کد خبر : 3729
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مهر/راهی که غرب طی می‌کند کاملا اشتباه است/ حمایت ایران از دولت و ملت سوریه

مهر/راهی که غرب طی می‌کند کاملا اشتباه است/ حمایت ایران از دولت و ملت سوریه

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از کشورهای دموکراتیک در منطقه حمایت می کند، گفت: حمایت ایران از ملت و دولت سوریه سابقه طولانی دارد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان سفر خود به سوریه در ساختمان مجلس این کشور حاضر شد و با محمد جهاد لحام رئیس مجلس سوریه دیدار کرد.

وی در این دیدار اظهار داشت: سابقه دوستی جمهوری اسلامی ایران با مردم و دولت سوریه طولانی و ریشه ای است و موضع سوریه نسبت به فلسطین و مقاومت کاملا قابل تحسین و باارزش است.

لاریجانی تصریح کرد: حضور امروز هیات پارلمانی ایران در سوریه حاکی از حمایت کشورمان از ملت و دولت این کشور است.

رئیس مجلس اظهار داشت: در ماجرای سوریه برخی کشورهای منطقه به دنبال از بین بردن نقش سوریه در مقاومت هستند.

وی با تاکید بر اینکه نقش سوریه در حمایت از مقاومت بسیار ممتاز است، گفت: غربی ها در طول این 2 سال که ماجراهای مختلفی در این کشور خلق کردند زحمت زیادی برای ملت و دولت سوریه ایجاد کردند اما نتوانستند توفیقات چندانی به دست آورند.

لاریجانی تصریح کرد: جمهوری اسلامی از کشورهای دموکراتیک در منطقه حمایت می کند.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با سلاح و خشونت نمی توان دموکراسی ایجاد کرد و راهی که کشورهای غربی طی می کنند کاملا اشتباه است.

وی با بیان اینکه ایران از برقراری دموکراسی در سوریه حمایت می کند، گفت: امیدواریم کشور دوست و برادر سوریه از این مشکل سربلند بیرون بیاید.

برخی گروه های معارض از صندوق های رای می ترسند

در این دیدار همچنین جهاد لحام رئیس پارلمان سوریه، اظهار داشت: برخورد جمهوری اسلامی ایران با سوریه بسیار ارزشمند است و برون رفت از بحران های فعلی تلاش های زیادی را می طلبد.

وی گفت: دولت سوریه درصدد است تا با گروههای معارض که مخالف خشونت هستند گفتگو و مذاکره کند.

لحام با بیان اینکه در پایان گفتگوها صندوق های رای هستند که باید مشکلات را حل کنند، گفت: برخی گروه های معارض از صندوق های رای می ترسند چون پایگاهی بین مردم سوریه ندارند و از ارزش های اسلامی دور هستند.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی