کد خبر : 3832
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس:

سازمان ملل به جای بازیهای سیاسی به دنبال احقاق حقوق ملت فلسطین باشد

سازمان ملل  به جای بازیهای سیاسی به دنبال احقاق حقوق ملت فلسطین باشد

 دکتر علی لاریجانی در نشست علنی امروز چهارشنبه (۳ آبان) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود ضمن تبریک روز عرفه و عید قربان به نمایندگان مردم در خانه ملت اظهار داشت: بیانیه اخیر گزارشگر سازمان ملل درباره وضعیت حقوق بشر می‌باشد، جدای از اینکه این گزارش هیچ سنخیتی با مبانی سازمان ملل در حفظ حقوق انسانی و احترام به تکثر فرهنگ‌ها ندارد برعکس نوعی یاغی‌گری بین‌المللی را ترویج و تثبیت می‌کند.

نماینده مردم قم در مجلس نهم افزود: گزارشگر سازمان ملل در گزارش خود در بخش‌هایی مجلس را متهم به نقض حقوق بشر ومانع‌تراشی برای اجرای تعهدات حقوق بشر نموده است و لایحه مجازات اسلامی که در مجلس به تصویب رسیده است یا قوانین تنظیم فضای مجازی و مبارزه با جرائم یارانه‌ای را ذکر کرده است و مهمتر از آن اعلام کرده توهین به انبیای الهی و مقدسات و پخش مطالب کفرآمیز جرمی تلقی نمی‌شود که پیگرد قانونی داشته باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مایه تاسف است که سازمان ملل به جایی رسیده که گزارشگر آن قانون مجازات اسلامی را امری پنداشته است که مخل حقوق بشر است.

لاریجانی با تاکید بر اینکه مشکل اصلی جهان امروز در همین نگاه و همین رویه‌های دوگانه است، گفت: مگر سازمان ملل براساس مبانی خویش، احترام به فرهنگ‌ها را دنبال نمی‌کند و مگر قرار است ملت ایران که مفتخر به پذیرش آیین‌ محمدی، قوانین مربوط به فرهنگ دیگران را به‌عنوان سبک زندگی خویش بپذیرد و لابد توقع دارید وحشی‌گری مدرن غرب در همجنس‌بازی را به صورت قانون درآوریم.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی خطاب به دبیر کل سازمان ملل گفت: نمایندگان ملت مفتخر هستند که قانون مجازات جرائم را در کشور براساس قرآن و سنت تنظیم نموده‌اند و ملت ایران مفتخر است که در مقابل وحشی‌گری و لااوبالی‌گری فرهنگی دنیای غرب در توهین به انبیای الهی یکصدا فریاد برآورند و ما در این راه حاضریم همه هستی خود را بدهیم، اما در برابر این ظلم عظیم به ساحت مقدس نبوی ایستادگی کنیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر صدهزار بار هم گزارشگر بی‌توجه سازمان ملل چنین گزارش‌هایی تهیه کند به اندازه ارزنی در اراده ملت و نمایندگان آنها تاثیر نخواهد گذاشت و ما مصمم هستیم در مقابل این ظلم بی‌سابقه به ساحت پیامبر (ص) به مبارزه خود ادامه دهیم.

وی تصریح کرد: آقای دبیر کل راهی که شما می‌روید ممکن است چند صباحی با نفوذ آمریکا موفق شوید از این گزارش‌ها در فضای بین‌المللی پراکنده کنید اما مطمئن باشید اساس سازمان ملل را متزلزل کرده‌اید و با رقص‌سیاسی خود، هویت سازمان ملل را به سخره گرفته‌اید. شما باید به فرهنگ‌های مختلف احترام بگذارید، نه اینکه با این گزارش‌ها قصد نمایید که فرهنگ‌ها را در فرهنگ مبتذل و بی‌سامان غرب بی‌فروغ نمایید.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان به سازمان ملل هشدار داد و گفت: به جای بازی‌های سیاسی پیرامون حقوق بشر به دنبال احقاق حقوق مردم فلسطین باشد چند دهه زیر بار شدیدترین و خشن‌ترین سلطه نظامی یاغی قرار گرفته است./
 

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی