کد خبر : 3830
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در دیدار با اعضای شورای مرکزی اتاق تعاون:

خانه ملت/ تعاونی‌ها مرکز ثقل اقتصاد مقاومتی هستند

خانه ملت/ تعاونی‌ها مرکز ثقل اقتصاد مقاومتی هستند

رئیس مجلس با اشاره به اینکه قوانین مناسبی در زمینه اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در مجلس تصویب شده گفت: در حال حاضر موانع و مشکلات بسیاری بر سر راه خصوصی سازی و همینطور بخش تعاون کشور وجود دارد و مسئولان اجرایی نیز قوانین را به درستی اجرا نمی‌کنند که این روند باید تغییر کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در دیدار با اعضای شورای مرکزی اتاق تعاون جمهوری اسلامی ایران گفت: با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب اهداف اقتصاد مقاومتی را در راستای مقابله با تحریم‌ها بیان و به مسئولان کشور ابلاغ کرده اند توجه به بخش تعاون کشور یکی از مؤلفه هایی است که می تواند ما را در دور زدن تحریم ها و همینطور رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی یاری کند.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضع موجود بخش تعاون کشور، افزود: در حال حاضر بخش تعاون کشور که در ذیل اصل ۴۴ قانون اساسی قرار دارد مغفول مانده و با توجه به تصویب قوانین جامع در مجلس همچنان شاهد بی توجهی به این بخش از سوی دولت هستیم.

لاریجانی تأکید کرد: براساس علم اقتصاد، تعاون یک عنصر تعدیل کننده در اقتصاد کشور محسوب می شود که باید با توجه به شرایط ویژه اقتصادی که در آن قرار داریم به این بخش بیش از گذشته توجه شود.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور مجلس تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود اقتصادی کشور در عرصه بین المللی بعید می دانم که در کوتاه مدت این شرایط برطرف شود بنابراین باید برنامه ای میان مدت و یا بلند مدت در جهت مقابله با تحریم ها در نظر گرفته شود که یکی از این راه‌ها توسعه فعالیت‌های بخش تعاون کشور در تمامی زمینه هاست.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید در این شرایط موجود تأمین نیازهای اولیه مردم را در سرلوحه تصمیم گیری های اقتصادی قرار دهیم گفت: امروزه شرایط اقتصادی کشور در بحران قرار ندارد اما باید تمهیدات لازم را نسبت به برون رفت از مشکلاتی که غربی ها برای ما ایجاد کرده اند در نظر بگیریم که بخش تعاون کشور می تواند با فراهم کردن زمینه های لازم برای تولید محصولات استراتژیک، استقلال را برایمان در این حوزه به ارمغان بیاورد.

دکتر لاریجانی یادآور شد: یکی از مهمترین کارکردهای تعاونی ها در کشور در بخش روستایی است به نحوی که تعاونی های روستایی می‌توانند در تأمین مایحتاج عمومی مردم و تعدیل قیمت ها نقش مؤثری ایفا کنند به طوری که از این طریق قیمت ها با نرخ خرید به دست مصرف کننده برسد البته رسیدن به این مهم نیز نیازمند فراهم کردن بسترهای لازم برای فعالیت بخش تعاون کشور است.

 

دبیر اتاق تعاون: ۷ درصد اقتصاد کشور توسط بخش تعاون اداره می شود

در ابتدای این دیدار پاک بین دبیر اتاق تعاون مرکزی کشور در سخنانی، عملکرد این اتاق در یک سال گذشته را تشریح کرد و گفت: در حال حاضر ۳۱ اتاق تعاون در کشور فعالیت می کنند که این بخش بیش از ۳۳ میلیون نفر از افراد جامعه را به طور مستقیم و غیر مستقیم در برمی گیرد.

وی افزود: در سال گذشته ۳۲۰ هزار ساعت کلاس آموزشی برای تعاونی ها برگزار شد ضمن آنکه اتاق تعاون نیز توانسته ۶۵ نمایشگاه را در این مدت برگزار کند.

دبیر اتاق تعاون یادآور شد: در حال حاضر مشکلات متعددی در بخش تعاون کشور وجود دارد که عمده مشکل آن اجرای ناقص قانون در این بخش است به طوری که تنها ۷ درصد از اقتصاد کشور توسط بخش تعاونی اداره می شود./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  طراحی مجمع مجالس آسیایی در راستای صلح و توسعه بود/ افزایش هوشیاری و صراحت کشورهای منطقه در بیان شیطنت‌های آمریکا

  تعیین ساز و کارهایی جهت پیشبرد ثبات و امنیت در مجمع مجالس آسیایی/ نقش برجسته ایران در مبارزه با تروریسم

  دکتر لاریجانی وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد

  بدرقه دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی توسط معاون استاندار استانبول

  ائتلاف ضد داعش آمریکایی ها در حد شعار بود/ ضرورت استفاده از نیروهای مردمی با انگیزه برای مقابله با تروریسم در افغانستان

  باقیمانده تروریست‌ها به دنبال ماجراهای جدیدی هستند/ ضرورت تقویت همکار‌ی‌های امنیتی میان ایران و روسیه

  ضرورت افزایش روابط اقتصادی به‌دنبال گسترش روابط سیاسی میان ایران و کامبوج

  ظرفیت افزایش سطح تجارت ایران و ترکیه به ۳۰ میلیارد دلار/ لطمات جدی به داعش وارد شد

  ایجاد هراس تصنعی ازسوی قدرت‌های بزرگ برای رونق‌بخشی به بازار فروش سلاح/ تروریسم به توسعه و حیثیت آسیا لطمه زد

  ضرورت استفاده از ظرفیت انتقال گاز و آب میان ایران و تاجیکستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی