کد خبر : 3731
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/استراتژی ایران مقاومت دربرابر صهیونیست ها و آمریکا است

ایرنا/استراتژی ایران مقاومت دربرابر صهیونیست ها و آمریکا است

تهران- رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با گروه های فلسطینی مقیم سوریه گفت: استراتژی جمهوری اسلامی ایران، مقاومت دربرابر صهیونیست ها و آمریکا است.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت، ˈعلی لاریجانیˈ بعدازظهر جمعه در این دیدار که در شهر دمشق انجام شد با بیان این که این موضع ایران برمبنای یک تحلیل دقیق است، افزود: تجربه این چند دهه نشان داده که این استراتژی قابل قبولی است.

وی ادامه داد: همه طرح هایی که غربی ها تا به امروز درباره فلسطین پیشنهاد کرده اند با شکست روبرو بوده است.

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که در لبنان با حضور نیروهای حزب الله توفیق بسیار زیادی کسب شد، تصریح کرد: اگر روحیه مجاهدت و مقاومت در مردم فلسطین نبود، پیروزی های کسب شده در این سرزمین نیز حاصل نمی شد.

لاریجانی اظهارداشت: در طول این سه دهه وضعیت آمریکایی ها و صهیونیست ها رو به افول بوده است که نمونه بارز آن شکست آنها در عراق و افغانستان است.

وی با یادآوری حوادث اخیر در غزه خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی در این حوادث با دستپاچگی در پی جمع کردن شرایط بود و حضور دبیرکل سازمان ملل، وزیر امور خارجه آمریکا و برخی از سران کشورهای عربی که برای دلالی به میدان آمدند، نشان دهنده این موضوع است.

رییس مجلس نهم همچنین گفت: رژیم صهیونیستی به خیال آن که با گنبد آهنین می تواند مشکل در قبال موشک های مقاومت را حل کند، تصور موشک باران تل آویو توسط گروه های جهادی و مقاومت را نمی کرد.

لاریجانی با بیان این که رژیم صهیونیستی از لحاظ سیاسی و امنیتی ضربه شدیدی را از مقاومت ملت فلسطین خورده است، ادامه داد: آنچه در منطقه در حال رشد است، مقاومت است.

وی همچنین با اشاره به مسایل سوریه خاطرنشان کرد: به دلیل این که سوریه در مقاومت نقش اساسی ایفا می کند، آمریکا به همراه برخی از کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی سعی در مشکل تراشی و ایجاد ناامنی برای این کشور کرده است.

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که ما معتقد به اصلاحات سیاسی در سوریه هستیم، اظهارداشت: برخی از کشورهای منطقه که از دموکراسی برخوردار نیستند، نمی توانند اصلاحات سیاسی و دموکراتیک در این کشور ایجاد کنند.

وی یادآورشد: انقلاب های منطقه و بیداری اسلامی ظرفیت خیلی خوبی است اما غربی ها علاقه مند هستند، این انقلاب ها متوقف شود.**موضع شرافتمندانه جمهوری اسلامی ایران در قبال فلسطین باعث افتخار همه گروه های مقاومت است

در ادامه این دیدار، احمد جبرئیل دبیرکل جبهه خلق برای آزادی فلسطین گفت: آنچه در حال حاضر در فلسطین مشاهده می شود فعالیت های آزادیبخش از سوی ملت فلسطین است.

وی افزود: مقاومت فلسطین همیشه با توطئه های زیادی مواجه بوده است، اما به رغم این توطئه ها و شرایط سخت گروه های مقاومت همچنان به مبارزه با صهیونیست ها ادامه می دهند.

دبیرکل جبهه خلق برای آزادی فلسطین با بیان این که مهم ترین عامل در روند پیروزی مقاومت و ملت فلسطین، انقلاب اسلامی در ایران بود، گفت: موضع شرافتمندانه جمهوری اسلامی ایران در قبال فلسطین باعث افتخار همه گروه های مقاومت است.

احمد جبرئیل با تاکید بر این فرمایش حضرت امام (ره) که ˈاسرائیل غده سرطانی است و باید ریشه کن شودˈ، افزود: جمهوری اسلامی ایران این موضع شرعی را تغییر نداد و همچنان به سخنان امام خمینی (ره) پایبند است.

وی یادآور شد: اگر حمایت ها و پشتیبانی های ایران از ملت فلسطین نبود، هیچ وقت شاهد پیروزی مقاومت نبودیم.

دبیرکل جبهه خلق برای آزادی فلسطین با تاکید بر این که فلسطینیان از یک شرایط بسیار سخت عبور کرده اند، افزود: به صراحت اعلام می کنیم همه فلسطینی ها به دنبال نابودی رژیم صهیونیستی هستند.

رییس مجلس شورای اسلامی ظهرامروز برای دیدار با مقامات سوری و بررسی مسایل منطقه ای وارد دمشق پایتخت سوریه شد.

وی قرار است پس از دیدار با مقامات سوری عازم کشورهای لبنان و ترکیه شود.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی