کد خبر : 3858
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکترلاریجانی در دیدار علمای اهل سنت و رهبران جبهه عمل اسلامی لبنان:

مجلس نیوز/ حفظ وحدت و همبستگی ضروری‌ترین مساله جهان اسلام است

مجلس نیوز/ حفظ وحدت و همبستگی ضروری‌ترین مساله جهان اسلام است

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار جمعی از علمای اهل سنت و رهبران جبهه عمل اسلامی لبنان حفظ وحدت، انسجام و همبستگی را از ضروری‌ترین و مهمترین مسائل جهان اسلام دانست.

  دکتر علی لاریجانی ظهر امروز (سه‌‌شنبه ۲۵ مهر) در دیدار جمعی از علمای اهل سنت و رهبران جبهه عمل اسلامی لبنان گفت: در فضای کنونی اهتمام اصلی دشمن صهیونیستی دامن زدن به تفرقه و اختلاف میان مسلمانان از جمله شیعیان و اهل سنت است و هرگونه حرکتی در این راستا خدمت به منافع و امنیت رژیم اشغالگر قدس است.

رییس مجلس شورای اسلامی به برخی تلاش‌های انجام گرفته در لبنان برای ایجاد اختلاف میان اهل سنت و شیعیان اشاره کرد و افزود: تیزهوشی و هوشیاری رهبران دینی و سیاسی و ملت لبنان همواره این تلاش‌ها را به شکست کشانده و دشمن صهیونیستی را تحقیر کرده است.

دکتر لاریجانی با بیان تحلیلی از شرایط کنونی جهان اسلام اظهار داشت: هم‌اینک جهان اسلام در مقابل هجوم جبهه استکبار، نفاق و تحجر قرار دارد و هدف آنها دور کردن مسلمانان از مبارزه با رژیم صهیونیستی از طریق سرگرم کردن دنیای اسلام با مشکلات و مسائل درونی و ایجاد تفرقه و اختلاف است.

وی در ادامه بر مسئولیت خطیر علمای دینی در مقابله با این طرح صهیونیستی تاکید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به پیوندها و علایق تاریخی، فرهنگی و دینی دو ملت ایران و لبنان گفت: مقاومت ملت لبنان در مقابل هجوم رژیم صهیونیستی مانند دُر گرانبهایی در جهان امروز می‌درخشد و باعث عزت، سربلندی و سرافرازی دولت و ملت لبنان و مسلمانان شده است.

شیخ عبدالناصر جبری رئیس جنبش امت و رئیس دانشکده دعوت اسلامی لبنان نیز در این دیداربا بیان اشتراکات تاریخی دو ملت ایران و لبنان گفت: مناسبات برادرانه میان مردم ایران و لبنان مناسباتی جدید نیست بلکه ریشه در تاریخ، فرهنگ و دین اسلام دارد.

وی با قدردانی از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های معنوی و سیاسی کشورمان از محور مقاومت در لبنان، افزود: مسلمانان امروز در مقابل شرایط بسیار دشوار و سختی قرار دارند و وحدت و انسجام میان مذاهب اسلامی به ویژه اهل سنت و شیعیان مهمترین نیاز جهان اسلام است.

شیخ عبدالناصر جبری عنوان کرد: دشمن صهیونیستی تلاش دارد جهان اسلام را با دامن زدن به مسائل فرقه‌ای، نژادی و طایفه‌ای دچار اختلاف و تفرقه کند.

وی با اشاره به بحران سوریه افزود: راه حل بحران سوریه تنها گفتگو و مذاکره است و هدف اصلی دشمنان اسلام از تشدید درگیری‌ها در این کشور از میان بردن محور مقاومت در منطقه است.

گفتنی است در این دیدار هیات علمای اهل سنت لبنان بر اهمیت تقویت برادری و وحدت میان کشورهای اسلامی تأکید کرد./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  رئیس مجلس درگذشت ابوی احمد عابدی را تسلیت گفت

  دیجیتالی شدن کتاب‌ها دسترسی به منابع علمی را آسان می‌کند/ توصیه‌های رییس مجلس برای حذف کنکور

  توزیع امکانات اولیه به زلزله‌زده‌گان نظم بهتری گرفته است/بانک‌ها برای اعطای وام به مردم زلزله‌زده سخت‌گیری نکنند

  توزیع امکانات اولیه به زلزله‌زده‌گان نظم بهتری گرفته است/بانک‌ها برای اعطای وام به مردم زلزله‌زده سخت‌گیری نکنند

  توزیع امکانات اولیه به زلزله‌زده‌گان نظم بهتری گرفته است/بانک‌ها برای اعطای وام به مردم زلزله‌زده سخت‌گیری نکنند

  حضور دکتر لاریجانی در مراسم هفتمین روز درگذشت کشته شدگان زلزله کرمانشاه

  امکانات بهداشتی برای مردم زلزله‌زده باید هر چه سریعتر تأمین شود/ اسکان مردم با توجه به فصل سرما باید ساماندهی شود

  بازدید دکتر لاریجانی از شهرستان سرپل‌ذهاب و مسکن‌مهر این منطقه

  بازدید دکتر لاریجانی از منطقه زلزله زده ازگله

  امکانات اولیه در سطح روستا و شهر باید به زلزله‌زدگان اختصاص یابد/ مجلس حمایت‌ بیشتری از مردم زلزله زده خواهد داشت

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی