کد خبر : 3778
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در دیدار با رؤسای دیوان محاسبات عضو اکو:

همکاری نزدیک میان کشورهای منطقه در حفظ منافع ملی آنان مؤثر است

همکاری نزدیک میان کشورهای منطقه در حفظ منافع ملی آنان مؤثر است

رئیس مجلس در دیدار با رؤسای دیوان محاسبات عضو اکو گفت: معادلات سیاسی-منطقه‌ای به سرعت در حال دگرگونی است، همکاری نزدیک میان کشورهای منطقه از جمله اعضای اکو می‌تواند در حفظ منافع ملی کشورها مؤثر باشد.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (شنبه) در دیدار مقامات شرکت‌کننده در هفتمین اجلاس رؤسای دیوان محاسبات عضو اکو (اکوسای)، با بیان اینکه راهبرد جمهوری اسلامی ایران همواره توسعه و گسترش همکاری‌های مودّت‌آمیز و دوستانه در عرصه‌های مختلف با کشورهای همسایه بوده است، اظهار داشت: در شرایط کنونی که معادلات سیاسی-منطقه‌ای به سرعت در حال دگرگونی است، همکاری نزدیک میان کشورهای منطقه از جمله اعضای اکو می‌تواند در حفظ منافع ملی کشورها و توسعه و پیشرفت همه جانبه آنها مؤثر باشد.

وی در ادامه تعمیق همکاری‌های برادرانه میان مسلمانان و همسایگان را یک آموزه مهم اسلامی خواند و افزود: مجلس شورای اسلامی از تسهیل فضای کسب و کار سرمایه‌گذاری و همکاری‌های نزدیک میان اعضای اکو و همسایگان حمایت می‌کند.

رئیس مجلس تصویب قوانین مشترک برای ترغیب سرمایه‌گذاری مشترک و تسهیل ارتباطات اقتصادی و بازرگانی میان اعضای اکو را بسیار مهم خواند و تصریح کرد: بهره‌گیری از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری میان اعضای اکو به رشد و توسعه اقتصادی کشورهای اکو کمک خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه کشورهای عضو اکو با برخورداری از منابع فراوان نیروهای انسانی ماهر باید از فضای کنونی بین‌المللی برای آبادانی بیشتر و توسعه اقتصادی خود بهره گیرند، یادآور شد: تقویت همکاری‌های پارلمانی میان اعضای اکو نقش مهمی در این راستا می‌تواند داشته باشد.

در ابتدای این دیدار عبدالرضا رحمانی‌فضلی رئیس دیوان محاسبات کشور در سخنانی گزارشی از اجلاس سه روزه رؤسای دیوان محاسبات کشورهای عضو اکو ارائه داد.

وی گفت: در اجلاس تهران سند راهبردی خط مشی دیوان محاسبات کشورهای عضو اکو که از سوی ایران پیشنهاد شده بود به تصویب رسید.

همچنین در این دیدار رؤسای هیئت‌های شرکت‌کننده از کشورهای ترکیه، پاکستان، قرقیزستان و افغانستان در سخنانی جداگانه بر اهمیت اجلاس تهران در پیش‌برد روند همکاری‌ها و تبادل تجارب میان نهادهای محاسبات کشورهای عضو اکو تأکید کردند.

انتهای پیام/

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی