کد خبر : 3779
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/لاریجانی:از تسهیل فضای کسب و کار و همکاری نزدیک میان اعضای اکو و همسایگان حمایت می‌کنیم

ایسنا/لاریجانی:از تسهیل فضای کسب و کار و همکاری نزدیک میان اعضای اکو و همسایگان حمایت می‌کنیم

رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار مقامات شرکت کننده در هفتمین اجلاس روسای دیوان محاسبات عضو اکو (اکوسای) با بیان این‌که راهبرد جمهوری اسلامی ایران همواره توسعه و گسترش همکاری‌های مودت‌آمیز و دوستانه در عرصه‌های مختلف با کشورهای همسایه بوده است، گفت: در شرایط کنونی که معادلات سیاسی – منطقه‌ای به سرعت در حال دگرگونی است، همکاری نزدیک میان کشورهای منطقه از جمله اعضای اکو می‌تواند در حفظ منافع طی کشورها و توسعه و پیشرفت همه‌جانبه آنها موثر باشد.

 

 

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، لاریجانی همکاری‌های برادرانه میان مسلمانان و همسایگان را یک آموزه مهم اسلامی خواند و افزود: مجلس شورای اسلامی از تسهیل فضای کسب و کار و سرمایه‌گذاری و همکاری‌های نزدیک میان اعضای اکو و همسایگان حمایت می‌کند.

 

 

وی تصویب قوانین مشترک برای ترغیب سرمایه‌گذاری مشترک و تسهیل ارتباطات اقتصادی، بازرگانی میان اعضای اکو را بسیار مهم خواند و افزود: بهره‌گیری از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری میان اعضای اکو به رشد و توسعه اقتصادی کشورهای اکو کمک خواهد کرد.

 

 

وی با اشاره به این‌که کشورهای عضو اکو با برخورداری از منابع فراوان، نیروی انسانی ماهر باید از فضای کنونی بین‌المللی برای آبادانی بیشتر و توسعه اقتصادی خود بهره گیرند، گفت: تقویت همکاری‌های پارلمانی میان اعضای اکو نقش مهمی در این راستا می‌تواند داشته باشد.

 

 

در ابتدای این دیدار رحمانی فضلی رییس دیوان محاسبات کشور در سخنانی گزارشی از اجلاس سه روزه روسای دیوان محاسبات کشورهای عضو اکو ارائه داد.

 

 

وی گفت: در اجلاس تهران سند راهبردی خط مشی دیوان محاسبات کشورهای عضو اکو که از سوی ایران پیشنهاد شده بود، به تصویب رسید.

 

 

همچنین در این دیدار روسای هیات‌های شرکت‌کننده از کشورهای ترکیه، پاکستان، قرقیزیستان و افغانستان در سخنانی جداگانه بر اهمیت اجلاس تهران در پیشبرد روند همکاری‌ها و تبادل تجارب میان نهادهای محاسبات کشورهای عضو اکو تاکید کردند.

 

 

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی