کد خبر : 3791
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی باتاکید بر حفظ وحدت:

مهر/ مجلس به فکر حل مشکلات ملت است و دراین راه با کسی مسامحه نمی کند

مهر/ مجلس به فکر حل مشکلات ملت است و دراین راه با کسی مسامحه نمی کند

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس با تبعیت از فرمایشات رهبری تلاش خواهد نمود با پرهیزاز مجادلات کم بهره در راستای حل مشکلات ملت حرکت کند و البته دراین راه با کسی مسامحه نخواهد داشت. مسئولان باید درچارچوب اختیارات قانونی دررفع نیازهای ملت در مجلس پاسخگو باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، در ابتدای جلسه روز یکشنبه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک عید غدیر خم و تشریح مقام امام علی (ع) از فضای تندروی وهابیت انتقاد کرد و  گفت: این تند روی ها وجهه گفتگوی علمی را تخریب کرده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بیشترین نفع از این کشمکش ها را استکبار جهانی می برد که به دنبال تفرقه دنیای اسلام است. اینجاست که اهمیت فرمایشات امام درک می شود که وحدت دنیای اسلام را مبنای تفکر بیداری دنیای اسلام قرار دادند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر از ملت ایران به دلیل بزرگداشت روز 13 آبان تصریح کرد: ملت ایران دراین روز با اقدام به موقع خود استقامت خویش را در مقابل رفتارهای ماجراجوایانه آمریکا نشان دادند و عیان نمودند که در مقابل هیمنه دروغین جباران مدرن از سپر آهنین مجاهدت برخوردارند که این سنت علوی است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ملت ایران در مکتب ولایت لباس شرافت و سرافرازی  را در پناه تفکر جهادی به تن نموده اند و امروز همین ویژگی باعث بیداری ملت های منطقه در مقابل ساست سازی آمریکا شده است.

وی در بخش دیگری از سخنرانی امروز خود در خصوص حوادث اخیر کشور سوریه گفت: حوادث اخیر کشور سوریه آنقدر وحشتناک و غیر انسانی توسط معرضین دست ساز غرب با پول های کشورهای عافیت طلب منطقه صورت گرفت که آمریکا را به خاطر افکار عمومی مجبور شدند سهم خود را از این گروهک ها جدا کنند ولی کیست که نداند ا ین گروهک ها با حمایت امریکا وغرب و برخی کشورهای  منطقه با سلاح آنها دست به کشتار مردم سوریه زده  اند آن هم با این روش ها وقیحانه.

لاریجانی ادامه داد: هرچه آمریکا و غرب این تزویر سیاسی را ادامه دهند در اندیشه ملت ها مکر آنها رنگ باخته و شجاعت ملت ها  افزایش یافته است و انشاء الله خداوند ملت سوریه را  از این دجالهای بی آبرو نجات دهد.

وی در قسمت دیگر از سخنرانی خود را ضمن تشکر از نصایح مقام معظم رهبری اظهار داشت: این نصایح بسیار به موقع فضای سیاسی کشور ار در مسیر صحیح هدایت نمود این واقعه نشان داد که ملت و حکمرانان درتبعیت از ولایت کمال یابند.

لاریجانی ادامه داد: امروز دستورات مقام ولایت بر همگان روشن است. نخست خدمت صادقانه وبی ریا و بی منت در جهت رونق تولید کشور و ساماندهی به وضعیت معیشت مردم  وجلوگیری از گرانی، دوم همکاری و تعامل سه قوه در چارچوب وظایف قانونی خویش بر مدار وفق و مدارا و سوم بهره جستن از عقل جمعی برای برنامه ریزی توسعه و ثبات اقتصادی و آرامش سیاسی و پرهیز از کشاندن اختلاف نظرهای درمسیر التهابات سیاسی عمومی آن هم با بهره جستن از احساسات مردم که رهبر انقلاب اینگونه کارها را خیانت خواندند.

وی با بیان اینکه در این راه روش خلوص نیت و انجام وظایف در چارچوب قانون فضای سالم برای ایجاد همگرایی را فراهم می آورد تصریح کرد: امیدواریم اندیشه های سالم در همه قوا  در پرتو اندیشه ولایت به کمال برسد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی با تبعیت از فرمایشات رهبری تلاش خواهد نمود با پرهیزاز مجادلات کم بهره در راستای حل مشکلات ملت حرکت کند و البته دراین راه با کسی مسامحه نخواهد  داشت. مسئولان باید درچارچوب اختیارات قانونی دررفع نیازهای ملت در مجلس پاسخگو باشند.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی