کد خبر : 3814
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در مراسم بزرگداشت شهید فهمیده:

فارس/ دشمن می‌داند اگر سنگی بیاندازد ملت ایران رهایش نمی‌کند

فارس/ دشمن می‌داند اگر سنگی بیاندازد ملت ایران رهایش نمی‌کند

 رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:دشمن می‌داند که اگر سنگی بیندازد ملت ایران رهایش نمی‌کند.


به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به استان البرز، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز دوشنبه طی سخنانی در کنگره شهید فهمیده و 36 هزار شهید دانش‌آموز که در شهر کرج برگزار شد، با بیان اینکه شهید فهمیده تاثیر بزرگی بر جامعه ما داشت، افزود: شهید فهمیده به دلیل سن و سال و همچنین نحوه شهادتش توانست در روحیه جامعه ما تاثیرگذار باشد.

وی افزود: شهید فهمیده به جامعه ما شجاعت داد و کاری که وی انجام داد بسیار تاثیرگذار بود و شهادتش هم معمولی نبود بلکه شهادتی بود که از عمق جانش برآمده بود.

لاریجانی ادامه داد: شهید فهمیده با آغوشی باز به سمت هدفی بزرگ و شتابان حرکت می‌کرد و به همین دلیل بود که حضرت امام (ره)‌فرمودند که شهید فهمیده رهبر ماست.

رئیس قوه مقننه اظهار داشت:‌ شهید فهمیده حرکتی را انجام داد که واقعا در شأن رهبری جامعه بود و این نشان می‌دهد که یک انسان در سنین پایین هم می‌تواند کاری انجام دهد که در حد رهبری جامعه باشد.

وی در ادامه گفت: امروز وقتی شرایط دنیا را می‌بنیم مشاهده می‌کنیم که دشمنان یک خوف و هراس نسبت به حرکت ملت ایران دارند.

لاریجانی اضافه کرد: بهت دشمنان از این است که ما بیش از 30 سال مقابل رفتارهای دیکتاتورانه آمریکا و غرب ایستاده‌ایم، شگردهای آنها را در منطقه از بین برده‌ایم و دشمن هم از این موضوع ناراحت است.

رئیس مجلس گفت: مسئله دشمن این است که جمهوری اسلامی و ملت ایران نمی‌گذارند آنها طرح جدید در منطقه اجرا شود و از این ناراحتند که چرا ملت ایران باعث بیداری ملت عراق و سایر ملت‌ها شده است.

وی با بیان اینکه حزب‌الله سیلی‌های محکمی به گوش صهیونیست‌ها زد، اظهار داشت:‌ دشمن از این ناراحت است که چرا قیام‌های کنونی در منطقه به وجود آمده است البته باید به آنها حق داد که ناراحت شوند.

لاریجانی اظهار داشت:‌چندی پیش یکی از صاحب‌منصبان آمریکایی گفته بود که ما طی چنددهه اخیر هر وقت خواستیم مسئله خاورمیانه را حل کنیم، ایران اجازه نداد و بغض دشمنان هم به دلیل همین مسائل است.

رئیس مجلس تصریح کرد: دشمنان با صدای کلفت ما را تهدید می‌کنند اما چون می‌ترسند نمی‌توانند کاری انجام دهند؛ شاید ظرف 2 ماه اخیر مسئولان نگون‌بخت رژیم صهیونیستی ده‌ها بار گفتند که ما در مقابل ایران اقدام می‌کنیم اما چون از ملت ایران می‌ترسند نمی‌توانند کاری انجام دهند.

وی با بیان اینکه ایران از نظر سلاح‌های موشکی قدرتمند است اضافه کرد:‌دشمن می‌داند که اگر سنگی بیاندازد ملت ایران رهایش نمی‌کند چرا که ملت ایران دارای روحیه مجاهدت است.

لاریجانی با بیان اینکه غربی‌ها مثل ما روحیه حماسی ندارند گفت: زنده بودن یک جامعه به داشتن روحیه حماسی است که غربی‌ها این روحیه را ندارند.

رئیس مجلس با بیان اینکه افسردگی واقعی مربوط به خلاء معنویت است گفت:‌ تا وقتی که مقوله جهاد و شهادت در بین ملتی وجود داشته باشد آن ملت سرافراز است.

انتهای پیام/

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  نگاه به قانونگذاری باید تغییر کند/ قانون‌نویسی بر اساس اقتضائات جدید کشور باشد

  ایران و آذربایجان همیشه دوست یکدیگر خواهند ماند/خزر بستر صلح و آرامش و همکاری ها خواهد شد

  منابع مالی جهت تکمیل پروژه های آبرسانی تحت فشار تأمین شود/ ضرورت هماهنگی وزارتخانه‌های نیرو و کشاورزی برای حل معضل دریاچه ارومیه

  افزایش ایمنی خودروها پیش شرط مجلس برای حمایت از صنعت خودروسازی/تولید و صادرات رونق نیابد،اشتغالزایی افزایش نمی‌یابد

  بازدید دکتر لاریجانی از گروه صنعتی ایران‌خودرو / افتتاح خط تولید دنا پلاس توربو و پژو ۲۰۷i صندوقدار

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی