کد خبر : 3773
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/ لاریجانی: بخشی از بودجه سال آینده به تبلیغات فرش اختصاص می‌یابد

ایسنا/ لاریجانی: بخشی از بودجه سال آینده به تبلیغات فرش اختصاص می‌یابد

رییس مجلس گفت: بخشی از بودجه سال آینده برای تبلیغات و حضور افراد در نمایشگاه‌های مختلف فرش دست باف ایران در خارج از کشور در نظر گرفته می‌شود.

 

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، علی لاریجانی در مراسم افتتاحیه نهمین نمایشگاه فرش دستباف قم، با بیان این‌که فرش، در توان اقتصادی کشور نقش موثر دارد، افزود: فرش یکی از میدان های وسیع نمایش قدرت هنر کشور است و از این جهت نیز در سطح بین المللی دارای جایگاهی ویژه ای است.

 

 

وی گفت: حفظ این میراث بسیار قابل اهمیت است و کسانی که در صنعت فرش کار می کنند باید با مجاهدت خود و با وجود مشکلات داخل و خارج به بهترین صورت محصول خود را ارائه کنند.

 

 

رییس مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که من در جریان مشکلات تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش هستم، ادامه داد: همه دست اندرکاران فرش با مشقت زیادی این سنت را حفظ کردند و این همت را باید استمرار بخشید و آستانه تحمل خود را دربرابر مشکلات افزایش داد.

 

 

لاریجانی افزود: این صنعت علاوه بر برجسته بودن، مشکلات بسیاری را نیز بر سر راه خود دارد و باید از طریق ارائه تسهیلات بانکی به تولیدکنندگان و صادرکنندگان برای حفظ و توسعه این صنعت تلاش کرد.

 

 

وی مشکلات بافندگان این عرصه را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: در شرایط امروز کشور با نگاهی صمیمانه تر از بافندگان مراقب شود که در این زمان مشقتی بر آنها وارد نشود تا زندگی آرامی داشته باشند.

 

 

رییس مجلس شورای اسلامی، از فرش ایران به عنوان هنر ایرانی یاد کرد و گفت: این در حالی است که فرش قم در بین فرش های ایرانی از امتیازات و ویژگی های مهم تری برخوردار است.

 

 

لاریجانی افزود: باید برای توسعه صادرات فرش استان بازارهای جدید را کشف کرد که از جمله این بازارها بازار چین است که در این بخش با برقراری ارتباط باید روابط تجاری خود را گسترش داد.

 

 

وی کشورهای عربی را دیگر حوزه تجاری دنیا برای توسعه صادرات فرش عنوان کرد و بیان داشت: کشورهای عربی مدتی است به برکت گاز و نفت به رونق رسیده و به فرش ایران و قم نیز رغبت دارند که ایران در این خصوص نیز باید فعالتر از گذشته عمل کند.

 

 

رییس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: روسیه و کشور همسایه ترکیه نیز در این زمینه قشر متوسط در حال رشدی دارد که باید این بازارها را نیز مورد توجه قرار داد و فعال‌تر از گذشته عمل کرد؛ چرا که در اقتصاد کشور نقش دارند.

 

 

لاریجانی با بیان این‌که در حوزه داخل کشور باید استراتژی روشنی داشت، گفت: شما باید شکل محصول فرش را به گونه ای دیگر همچون تابلو فرش آراسته کنید تا رویکردهای متفاوت تری داشته باشد.

 

 

وی با تاکید بر این‌که حفظ اشتغال و عمومی سازی صنعت فرش در کشور قابل اهمیت است، تصریح کرد: عرصه فعالیت فرش در حوزه اشتغال و اقتصاد رکنی مهم و موثربه شمار می رود.

 

 

وی همچنین ادامه داد: صندوق توسعه ملی نیز می تواند در زمینه ارائه تسهیلات ارز ارزان قیمت کمک قابل قبولی را بدهد.

 

 

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش مهم تبلیغات در جهت رفع مشکلات، گفت: تبلیغات در داخل کشور مهم است، ولی این تبلیغات خارجی است که در توسعه صادرات کشور نقش ایفا می کند.

 

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی