مورد حمایت قرار بگیرند.

لاریجانی با اشاره به اطلاعیه ای که فوتبالیست ها صادر کردند، گفت: من آن اطلاعیه ها را خواندم این اطلاعیه نشان می داد که آنها برخی اشکالات را قبول داشته و انتظار دارند از طریق رسانه ها و مردم مورد حمایت قرار گیرند.

وی با اشاره به اینکه باید سطح فوتبال کشورمان آنقدر بالا رود که در میادین جهانی بدرخشد، گفت: قاعدتا بازی روز سه شنبه مورد استقبال مردم قرار خواهد گرفت چرا که بازی حساسی است و البته انتظار مردم نیز از تیم ملی فوتبال برحق است و امیدوارم شما با نهایت ورزیدگی انتظارات مردم ر ا برآورده کنید.

رئیس مجلس تصریح کرد: البته همه کسانی که برای تشویق به استادیوم می آیند نیز بدانند فوتبالیست ها تلاش خودشان را انجام می دهند و نباید وضعیت را طوری کنند که روحیه افراد آزرده شود. این اولین و آخرین بازی ما نیست .

لاریجانی در پاسخ به این سئوال که آیا شما روز سه شنبه برای مشاهده بازی تیم ملی فوتبال  در برابر کره جنوبی به استادیوم آزادی خواهید آمد، گفت: امیدوارم بتوانم این کار را انجام بدهم البته مشغله های کاری من بسیار زیاد است.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی