کد خبر : 3792
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در نطق پیش از دستور امروز:

ایلنا/ وهابیت مسیر گفت و گوی ملت‌ها را تحریف کرده است

ایلنا/ وهابیت مسیر گفت و گوی ملت‌ها را تحریف کرده است

رییس قوه مقننه گفت: وهابیون امروز فضای سیاسی و اجتماعی ملت مسلمان را تحریف کرده و باعث خوشحالی دشمنان اسلام شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی لاریجانی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مقام ولایت گفت: ولایت هم به معنای تکوینی وتشریحی است و جایگاه وصیت پیامبر در معنای تکوینی جای دارد که این معنا زیرساز معنای تشریحی نیز به شمار می‌رود.

وی در ادامه افزود: ولایت کلید واسطه فیض الهی با ملت است و اهمیت آن را می‌توان در رکن بودن ولی در حیات انسان‌ها نشان داد چرا که رتبه ولایت با پیامبران مساوی است و‌‌ همان جایگاه تکوینی پیامبران را دارد ولی رسالت را برعهده ندارد.

رییس قوه مقننه اضافه کرد: ولایت تکوینی واسطه عالم ابودیت است با انسان‌ها لذا پیوستگی انسان‌ها از بدو خلقت در مقام ولایت بوده است.

لاریجانی با اشاره به حدیث حضرت محمد (ص) من کنتم مولا و علی بن مولا... گفت: تکیه به چنین مقامی در زمان پیامبر برجستگی‌هایی داشته که دلهای همگان بر آن اذعان داشته است.

وی گفت: علی (ع) در حقیقت وی مصطفی و تقسیم کننده بهشت دوزخ است.

رییس قوه مقننه در ادامه خاطرنشان کرد: متاسفانه وهابیت فضای کنونی را به گونه‌ای ترسیم کرده است که مسیر گفت‌و‌گو در میان ملت‌ها تحریف شده است و این هم وجه دیگری از قصه پر غصه تحریف است و اینگونه تقسیم‌ها تنها به نفع استکبار و آمریکاست که همواره به دنبال تفرقه مسلمانان است.

لاریجانی در ادامه از ملت ایران که در روز مبارزه با استکبار جهانی و اقدام به موقع آن‌ها سپاسگذاری کرد و گفت: اقدام به موقع ملت ایران درباره رفتار ماجراجویانه دشمن را به خوبی نشان داد.

وی افزود: ملت در تبعیت از ولایت لباس شرافت را در پناه تفکر جهادی به تن نموده‌اند و همین ویژگی باعث بیداری ملت‌های منطقه درباره تدریس آمریکا شده است.

رییس قوه مقننه در ادامه به حوادث اخیر در سوریه اشاره کرد و گفت: حوادثی که در سوریه اتفاق افتاد آنقدر وحشتناک بود که آمریکا را وادار کرد تا خود را از گروهک‌ها جدا کند اما آمریکا بداند ملت می‌داند که این گروهک‌ها با حمایت آمریکا و استکبار منطقه دست به این اقدامات می‌زنند.

وی افزود: آمریکا هرچه دام زهر در مسیر سیاسی برای مسلمانان پهن می‌کند اما استقامت و شجاعت ملت‌ها را در مقابله با استکبار جهانی افزون گردانیده است.

وی گفت: لازم می‌دانم از نصایح خردمندانه رهبر انقلاب اسلامی سپاسگزاری کنم که بسیار به موقع فضای سیاسی کشور را در مسیر صحیح هدایت می‌کند.

لاریجانی خطاب به مسوولین قوا توصیه کرد: امروز باید دستورات مقام ولایت را سرچشمه کارهای خود قرار دهیم و با خدمت صادقانه و بی‌ریا بی‌منت در جهت رونق تولید در کشور قدم برداریم.

وی افزود: ‌ رونق تولید در کشور و سر و سامان دادن به معیشت ملت ایجاد نمی‌شود مگر با همکاری تعامل سه قوه در چارچوب وظایف قانونی و بهره جستن عقل جمعی برای برنامه ریزی و آرامش سیاسی.

لاریجانی تاکید کرد: مسوولان باید در مسیر انتخابات سیاسی از بهره جستن از عواطف و احساسات مردم دوری کنند چرا که این خود خیانت است به ملت و در مسیر التهابات سیاسی می‌بایست با اتکا به وظایف خود در چارچوب قانون آرامش رابرای ملت فراهم کنند.

رییس قوه مقننه خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی نیز از فرمایشات مقام معظم رهبری تبعیت می‌کند و این فرمایشات را عامل سعادت ملت می‌داند اما اگر در مسیر منافع ملت کوتاهی از سوی مسوولان ببیند قطعا با آن‌ها برخورد خواهد کرد و بر همه مسوولین واجب است که در رفع نیازهای ملت به مجلس پاسخگو باشند.

لاریجانی در ادامه نطق پیش ازدستور خود درگذشت آیت الله کرامت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه کهگیلویه و بویراحمد را که از بزرگان علمی کشور بوده است به ملت، نمایندگان به خصوص نمایندگان این استان و فارس تسلیت گفت.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی