کد خبر : 3815
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در مراسم افتتاح تقاطع غیرهمسطح شهر کرج

فارس/ با خشکسالی مالی مواجهیم و باید از بخش خصوصی استفاده کنیم

فارس/ با خشکسالی مالی مواجهیم و باید از بخش خصوصی استفاده کنیم

 رئیس قوه مقننه با بیان اینکه هم‌اکنون با خشکسالی مالی و بودجه‌ای در کشور مواجهیم گفت: باید برای پیشبرد پروژه‌ها از بخش خصوصی بهره بگیریم.


به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به استان البرز، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز دوشنبه طی سخنانی در مراسم بهره‌برداری و افتتاح تقاطع غیرهمسطح جانبازان شهر کرج با گرامیداشت عید قربان و عید غدیر از برنامه‌های متنوعی که مسئولان استان البرز در افتتاح این پروژه در نظر گرفته بودند قدردانی کرد.

به گزارش فارس قبل از سخنرانی لاریجانی در این مراسم یکی از هنرمندان آئینی و مذهبی سرودی را برای حضار اجرا کرد که لاریجانی هم در ابتدای سخنانش به تمجید از این هنرمند کرجی پرداخت و گفت: دو گروه هستند که قلبشان سخت است یکی اصحاب فلسفه و دیگری اصحاب سیاستند که قلب سختی دارند که ما از بدشانسی هم جزو اصحاب فلسفه و هم جزو اصحاب سیاستیم، ولی اجرای این هنرمند کرجی امروز ما را منقلب کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش بستر‌سازی برای شکوفایی استعداد‌های افراد را یکی از وظایف مسئولان برشمرد و اضافه کرد شاید در این زمینه نقایصی در کشور وجود داشته باشد که باید آن را برطرف کنیم.

لاریجانی ادامه داد: طرح آمایش سرزمین برای کشور بسیار ضروری است؛ استان البرز با جمعیت زیاد، پیچیدگی‌های متنوعی دارد و شرایط این استان توسعه نیافته است، بر همین اساس باید به این مسئله توجه داشت.

وی با بیان اینکه ما سال گذشته 2 میلیارد دلار برای قطار شهری در نظر گرفتیم گفت: در حال حاضر با خشکسالی مالی مواجهیم و شرایط کنونی کشور مانند سالهای قبل نیست که بتوانیم بودجه‌های برآورد شده مشخص را تامین کنیم.

لاریجانی ادامه داد: در سال 91 ما حدود 43 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی در نظر گرفتیم که بعید می‌دانم بتوانیم 15 میلیارد آن را هم محقق کنیم.

رئیس قوه مقننه تاکید کرد: سال آینده سال پر مشکلی است و باید روش‌هایی را پیدا کنیم تا بتوانیم از طریق آنها پروژه‌های عمرانی را پیش ببریم.

وی ادامه داد: اگر منتظر این هستیم که همه پروژه‌ها از طریق روش‌های دولتی به سرانجام برسد باید بگویم که این کارها امکان‌پذیر نیست. بر این اساس باید از روش‌هایی مثل اوراق مشارکت بهره بگیریم.

رئیس قوه مقننه استفاده از بخش خصوصی را یکی دیگر از راهکارهای پیشبرد پروژه‌های عمرانی در کشور دانست و اضافه کرد: در کشورهای غربی بسیاری از پروژه‌ها به وسیله بخش خصوصی به سرانجام می‌رسد و در کشور ما هم باید به سمتی پیش رویم تا بخش خصوصی توانمند‌تر شود.

لاریجانی گفت: قدرت مانور ما برای اجرای پروژه‌های عمرانی کمتر شده و باید برای این منظور چاره‌اندیشی کنیم.

انتهای پیام/

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی