کد خبر : 3833
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس در دیدار با اعضای فراکسیون زنان و خانواده مجلس:

بیمه زنان خانه‌دار از موارد ضروری برای پیگیری است

بیمه زنان خانه‌دار از موارد ضروری برای پیگیری است

 دکتر علی لاریجانی ظهر امروز(یکشنبه ۳۰ مهر) در دیدار با اعضای فراکسیون زنان و خانواده مجلس گفت: یکی از مشکلات ما در مجلس شورای اسلامی تعداد بسیار اندک نمایندگان خانم است و این به دلیل حضور نیافتن فعال احزاب در صحنه انتخابات است.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، از نمایندگان عضو این فراکسیون خواست که با هماهنگی شورای نگهبان طرحی را تدوین کنند تا به مشارکت و حضور بیشتر زنان در مجلس کمک کند.
رییس مجلس شورای اسلامی یکی دیگر از موانع مشارکت فعال بانوان در صحنه‌های سیاسی و بین المللی را حضور نیافتن تعداد قابل توجهی از سازمان های مردم نهاد در عرصه اجتماعی دانست و خطاب به اعضای فراکسیون زنان اظهار داشت: با تشکیل سازمان های مردم نهاد و حضور قوی در حوزه های اجتماعی می توان در آینده به نتایج مثبتی دست یافت.
نماینده مردم قم در مجلس در ادامه افزود: باید زنان خوش فکر را در مجامع علمی شناسایی کرد و با استفاده از افکار و ایده های آنان، طرح های خوبی را در مجلس ارائه داد و با پی گیری هدفمند، آنها را به نتیجه برساند.
رییس قوه مقننه درخصوص حقوق زنان در اسلام،‌ یادآور شد: زن در اسلام از حقوق کافی و کاملی برخوردار بوده و توجه زیادی به زن در اسلام شده است اما متاسفانه در برخی مواقع دیده می شود که مردان این حقوق را نادیده گرفته و به زنان ظلم می شود که برای مقابله با این حوادث تاسف بار می توان قوانینی را به تصویب رساند.
دکتر لاریجانی بیمه زنان خانه دار را یکی دیگر از موارد ضروری و قابل پیگیری دانست و تاکید کرد: کشور ما به خاطر تامین منابع مالی با مشکلاتی روبروست که می توان با رفع این مانع و با بررسی های کارشناسانه و به دست آوردن آمار دقیق از تعداد زنان خانه‌دار که تحت تکفل نیستند، این مسئله را تا مرحله اجرا پیش برد.
گفتنی است که در ابتدای این دیدار فاطمه رهبر، رییس فراکسیون زنان و خانواده مجلس به ارائه گزارشی از عملکرد این فراکسیون پرداخت و گفت: تعداد مصوبات درخصوص زنان و خانواده در دوره هشتم بیش از سایر دوره ها بود و امید است که در دوره نهم تعداد این  مصوبات افزایش پیداکند.
وی در ادامه  افزود: فراکسیون زنان و خانواده با عنایت به سخنان مقام معظم رهبری به دنبال پیگیری مواردی از قبیل بیمه زنان خانه‌دار، وضعیت زنان در زندان‌ها، رفع مظلومیت زنان در خانواده، اصلاح برخی از مواد قانون مدنی، بحث تنظیم خانواده و جمعیت و تحقق ماده ۲۳۰۰برنامه توسعه پنجم است.
رییس فراکسیون زنان و خانواده مجلس در پایان خواستار تبدیل کمیته زنان و خانواده مرکز پژوهش های مجلس به بخش  و استفاده از نیروهای زبده در این زمینه شد./

 

کلید واژه :

دکتر لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی