کد خبر : 3753
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مهر/لاریجانی در جمع بسیجیان: توان موشکی فلسطین را قدرت استراتژیک منطقه کرده است

مهر/لاریجانی در جمع بسیجیان: توان موشکی فلسطین را قدرت استراتژیک منطقه کرده است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آنجه در جنگ اخیر غزه رخ داد در باور سران رژیم صهیونیستی نمی‌گنجید، گفت: مردم فلسطین از روحیه مقامت و امکان استقامت بالایی برخوردار بودند و توان موشکی فلسطینی‌ها یک قدرت استراتژیک برای آنها در منطقه به وجود آورد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی در مراسمی که به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج در ساختمان مشروطه مجلس برگزار شد، خطاب به بسیجیان قوه مقننه اظهار داشت: امیدواریم شما که در خانه ملت به لباس بسیج آراسته شدید و روحیات بسیجی را در خود زنده می‌کنید، موفق باشید.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از مصادیق مهمی که از حادثه عاشورا می‌توان درک کرد این است که یک نوع زیستن متفاوت را به جامه بشریت عرضه داشت و البته این واقعه، یک سلسله حوادث مهم را در تاریخ مسلمین نیز رقم زد و مبدأ جدید برای حیات مسلمانان قرار گرفت.
 
وی بیان کرد: دو نوع زندگی را می‌توان برای انسان‌ها ترسیم کرد که یکی زندگی متعارف عموم انسان‌ها از بدو خلقت تا ابدیت است که آسوده زیستن و خوش بودن از ویژگی‌های آن است.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این نوع زندگی در چند قرن اخیر در غرب به عنوان یک سنت فرهنگی و یک نحله فکری به نام لذت‌گرایی و فایده‌گرایی صاحب مکتب شد و هدف آن بهره‌گیری هر چه بیشتر از مظاهر دنیوی بود و حتی برخی از متفکران بزرگ در غرب مانند راسل آن را دنبال می‌کردند.
 
وی با اشاره به حکومت بنی‌امیه و بنی‌عباس در تاریخ اسلام خاطرنشان کرد: بسیاری از سلاطین و امرا و خلفای بنی‌امیه و بنی‌عباس به این نحوه زندگی اعتقاد داشتند اگر چه در ظاهر اعتقاد به آخرت را ادعا می‌کردند و همین رفتار بود که خسارت‌های بزرگی برای اسلام ایجاد کرد.
 
لاریجانی به نحوه زندگی ائمه معصوم اشاره کرد و گفت: اکثر ائمه به دلیل مخالفت با زندگی دنیوی در حاشیه قرار داشتند و امامت آنها بالفعل نبود تا مردم بتوانند از آنها استفاده کنند و این امر به دلیل سنت غلطی بود که پایه گذاری شده بود.
 
وی ادامه داد: حتی در زمانی که برخی از حکومت‌های جور در ایران حکومت داشتند و با فریبکاری ولایتعهدی را به امام رضا (ع) دادند، هدفشان دنیا بود و تثبیت بخشیدن به قدرت خودشان، نه اینکه امام معصوم به کشور حکومت کند.
 
رئیس مجلس در خصوص زندگی عاشورایی گفت: امام حسین (ع) به زندگی عاشورایی تجلی بخشید که در آن مجاهدت در محوریت قرار دارد و نه لذات دنیایی.
 
این نماینده مردم در مجلس نهم تأکید کرد: در این شیوه، زندگی آراستگی دیگری پیدا می‌کند و به جای آنکه بهجت و سرور دنیایی در محوریت قرار داشته باشد یک فهم، درک و بصیرت متعالی مبنا می‌شود و به جای آنکه با دغل و فریب سود این دنیایی را مبنا قرار دهند، منفعت پر دوام، آراستگی اخلاقی و توجه به وعده‌ها جای آن را می‌گیرد.
 
وی عنصر مهم زندگی عاشورایی را مجاهدت توصیف کرد و یادآور شد: ممکن است جنگی رخ ندهد ولی قلب باید مشحون از علاقه به جهاد باشد همچنانکه پیامبر گرامی اسلام فرمودند اگر انسانی اهل مجاهدت نباشد و یا علاقه به مجاهدت نداشته باشد، منافق از دنیا می‌رود.
 
لاریجانی ادامه داد: در زندگی عاشورایی انسان باید آرمان‌های متعالی داشته باشد و در راه آن از هستی خود بگذرد همچنانکه کسانی که در سال‌های دفاع مقدس برای کشور جنگیدند یک مأموریت بزرگ را در ذهن داشتند و شعارهای آنها معنوی بود.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی بسیجی راستین را کسی دانست که زندگی عاشورایی و آرمانگرایی را پذیرفته است و افزود: به قول شهید مطهری چنین انسانی مسلکی است که با هر بادی به سمتی نمی‌رود و پای آرمان خود می‌ایستد و در این راه هزینه نیز می‌دهد.
 
وی با بیان اینکه شهید مدرس اینگونه زندگی کرد و از زرق و برق قدرت‌ها نمی‌ترسید، تصریح کرد: عاملی که باعث اقتدار انقلاب اسلامی ما شد همین خصوصیات بود که مردم پای هدف خودشان ایستادگی کردند و امام خمینی (ره) نیز سمبل آن بود و اکنون رهبر انقلاب نیز با تمرکز بر این روش، استقامت در راه رسیدن به هدف دارند و یکی از عواملی که مسلمانان مجاهد به ایشان علاقمندند همین خصوصیت است.
 
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: راهنمایی‌های مقام معظم رهبری در جنگ 33 روزه کمر رژیم صهیونیستی را شکست و پس از جنگ 22 روزه نیز اسرائیل را در بدترین وضعیت از نظر انزوا قرار داد به گونه‌ای که سران این رژیم برای بازسازی سیستم ارتش مخارج زیادی متحمل شدند.
 
وی در خصوص اهداف رژیم صهیونیستی از حمله جدید به غزه گفت: رژیم صهیونیستی با این جنگ چند مسئله را دنبال می کند؛ از انزوا در آید و حیاتی حداقلی برای خود دست و پا کند؛ پرستیژ ظاهری بسازد؛ اگر بتواند ضربه ای به حماس وارد کند.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: آنچه در این جنگ رخ داد در باور سران رژیم صهیونیستی نمی‌گنجید زیرا مردم فلسطین از روحیه مقامت و امکان استقامت بالایی برخوردار بودند و توان موشکی فلسطینی‌ها یک قدرت استراتژیک برای آنها در منطقه به وجود آورد.
 
وی ادامه داد: اینها فرزندان خمینی کبیر هستند که زندگی عاشورایی را دنبال می‌کنند و از امام حسین (ع) آموخته اند زندگی سرافرازانه چگونه است و البته امروزه بسیاری از مردم دنیا به این دید و بصیرت رسیده است و رژیم صهیونیستی باید بفهمد قدرت مجاهدت و امکانات تسلیحاتی و دفاعی، گوشه‌ای از امکانات ملت بزرگ ایران است.
 
لاریجانی بیان کرد: اگر چه ما در داخل کشور مشکلاتی اعم از اقتصادی، تورم و بیکاری داریم که باید رفع شود و مجلس و دولت همکاری داشته باشند اما دستاورد انقلاب اسلامی یک تحول استراتژیک است و حادثه اخیر غزه اشتباه بزرگ رژیم صهیونیستی به شمار می‌رود.
 
رئیس‌ مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زندگی همراه با زیستن عاشورایی، قدرتی را در خود نهفته دارد که رژیم صهیونیستی حتی با گنبد آهنین نیز نمی‌تواند در برابر آن قد علم کند و سران آن باید بدانند این پیروزی بخش کوچکی از قدرت ایران است و ما باید خدا را شکر کنیم در یک سنت فکری زیست کرده‌ایم که زندگی عاشورایی را به ما آموخته است.
 
در پایان این مراسم علی لاریجانی با اهدای لوح تقدیر از بسیجیان نمونه قوه مقننه تقدیر به عمل آورد.

 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی