کد خبر : 3774
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/لاریجانی: فقدان اخلاق، منشاء بسیاری از مشکلات امروز جامعه است

ایسنا/لاریجانی: فقدان اخلاق، منشاء بسیاری از مشکلات امروز جامعه است

رییس مجلس گفت: فقدان اخلاق در بسیاری از عرصه‌های ، منشاء بسیاری از مشکلات امروز جامعه است.

 

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، دکتر علی لاریجانی صبح امروز در مراسم افتتاح دارالقرآن علامه طباطبایی که با حضور آیات عظام، نماینده ولی فقیه و تعدادی از مسوولان برگزار شد عنوان کرد: علامه طباطبایی در کنار همه خصوصیات خود، پایبندی بی نظیری به اخلاق در زندگی داشت.

 

وی با بیان اینکه اخلاق اسلامی اگر در همه عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی احیا گردد بسیاری از مشکلات فعلی از میان می رود، تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر بسیاری از ارزشها و اخلاق اسلامی شکل گرفت و نباید در زمینه های مختلف، جایگاه اخلاق به فراموشی سپرده شود.

 

لاریجانی تاکید کرد: سبک زندگی مبتنی بر اسلام بدون گرایش به اخلاق معنا ندارد و داشتن مدل اخلاقی باید در راس نظام جمهوری اسلامی قرار گیرد و زندگی نامه بسیاری از علما و فقها مملو از درس‌های بزرگ اخلاقی است که می شود به عنوان الگوی ارزشمندی مورد توجه قرار گیرد.

 

وی با قدردانی از بانیان خیر در نوسازی بیت علامه طباطبایی و احیای دروس قرآن در دارالقرآن علامه طباطبایی خاطرنشان کرد:زندگی ایشان، دارای ابعاد ارزشمندی است که گام نهادن در عرصه قرآن و تفسیر از ویژگی های مهم ایشان است.

 

رییس مجلس اذعان کرد: تقریب عقلانی، تاملات قرآنی و تلاش شبانه روزی علامه، منجر به ارائه اثر گرانقدر المیزان شد که هنوز هم به عنوان اثری جاودان مورد توجه پژوهشگران و محققان می باشد.

 

وی گفت: علامه در طول زندگی پربار خود با کنکاش و تفحص در آیات قرآن، با مفاهیم و تفاسیر قرآنی عجین شد و بسیاری از حوزه های علمیه هنوز از منظر تلاش های ایشان و آثار گرانقدرش به تربیت و نشر علوم می پردازند.

 

رییس مجلس تعمق در مسائل عقلانی، تفسیری و فلسفی را از دیگر فعالیت های علامه طباطبایی در قم و تبریز دانست و افزود: رفتار علمی ایشان در بسیاری از مسائل مهم زمینه ساز تربیت علماء و فقهای فراوانی شده است که باید بسترهای لازم برای احیا نام ارزشمند علامه طباطبایی فراهم گردد.

 

 

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی