کد خبر : 3778
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در دیدار با رؤسای دیوان محاسبات عضو اکو:

همکاری نزدیک میان کشورهای منطقه در حفظ منافع ملی آنان مؤثر است

همکاری نزدیک میان کشورهای منطقه در حفظ منافع ملی آنان مؤثر است

رئیس مجلس در دیدار با رؤسای دیوان محاسبات عضو اکو گفت: معادلات سیاسی-منطقه‌ای به سرعت در حال دگرگونی است، همکاری نزدیک میان کشورهای منطقه از جمله اعضای اکو می‌تواند در حفظ منافع ملی کشورها مؤثر باشد.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (شنبه) در دیدار مقامات شرکت‌کننده در هفتمین اجلاس رؤسای دیوان محاسبات عضو اکو (اکوسای)، با بیان اینکه راهبرد جمهوری اسلامی ایران همواره توسعه و گسترش همکاری‌های مودّت‌آمیز و دوستانه در عرصه‌های مختلف با کشورهای همسایه بوده است، اظهار داشت: در شرایط کنونی که معادلات سیاسی-منطقه‌ای به سرعت در حال دگرگونی است، همکاری نزدیک میان کشورهای منطقه از جمله اعضای اکو می‌تواند در حفظ منافع ملی کشورها و توسعه و پیشرفت همه جانبه آنها مؤثر باشد.

وی در ادامه تعمیق همکاری‌های برادرانه میان مسلمانان و همسایگان را یک آموزه مهم اسلامی خواند و افزود: مجلس شورای اسلامی از تسهیل فضای کسب و کار سرمایه‌گذاری و همکاری‌های نزدیک میان اعضای اکو و همسایگان حمایت می‌کند.

رئیس مجلس تصویب قوانین مشترک برای ترغیب سرمایه‌گذاری مشترک و تسهیل ارتباطات اقتصادی و بازرگانی میان اعضای اکو را بسیار مهم خواند و تصریح کرد: بهره‌گیری از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری میان اعضای اکو به رشد و توسعه اقتصادی کشورهای اکو کمک خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه کشورهای عضو اکو با برخورداری از منابع فراوان نیروهای انسانی ماهر باید از فضای کنونی بین‌المللی برای آبادانی بیشتر و توسعه اقتصادی خود بهره گیرند، یادآور شد: تقویت همکاری‌های پارلمانی میان اعضای اکو نقش مهمی در این راستا می‌تواند داشته باشد.

در ابتدای این دیدار عبدالرضا رحمانی‌فضلی رئیس دیوان محاسبات کشور در سخنانی گزارشی از اجلاس سه روزه رؤسای دیوان محاسبات کشورهای عضو اکو ارائه داد.

وی گفت: در اجلاس تهران سند راهبردی خط مشی دیوان محاسبات کشورهای عضو اکو که از سوی ایران پیشنهاد شده بود به تصویب رسید.

همچنین در این دیدار رؤسای هیئت‌های شرکت‌کننده از کشورهای ترکیه، پاکستان، قرقیزستان و افغانستان در سخنانی جداگانه بر اهمیت اجلاس تهران در پیش‌برد روند همکاری‌ها و تبادل تجارب میان نهادهای محاسبات کشورهای عضو اکو تأکید کردند.

انتهای پیام/

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  حرکت تروریست‌های مهاجر به سمت لیبی و افغانستان/ مسائل یمن از طریق سیاسی حل می شود،نه لشکرکشی/دوران توسعه گرایی در آسیا آغاز شده است

  احتمال بروز مشکلات امنیتی ازسوی تروریست‌های مهاجر شکست‌خورده در سوریه/ اسرائیل نافع اصلی درگیری میان مسلمانان

  طراحی مجمع مجالس آسیایی در راستای صلح و توسعه بود/ افزایش هوشیاری و صراحت کشورهای منطقه در بیان شیطنت‌های آمریکا

  تعیین ساز و کارهایی جهت پیشبرد ثبات و امنیت در مجمع مجالس آسیایی/ نقش برجسته ایران در مبارزه با تروریسم

  دکتر لاریجانی وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد

  بدرقه دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی توسط معاون استاندار استانبول

  ائتلاف ضد داعش آمریکایی ها در حد شعار بود/ ضرورت استفاده از نیروهای مردمی با انگیزه برای مقابله با تروریسم در افغانستان

  باقیمانده تروریست‌ها به دنبال ماجراهای جدیدی هستند/ ضرورت تقویت همکار‌ی‌های امنیتی میان ایران و روسیه

  ضرورت افزایش روابط اقتصادی به‌دنبال گسترش روابط سیاسی میان ایران و کامبوج

  ظرفیت افزایش سطح تجارت ایران و ترکیه به ۳۰ میلیارد دلار/ لطمات جدی به داعش وارد شد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی