کد خبر : 3761
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی:

ایرنا/توان موشکی جنبش مقاومت فلسطین تل آویو را در هم ریخته است

ایرنا/توان موشکی جنبش مقاومت فلسطین تل آویو را در هم ریخته است

تهران- رییس مجلس شورای اسلامی گفت: توان موشکی جنبش مقاومت فلسطین، قدرت استراتژیکی را برای آنان در منطقه به وجود آورده است که مقاومت تل آویو را در هم ریخته است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، ˈعلی لاریجانیˈ بعدازظهر سه شنبه در دیدار با بسیجیان قوه مقننه که به مناسبت هفته بسیج در ساختمان مشروطه مجلس برگزار شد، افزود: وضعیت امروز غزه شرایط جدیدی را ایجاد کرده است که همه باید حساس باشند، حال آن که رژیم صهیونیستی و آمریکا با چه نیتی این اقدامات را انجام می دهند، تحلیل ها متفاوت است.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در مسایل خُرد، تغییراتی که در منطقه به وجود آمد، موجب نگرانی رژیم صهیونیستی شد و بعد از جنگ 22 روزه غزه این رژیم بدترین وضعیت انزوا را پیدا کرد که این منجر به فراهم کردن گنبد آهنین شد تا آنها با هزینه گزاف از خود دفاع کنند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: وضعیت رژیم صهیونیستی پس از انقلاب های منطقه بدتر شد و برای این که بتواند مسایل خود را حل و ˈˈحیاتکیˈˈ در منطقه دست و پا کند و همچنین پرستیژ ظاهری برای خود به وجود آورد به دنبال ضربه زدن به جنبش حماس برآمد تا شاید مقاومت به سمت طرح ˈمحمود عباسˈ رییس تشکیلات خودگردان فلسطین حرکت کند.

وی با بیان این که حادثه ای که رخ داد برای آنان باورکردنی نبود، گفت: این رژیم با روحیه مقاومت مردم فلسطین مواجه شد چراکه تصور امکانات تسلیحاتی آنان را نداشت.

رییس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: توان موشکی فلسطینی ها، قدرت استراتژیکی را برای آنان در منطقه به وجود آورد و بعد از این عملیات این رژیم با صحنه پرقدرتی مواجه شد که مقاومت تل آویو را بهم ریخت و از گنبد آهنین نفوذ و زندگی آنان را مختل کرد.

لاریجانی تصریح گفت: این توان موجب شد تا رژیم صهیونیستی مدارس و امکانات خود را تعطیل کند و به پناهگاه ها برود.

وی با تاکید بر این که جنبش مقاومت فلسطین از فرزندان امام خمینی (ره) و به دنبال زندگی عاشورایی هستند، گفت: آنان از مقاومت از امام حسین(ع) آموختند زندگی سرافرازانه چگونه است و باید برای رسیدن به اهدافشان گذشت کنند.

نماینده مردم قم در مجلس ادامه داد: حادثه اخیر غزه اشتباه بزرگ رژیم صهیونیستی بود ، این رژیم باید متوجه شود که زیستن همراه با زندگی عاشورایی قدرت است که نمی تواند بدون محاصره با آن مواجه شود و با گنبد آهنی هم نمی توان مساله را حل کرد.

لاریجانی همچنین با بیان این که از مسایل مهم حادثه عاشورا آموختن نحوه زیستن به انسان ها بود، اظهارداشت: برخی انسان ها آسوده زیستن و خوش بودن را انتخاب می کنند و این به عنوان یک نحله فکری در غرب جا افتاده است.

رییس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: امام حسین (ع) زندگی عاشورایی را تجلی بخشید تا انسان ها به جای لذات دنیوی مجاهدت پیشه کنند، مبنای زندگی عاشورایی این است که به جای بهجت و سرور موقت، فهم و درک دائمی و به جای دغل کاری، منفعت پردوام را انتخاب کنند.

لاریجانی اظهارداشت: آرمان کسانی که در هشت سال دفاع مقدس جنگیدند تنها به خاطر خاک نبود، تفکر آنان چند رویکرد داشت و شعارهایشان معنوی و هدف آنها متعالی بود و این ماهیت مجاهدت است.

وی با بیان این که بسیجیان این روحیه را دارند، افزود: کسی که اینگونه زندگی کنند، معامله گر نخواهند بود و انسانی با سبک زندگی عاشورایی هستند و شهید مدرس اینگونه زندگی کرد و از زرق و برق قدرت ها نمی ترسید و پای هدف خود ایستاد.

رییس مجلس شورای اسلامی، عامل اقتدار انقلاب اسلامی ایران را تفکر امام راحل دانست و گفت: امام خمینی (ره) پای هدف خود ایستاد و رهبر معظم انقلاب نیز این چنین هستند.

لاریجانی یادآور شد: جنگ 33 روزه لبنان با تاثیرپذیری فکری از امام (ره) و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، کمر رژیم صهیونیستی را شکست.

رییس مجلس شورای اسلامی در پایان این مراسم از جمعی از بسیجان نمونه قوه مقننه تقدیر کرد.

کلید واژه :

لاریجانی:

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی