کد خبر : 3736
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

فارس/لاریجانی در دیدار با گروه‌های فلسطینی مقیم دمشق: صهیونیست‌ها تصور موشک‌باران تل‌آویو را نمی‌کردند

فارس/لاریجانی در دیدار با گروه‌های فلسطینی مقیم دمشق: صهیونیست‌ها تصور موشک‌باران تل‌آویو را نمی‌کردند

رئیس مجلس گفت: رژیم صهیونیستی به خیال آن که گنبد آهنین می‌تواند مشکل آنها را در قبال موشک‌های مقاومت حل کند، انتظار موشک باران تل‌آویو توسط گروه‌های جهادی و مقاومت را نمی‌کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به دمشق، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با گروه‌های فلسطینی مقیم دمشق گفت: موضع ایران بر مبنای یک تحلیل دقیق است و تجربه این چند دهه نشان داده که این استراتژی قابل قبولی بوده است.

وی با بیان این که آمریکا و غرب در مذاکرات چیزی به کسی نمی‌دهند، افزود: همه طرح‌هایی که تا به امروز درباره فلسطین توسط آمریکا و غرب پیشنهاد شده با شکست مواجه شده است.

لاریجانی با تاکید بر این که در لبنان با حضور حزب‌الله توفیقات بسیار زیادی به دست آمده است، تصریح کرد: اگر روحیه مجاهدت و مقاومت در فلسطین نبود، پیروزی‌هایی که تا به امروز به دست آمده است کسب نمی‌شد.

وی در ادامه اظهار داشت: در طول این سه دهه وضعیت آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها رو به افول بوده است که نمونه بارز آن شکست آنها در عراق و افغانستان است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتفاقات اخیر در غزه گفت: همانطور که همگان دیده‌اند رژیم صهیونیستی در حادثه اخیر با دستپاچگی در پی جمع کردن شرایط بود و حضور دبیرکل سازمان ملل، وزیر امور خارجه آمریکا و برخی از سران کشورهای عربی که برای دلالی به میدان آمدند نشان‌دهنده این موضوع است.

لاریجانی گفت: رژیم صهیونیستی به خیال آن که گنبد آهنین می‌تواند مشکل آنها را در قبال موشک‌های مقاومت حل کند تصور موشک باران تل‌آویو توسط گروه‌های جهادی و مقاومت را نمی‌کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که رژیم صهیونیستی از لحاظ سیاسی و امنیتی ضربه شدیدی را از مقاومت ملت فلسطین خورده است، گفت: مقاومت در منطقه در حال رشد است.

وی در ادامه با اشاره به تحولات سوریه خاطرنشان کرد: به دلیل این که سوریه در مقاومت نقش اساسی ایفا می‌کند، آمریکا به همراه برخی از کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی سعی در مشکل‌تراشی و ایجاد ناامنی برای این کشور کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که ما معتقد به اصلاحات سیاسی در سوریه هستیم، اظهار داشت: برخی از کشورهای منطقه که از دموکراسی برخوردار نیستند، نمی‌توانند اصلاحات سیاسی و دموکراتیک در سوریه ایجاد کنند.

لاریجانی در ادامه با اشاره به انقلاب‌های منطقه گفت: انقلاب‌های منطقه و بیداری اسلامی ظرفیت خیلی خوبی است اما غربی‌ها علاقه ‌مند هستند این انقلاب‌ها قطع شود.

در ادامه این دیدار احمد جبرئیل دبیرکل جبهه خلق برای آزادی فلسطین با خوشامدگویی به لاریجانی رییس مجلس و هیات همراه گفت: آنچه در حال حاضر در فلسطین مشاهده می‌شود فعالیت‌های آزادی‌بخش از سوی ملت فلسطین است. لشکر فلسطین همیشه با توطئه‌های زیادی مواجه بوده اما علی‌رغم این توطئه‌ها و شرایط سخت گروه‌های مقاومت همچنان به مبارزه با صهیونیست‌ها ادامه می‌دهند.

وی در ادامه با بیان این که مهم‌ترین عامل در روند پیروزی مقاومت و ملت فلسطین پیروزی انقلاب اسلامی در ایران بود، گفت: موضع شرافتمندانه جمهوری اسلامی ایران در قبال فلسطین باعث افتخار همه گروه‌های مقاومت است.

احمد جبرئیل با اشاره به فرمایش حضرت امام(ره) که فرمودند، اسرائیل غده سرطانی است و باید ریشه‌کن شود، افزود: جمهوری اسلامی این موضع شرعی را تغییر نداده و همچنان به سخنان امام خمینی (ره) پایبند است.

دبیرکل جبهه خلق برای آزادی فلسطین با تاکید بر این که اگر حمایت‌ها و پشتیبانی‌های ایران از ملت فلسطین نبود، هیچ وقت شاهد پیروزی مقاومت نبودیم، تصریح کرد: ملت فلسطین از یک شرایط بسیار سخت عبور کرده است و به صراحت اعلام می‌کنیم همه فلسطینی‌ها به دنبال نابودی رژیم صهیونیستی هستند.

 

گفتنی است رییس مجلس در ادامه سفر منطقه ای خود به لبنان و ترکیه عزیمت خواهد کرد. 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی