کد خبر : 3816
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مهر/ولایت پذیری لقلقه لسان نیست/استغفار لاریجانی در پاسخ به یک سوال انتخاباتی

مهر/ولایت پذیری لقلقه لسان نیست/استغفار لاریجانی در پاسخ به یک سوال انتخاباتی

رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به این انتقاد دانشجویان اردبیلی که چرا قوه قضاییه با منتقدان وی در سایت های اینترنتی برخورد می کند، با بیان اینکه گاهی اوقات فرقی بین انتقاد و تخریب قائل نیستیم، گفت: تاکنون از هیچ فرد و یا سایتی شکایت نکرده‌ام.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به اردبیل، علی لاریجانی در سفر یک روزه به این استان در جمع دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی  حاضر شد و به پرسش های دانشجویان در خصوص موضوعات مختلف پاسخ گفت.

در ابتدای جلسه پرسش و پاسخ نماینده انجمن اسلامی دانشجویان مستقل این دانشگاه خطاب به لاریجانی اظهار داشت: آقای لاریجانی سلام ما را به برادرتان در قوه قضائیه هم برسانید و به ایشان بگویید تاکید رهبر معظم انقلاب برای حضور سران قوا در دانشگاهها تنها به رئیس مجلس نبود و از ایشان نیز می خواهیم برای جلسات دانشجویی حضور یابند.

این دانشجو با بیان اینکه از شما می خواهیم انتقادپذیر باشید، گفت: چرا وقتی یک دانشجو در وبلاگش از شما انتقاد می کند قوه قضائیه با وی برخورد می کند و سایت خبرنامه دانشجویان را به دلیل انتقاد از شما تعطیل می کنند و مدیر مسئول سایت رجا نیز به همین خاطر چند روزی بازداشت می شود.

این دانشجو از لاریجانی پرسید: آیا فکر نمی کنید این همه حساسیت قوه قضائیه نسبت به شما و همچنین حضورتان در دانشگاه ها در شرایط کنونی که انتخابات را در پیش داریم، شائبه هایی را برای اذهان ایجاد می کند؟ این دانشجو همچنین از نماینده مردم قم پرسید شما در انتخابات مجلس نهم عضو جبهه متحد اصولگرایان بودید و بعد از انتخابات در مجلس فراکسیونی را با نام رهروان ولایت که از همه طیف ها در آن وجود دارند، تشکیل دادید، آیا شما اصولگرا هستید و قبول دارید که از جرگه اصولگرایان وارد مجلس شدید؟ در این خصوص پاسخ دهید چراکه برخی معتقدند شما با این کار جبهه متحد را دور زدید.

این دانشجو همچنین با اشاره به بحث ولایت پذیری توسط مسئولان نظام از لاریجانی سوال کرد، اگر نظر شما و نظر مقام معظم رهبری در موضوعی یکی نباشد، موضع شما چه خواهد بود؟

رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای پاسخ به این دانشجو به شوخی گفت: پیغامی را که برای رئیس قوه قضائیه داشتید، خودتان به وی برسانید، چرا که من قاصد نیستم.

وی در ادامه افزود: ما نمی دانیم به دانشگاه بیاییم یا نه. اگر در جمع دانشجویان حاضر شویم می گویند شائبه انتخاباتی دارد و ما هر زمان دیگری نیز اگر این کار را انجام می دادیم حرف‌هایی را علیه ما می زدند.

لاریجانی اظهار داشت: استنباط ما این بود که رهبری می خواستند تا سران قوا بیشتر در دانشگاه حاضر شوند و پیرو تاکیدات ایشان این کار را انجام می دهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در کشور ما بحث سیاسی با سوءظن مخلوط شده است، گفت: مسمانان باید نسبت به هم حسن ظن و نسبت به دشمن سوءظن داشته باشند.

وی تصریح کرد: من از سایت و یا فرد خاصی شکایت نکردم. ما گاهی اوقات فرقی بین انتقاد و تخریب قائل نیستیم و نمی دانم که این تخریب‌ها چه نفعی را به برخی می رساند.

لاریجانی با بیان اینکه اخیرا لیستی به دست بنده رسیده است که از چند تن از نمایندگان مجلس شکایت شده است، گفت: این شکایت ها  برخی از سوی دولت و بعضی نیز از دیگران بوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: لیست جبهه متحد از بنده حمایت نکرده و من به عنوان یک کاندیدای مستقل در قم حاضر شدم. البته بنده کمک هایی را به جبهه متحد کردم، اما توقعی از آنها ندارم.

وی با اشاره به تشکیل فراکسیون رهروان ولایت در مجلس گفت: در مجلس هشتم نیز که تنها یک فراکسیون اصولگرا داشتیم، اختلاف نظرهایی وجود داشت و امروز هم شاید اعضای فراکسیون اصولگرایان یا رهروان در مسائل مختلف اختلاف نظر داشته باشند، اما با یکدیگر دشمنی ندارند.

لاریجانی با بیان اینکه مشکل اصلی کشور امروز این مسائل نیست، افزود: ما باید به موضوعاتی مانند گرانی، وضعیت اقتصادی و اشتغال جوانان بپردازیم و هر فرد و گروهی که در این زمینه کمک می کند را حمایت کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر مفهوم ولایت پذیری را درک کنیم دیگر ولایت پذیری سخت نمی شود، اضافه کرد: باید در این خصوص معرفت داشت و ولایت پذیری لقلقه لسان نیست.

وی همچنین در خصوص موضوعاتی که نظر رئیس مجلس با رهبری یکی نیست، تصریح کرد: رهبری ممکن است با توجه به شناختی که از بنده دارند موضوعی را مطرح کرده و از من بخواهند آن را دنبال کنم، اما ایشان هیچگاه به دستگاه ها دستور نداده اند.

لاریجانی ادامه داد: شاید در برخی موضوعات مجلس به دنبال کشف نظر ایشان باشد؛ چراکه ایشان راهنمای خبیر هستند و به نظرم مقام معظم رهبری همه جانبه فکر می کنند و برای ما افتخار است که نظر ایشان را کشف کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال کتبی یکی از دانشجویان که از وی پرسیده بود آیا درست است که شما رئیس جمهور آینده ما هستید، به شوخی گفت: استغفرالله! شما اشتباه دریافت کرده اید، لطفا سوال بعدی.

وی همچنین در پاسخ به سوال یکی دیگر از دانشجویان که از وی پرسید چرا سازمان ملی جوانان و ورزش با یکدیگر ادغام شد و آیا این کار به ضرر سازمان ملی جوانان نشده است؟ خاطر نشان کرد: زیاد بودن وزیران برای دولت ها یک مشکل است البته من نمی گویم همه ادغام‌ها درست بوده است؛ چراکه اگر بناست ظرفیت دولت کاهش یابد، وضعیتی که ما در آن هستیم درست نیست؛ چراکه ما هر چه نفت می فروشیم هزینه بودجه جاری کشور و حقوق کارکنان می شود و بخشی از وظایف دولت باید به بخش خصوصی سپرده شود.

 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی