کد خبر : 3814
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در مراسم بزرگداشت شهید فهمیده:

فارس/ دشمن می‌داند اگر سنگی بیاندازد ملت ایران رهایش نمی‌کند

فارس/ دشمن می‌داند اگر سنگی بیاندازد ملت ایران رهایش نمی‌کند

 رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:دشمن می‌داند که اگر سنگی بیندازد ملت ایران رهایش نمی‌کند.


به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به استان البرز، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز دوشنبه طی سخنانی در کنگره شهید فهمیده و 36 هزار شهید دانش‌آموز که در شهر کرج برگزار شد، با بیان اینکه شهید فهمیده تاثیر بزرگی بر جامعه ما داشت، افزود: شهید فهمیده به دلیل سن و سال و همچنین نحوه شهادتش توانست در روحیه جامعه ما تاثیرگذار باشد.

وی افزود: شهید فهمیده به جامعه ما شجاعت داد و کاری که وی انجام داد بسیار تاثیرگذار بود و شهادتش هم معمولی نبود بلکه شهادتی بود که از عمق جانش برآمده بود.

لاریجانی ادامه داد: شهید فهمیده با آغوشی باز به سمت هدفی بزرگ و شتابان حرکت می‌کرد و به همین دلیل بود که حضرت امام (ره)‌فرمودند که شهید فهمیده رهبر ماست.

رئیس قوه مقننه اظهار داشت:‌ شهید فهمیده حرکتی را انجام داد که واقعا در شأن رهبری جامعه بود و این نشان می‌دهد که یک انسان در سنین پایین هم می‌تواند کاری انجام دهد که در حد رهبری جامعه باشد.

وی در ادامه گفت: امروز وقتی شرایط دنیا را می‌بنیم مشاهده می‌کنیم که دشمنان یک خوف و هراس نسبت به حرکت ملت ایران دارند.

لاریجانی اضافه کرد: بهت دشمنان از این است که ما بیش از 30 سال مقابل رفتارهای دیکتاتورانه آمریکا و غرب ایستاده‌ایم، شگردهای آنها را در منطقه از بین برده‌ایم و دشمن هم از این موضوع ناراحت است.

رئیس مجلس گفت: مسئله دشمن این است که جمهوری اسلامی و ملت ایران نمی‌گذارند آنها طرح جدید در منطقه اجرا شود و از این ناراحتند که چرا ملت ایران باعث بیداری ملت عراق و سایر ملت‌ها شده است.

وی با بیان اینکه حزب‌الله سیلی‌های محکمی به گوش صهیونیست‌ها زد، اظهار داشت:‌ دشمن از این ناراحت است که چرا قیام‌های کنونی در منطقه به وجود آمده است البته باید به آنها حق داد که ناراحت شوند.

لاریجانی اظهار داشت:‌چندی پیش یکی از صاحب‌منصبان آمریکایی گفته بود که ما طی چنددهه اخیر هر وقت خواستیم مسئله خاورمیانه را حل کنیم، ایران اجازه نداد و بغض دشمنان هم به دلیل همین مسائل است.

رئیس مجلس تصریح کرد: دشمنان با صدای کلفت ما را تهدید می‌کنند اما چون می‌ترسند نمی‌توانند کاری انجام دهند؛ شاید ظرف 2 ماه اخیر مسئولان نگون‌بخت رژیم صهیونیستی ده‌ها بار گفتند که ما در مقابل ایران اقدام می‌کنیم اما چون از ملت ایران می‌ترسند نمی‌توانند کاری انجام دهند.

وی با بیان اینکه ایران از نظر سلاح‌های موشکی قدرتمند است اضافه کرد:‌دشمن می‌داند که اگر سنگی بیاندازد ملت ایران رهایش نمی‌کند چرا که ملت ایران دارای روحیه مجاهدت است.

لاریجانی با بیان اینکه غربی‌ها مثل ما روحیه حماسی ندارند گفت: زنده بودن یک جامعه به داشتن روحیه حماسی است که غربی‌ها این روحیه را ندارند.

رئیس مجلس با بیان اینکه افسردگی واقعی مربوط به خلاء معنویت است گفت:‌ تا وقتی که مقوله جهاد و شهادت در بین ملتی وجود داشته باشد آن ملت سرافراز است.

انتهای پیام/

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی