کد خبر : 3857
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/لاریجانی:‌ مردمی کردن اقتصاد تنها راه برون رفت از بحران

ایسنا/لاریجانی:‌ مردمی کردن اقتصاد تنها راه برون رفت از بحران

رئیس مجلس با تاکید بر لزوم توجه به بخش خصوصی، خاطر نشان کرد: اگر مردمی کردن اقتصاد عملیاتی شود و کارخانه‌ها و پروژه های عمرانی را به سمت بخش خصوصی هدایت کنیم،‌ می توانیم از بحران اقتصادی جلوگیری کنیم.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری گفت: این استان در عین حالی که آورده خوبی دارد اما دچار یک عقب افتادگی توسعه‌ای شده است که در طرح آمایش سرزمین باید جایگاه این استان را تعیین کرد تا مشخص شود چه ابعادی باید گسترش پیدا کند تا زیربناسازی در آنجا تقویت شود.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به معضلات عمومی موجود در کل کشور گفت: مسئله بیکاری و چگونگی اشتغال زایی موضوعی همه گیر و کشوری است و همانطور که مقام معظم رهبری بارها تاکید کردند و در سفر اخیرشان هم مجددا آن را مطرح فرمودند، فراهم نمودن عرصه تولید تنها راه برون رفت از فشارهای اقتصادی و جلوگیری از تعطیلی کارخانه ها و مراکز تولیدی است.

لاریجانی افزود: باتوجه به شرایط موجود، ‌بودجه طرح های عمرانی در سال آینده کاهش می‌یابد و از اکنون باید به این فکر باشیم که همان میزان بودجه طرح ها جهت کمک به بخش خصوصی اختصاص دهیم زیرا با بودجه موجود نمی توان طرح های جدید تعریف کرد و فقط باید به منظور تکمیل پروژه های در حال احداث تلاش کرد.

رئیس قوه مقننه یادآور شد: اختصاص و افزایش تسهیلات بانکی باعث می شود تا بخش خصوصی با آسودگی خاطر وارد عرصه تولید شود و این امر مشکل مهاجرت از شهرها و روستاهای کوچک به شهرهای بزرگ را حل می کند.

وی همچنین با اشاره به مشکل کم آبی و خشکسالی های به وجود آمده در کشور، اظهار داشت: یکی از دلایل مواجه شدن برخی از استان ها با کمبود آب، عدم انتقال صحیح آب از استان ها و مناطق آبخیز به سایر استان ها است.

لاریجانی تاکید کرد: روش صحیح انتقال آب باعث می شود تا نه تنها مناطق انتقال دهنده دچار بحران آب نشوند، بلکه آبادانی را برای آنها به همراه داشته باشد.

رئیس مجلس درخصوص لزوم توجه به بخش گردشگری و صنعت توریسم،‌متذکر شد: این بخش برای استان می تواند درآمدزایی خوبی داشته باشد و مسئولان استان با استفاده از نیروهای توانمند در این بخش و با کمک بخش خصوصی مراکزی را که می تواند به یک مکان تفریحی و فرهنگی مناسب تبدیل شود شناسایی کرده و آن منطقه را آباد کنند تا باعث جذب مسافر داخلی و خارجی شود.

گفتنی است،‌ در ابتدای این دیدار نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری به بیان مشکلات و کمبودهای استان از جمله بیکاری، کمبود آب به دلیل روش غیراصولی انتقال آب از طریق تونل به جای لوله،‌ بی توجهی به بخش گردشگری، عدم توسعه مراکز دانشگاهی و بیمارستانی، بی توجهی به شهرک های صنعتی و نیمه کاره رها شدن طرح های عمرانی شدند.

همچنین اعضای مجمع خواستارانتقال آب مازاد استان به مناطق دیگر و افزایش تعداد نمایندگان در مجلس شورای اسلامی شدند.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  نگاه به قانونگذاری باید تغییر کند/ قانون‌نویسی بر اساس اقتضائات جدید کشور باشد

  ایران و آذربایجان همیشه دوست یکدیگر خواهند ماند/خزر بستر صلح و آرامش و همکاری ها خواهد شد

  منابع مالی جهت تکمیل پروژه های آبرسانی تحت فشار تأمین شود/ ضرورت هماهنگی وزارتخانه‌های نیرو و کشاورزی برای حل معضل دریاچه ارومیه

  افزایش ایمنی خودروها پیش شرط مجلس برای حمایت از صنعت خودروسازی/تولید و صادرات رونق نیابد،اشتغالزایی افزایش نمی‌یابد

  بازدید دکتر لاریجانی از گروه صنعتی ایران‌خودرو / افتتاح خط تولید دنا پلاس توربو و پژو ۲۰۷i صندوقدار

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی