کد خبر : 3730
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مهر/کشورهای فاقد دموکراسی نمی‌توانند اصلاحات سیاسی در سوریه ایجاد کنند

مهر/کشورهای فاقد دموکراسی نمی‌توانند اصلاحات سیاسی در سوریه ایجاد کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا و حامیانش به دلیل ایفای نقش سوریه در مقاومت سعی در ایجاد مشکل ناامنی در این کشور دارند، گفت: برخی از کشورهای منطقه که خود از دموکراسی برخوردار نیستند نمی توانند اصلاحات سیاسی و دموکراسی در سوریه ایجاد کنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در سفر خود به سوریه با حضور در سفارتخانه جمهوری اسلامی ایران در دمشق، با نمایندگان گروه های فلسطینی مقیم در دمشق دیدار و گفتگو کرد.

وی در این دیدار با بیان اینکه مقاومت در برابر آمریکا، استراتژی جمهوری اسلامی ایران است و تجربه نشان داده این استراتژی برگرفته از یک تحلیل دقیق است، گفت: آمریکا و غرب در مذاکرات چیزی به کسی نمی دهند.

لاریجانی اظهار داشت: همه طرح هایی که تا امروز درباره ملت فلسطین از سوی آمریکا و غرب پیشنهاد داده شده شکست خورده است.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: با حضور حزب الله توفیقات زیادی به دست آمده و اگر روحیه مقاومت و مجاهدت در فلسطین نبود پیروزی هایی که تا امروز به دست آمده حاصل نمی شد.

وی خاطرنشان کرد: در طول این سه دهه وضعیت آمریکایی ها و صهیونیست ها رو به افول بوده که نمونه آن را در افغانستان و عراق شاهد هستیم.

وی با اشاره به اتفاقات اخیر در غزه، گفت: همانطور که همه دیدند رژیم صهیونیستی در حادثه اخیر با دست‌پاچگی به دنبال جمع کردن شرایط بود و حضور دبیرکل سازمان ملل، وزیر امور خارجه آمریکا و برخی سران کشورهای عربی که برای دلالی به میدان آمدند نشان دهنده این موضوع است.

لاریجانی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی خیال می کرد با گنبد آهنین می تواند از پس موشک های مقاومت برآید گفت: آنها تصور موشکباران تل آویو توسط گروه های جهادی و مقاومت را نمی کردند.

وی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی از لحاظ سیاسی و امنیتی ضربه شدیدی از مقاومت و ملت فلسطین خورده، گفت: آنچه که در منطقه در حال رشد است مقاومت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص تحولات سوریه اظهار داشت: به دلیل اینکه سوریه در مقاومت نقش اساسی ایفا می کند، آمریکا به همراه برخی کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی سعی در مشکل تراشی و ایجاد ناامنی در این کشور دارد.

لاریجانی با تاکید بر اینکه ایران معتقد به اصلاحات سیاسی در سوریه است، گفت: برخی از کشورهای منطقه که خود از دموکراسی برخوردار نیستند نمی توانند اصلاحات سیاسی و دموکراسی در سوریه ایجاد کنند.

وی با اشاره به انقلاب های اخیر در منطقه، گفت: انقلاب و بیداری اسلامی ظرفیت خوبی است و غربی ها علاقه مندند که این انقلاب ها سرد شوند.

 

اگر حمایت و پشتیبانی ایران از ملت فلسطین نبود هیچ وقت شاهد پیروزی مقاومت نبودیم

 

در ادامه این دیدار احمد جبریل دبیر کل جبهه خلق برای آزادی فلسطین ضمن خوشامدگویی به رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه که در فلسطین مشاهده می شود فعالیت های آزادیبخش از سوی ملت فلسطین است.

وی با بیان اینکه فلسطین با توطئه های زیادی مواجه بوده، گفت: علیرغم این شرایط سخت گروه های مقاومت به مبارزه با رژیم صهیونیستی ادامه می دهند.

دبیر کل جبهه خلق برای آزادی فلسطین با بیان اینکه مهمترین عامل در پیروزی فلسطین الگوبرداری از انقلاب اسلامی ایران بود، گفت: موضع شرافتمندانه ایران در قبال فلسطین باعث افتخار همه گروه های مقاومت است.

وی با اشاره به فرمایشات امام راحل (ره) که فرمود اسرائیل غده سرطانی است که باید از بین برود، گفت: جمهوری اسلامی از ابتدا تا کنون این موضع شرعی خود را تغییر نداده و به سخنان امام خمینی پایبند است.

جبریل با تاکید بر اینکه اگر حمایت و پشتیبانی ایران از ملت فلسطین نبود هیچ وقت شاهد پیروزی مقاومت نبودیم تصریح کرد: ملت فلسطین از یک شرایط سخت عبور کرده و به صراحت اعلام می کنیم فلسطین به دنبال نابودی رژیم صهیونیستی است.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی