کد خبر : 3763
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در جمع بسیجیان قوه مقننه:

توان موشکی جنبش مقاومت فلسطین تل آویو را در هم ریخته است

توان موشکی جنبش مقاومت فلسطین تل آویو را در هم ریخته است

 دکتر علی لاریجانی در برنامه ای که به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج در ساختمان مشروطه مجلس برگزار شد خطاب به بسیجیان قوه مقننه، گفت: امیدواریم شما که در خانه ملت به لباس بسیج آراسته شدید و روحیات بسیجی را در خود زنده می کنید موفق باشید.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از مصادیق مهمی که از حادثه عاشورا می توان درک کرد این است که یک نوع زیستن متفاوت را به جامه بشریت عرضه داشت و البته این واقعه، یک سلسله حوادث مهم را در تاریخ مسلمین نیز رقم زد و مبدأ جدید برای حیات مسلمانان قرار گرفت.

وی بیان کرد: دو نوع زندگی را می توان برای انسان ها ترسیم کرد که یکی زندگی متعارف عموم انسان‌ها از بدو خلقت تا ابدیت است که آسوده زیستن و خوش بودن از ویژگی های آن است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این نوع زندگی در چند قرن اخیر در غرب به عنوان یک سنت فرهنگی و یک نحله فکری به نام لذت گرایی و فایده گرایی صاحب مکتب شد و هدف آن بهره گیری هر چه بیشتر از مظاهر دنیوی بود و حتی برخی از متفکرین بزرگ در غرب مانند راسل آن را دنبال می کردند.

وی با اشاره به حکومت بنی امیه و بنی عباس در تاریخ اسلام عنوان کرد: بسیاری از سلاطین و امرا و خلفای بنی امیه و بنی عباس به این نحوه زندگی اعتقاد داشتند اگر چه در ظاهر اعتقاد به آخرت را ادعا می کردند و همین رفتار بود که خسارت های بزرگی برای اسلام ایجاد کرد.

لاریجانی به نحوه زندگی ائمه معصوم اشاره کرد و گفت: اکثر ائمه به دلیل مخالفت با زندگی دنیوی در حاشیه قرار داشتند و امامت آنها بالفعل نبود تا مردم بتوانند از آنها استفاده کنند و این امر به دلیل سنت غلطی بود که پایه گذاری شده بود.

وی ادامه داد: حتی در زمانی که برخی از حکومت های جور در ایران حکومت داشتند و با فریب کاری ولایتعهدی را به امام رضا(ع) دادند، هدفشان دنیا بود و تثبیت بخشیدن به قدرت خودشان، نه اینکه امام معصوم به کشور حکومت کند.

رئیس مجلس در خصوص زندگی عاشورایی گفت: امام حسین(ع) به زندگی عاشورایی تجلی بخشید که در آن مجاهدت در محوریت قرار دارد و نه لذات دنیایی.

این نماینده مردم در مجلس نهم تأکید کرد: در این شیوه، زندگی آراستگی دیگری پیدا می کند و به جای آنکه بهجت و سرور دنیایی در محوریت قرار داشته باشد یک فهم، درک و بصیرت متعالی مبنا می شود و به جای آنکه با دغل و فریب سود این دنیایی را مبنا قرار دهند، منفعت پر دوام، آراستگی اخلاقی و توجه به وعده ها جای آن را می گیرد.

وی عنصر مهم زندگی عاشورایی را مجاهدت توصیف کرد و یادآور شد: ممکن است جنگی رخ ندهد ولی قلب باید مشحون از علاقه به جهاد باشد همچنانکه پیامبر گرامی اسلام (ص) فرمودند اگر انسانی اهل مجاهدت نباشد و یا علاقه به مجاهدت نداشته باشد، منافق از دنیا می رود.

لاریجانی ادامه داد: در زندگی عاشورایی انسان باید آرمان های متعالی داشته باشد و در راه آن از هستی خود بگذرد همچنانکه کسانی که در سال های دفاع مقدس برای کشور جنگیدند یک مأموریت بزرگ را در ذهن داشتند و شعارهای آنها معنوی بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی بسیجی راستین را کسی دانست که زندگی عاشورایی و آرمانگرایی را پذیرفته است و افزود: به قول شهید مطهری چنین انسانی مسلکی است که با هر بادی به سمتی نمی رود و پای آرمان خود می ایستد و در این راه هزینه نیز می دهد.

وی با بیان اینکه شهید مدرس اینگونه زندگی کرد و از زرق و برق قدرت ها نمی ترسید تصریح کرد: عاملی که باعث اقتدار انقلاب اسلامی ما شد همین خصوصیات بود که مردم پای هدف خودشان ایستادگی کردند و امام خمینی(ره) نیز سمبل آن بود و اکنون رهبر انقلاب نیز با تمرکز بر این روش، استقامت در راه رسیدن به هدف دارند و یکی از عواملی که مسلمانان مجاهد به ایشان علاقمندند همین خصوصیت است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: راهنمایی های مقام معظم رهبری در جنگ ۳۳ روزه کمر رژیم صهیونیستی را شکاند و پس از جنگ ۲۲ روزه نیز اسرائیل را در بدترین وضعیت از نظر انزوا قرار داد به گونه ای که سران این رژیم برای بازسازی سیستم ارتش مخارج زیادی متحمل شدند.

وی در خصوص اهداف رژیم صهیونیستی از حمله جدید به غزه گفت: رژیم صهیونیستی با این جنگ چند مسئله را دنبال می کند؛ از انزوا در آید و حیاتی حداقلی برای خود دست و پا کند؛ پرستیژ ظاهری بسازد؛ اگر بتواند ضربه ای به حماس وارد کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: آنچه در این جنگ رخ داد در باور سران رژیم صهیونیستی نمی گنجید زیرا مردم فلسطین از روحیه مقامت و امکان استقامت بالایی برخوردار بودند و توان موشکی فلسطینی ها یک قدرت استراتژیک برای آنها در منطقه به وجود آورد.

وی ادامه داد: اینها فرزندان خمینی کبیر هستند که زندگی عاشورایی را دنبال می کنند و از امام حسین(ع) آموخته اند زندگی سرافرازانه چگونه است و البته امروزه بسیاری از مردم دنیا به این دید و بصیرت رسیده است و رژیم صهیونیستی باید بفهمد قدرت مجاهدت و امکانات تسلیحاتی و دفاعی، گوشه ای از امکانات ملت بزرگ ایران است.

لاریجانی بیان کرد: اگر چه ما در داخل کشور مشکلاتی اعم از اقتصادی، تورم و بیکاری داریم که باید رفع شود و مجلس و دولت همکاری داشته باشند اما دستاورد انقلاب اسلامی یک تحول استراتژیک است و حادثه اخیر غزه اشتباه بزرگ رژیم صهیونیستی به شمار می رود.

رئیس‌ مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زندگی همراه با زیستن عاشورایی، قدرتی را در خود نهفته دارد که رژیم صهیونیستی حتی با گنبد آهنین نیز نمی تواند در برابر آن قد علم کند و سران آن باید بدانند این پیروزی بخش کوچکی از قدرت ایران است و ما باید خدا را شکر کنیم در یک سنت فکری زیست کرده ایم که زندگی عاشورایی را به ما آموخته است.

در پایان این مراسم دکتر علی لاریجانی با اهدای لوح تقدیر از بسیجیان نمونه قوه مقننه تقدیر به عمل آورد./
 

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی