کد خبر : 3709
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/رییس مجلس: کمک‌ به فلسطین و مقاومت افتخار ایران است

ایسنا/رییس مجلس: کمک‌ به فلسطین و مقاومت افتخار ایران است

رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما معتقد به اصلاحات دموکراتیک و مبتنی بر مردم‌سالاری در سوریه هستیم.

 

 

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی در سخنانی در نشست مشترک خود با رییس پارلمان عراق خاطرنشان کرد: از ظرفیت اجلاس بین المجالس آسیایی و اسلامی می‌شود برای حل مسئله غزه استفاده کرد.

 

رییس مجلس با تاکید به اینکه ایران هم به فلسطین و هم به مقاومت کمک کرده است گفت: نظام جمهوری اسلامی به این رویکرد خود افتخار می‌کند.

 

لاریجانی، روابط پارلمانی بین ایران و عراق می‌تواند در صحنه منطقه‌ای و بین‌المللی تاثیرگذار و مثبت باشد و ما می‌توانیم با عراق مراودات متعددی در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و پارلمانی داشته باشیم.

 

وی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت‌های مشترک عراق و جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه بین‌المجالس آسیایی و اسلامی و همچنین جنبش عدم تعهد مشکلات متعدد منطقه‌ای را مرتفع می‌سازد.

 

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیداری اسلامی در کشورهای منطقه و تحرکات سیاسی در آنها گفت: مسیر حرکت منطقه به سمت اراده ملت‌هاست نه خواست قدرت‌ها و کشورهای استکباری باید این را بپذیرند که شرایط منطقه تغییر کرده است و با مقایسه قدرت مقاومت می‌توانند این موضوع را دریابند.

 

در بخش دیگری از نشست خبری روسای پارلمان ایران و عراق، اسامه نجیفی طی سخنانی اظهار داشت: من در دیدار خود از غزه بر این موضوع تاکید کردم که در کنار مقاومت و همراه مقاومت هستیم، ضمن اینکه عراق بر لزوم استقرار دموکراسی مبتنی بر خواست سوریه در کشور سوریه تاکید می‌کند، اما دخالت‌های کشورهای خارجی و تخاصم‌های نظامی را هیچ‌گاه تایید نمی‌کند.

 

نجیفی در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری اجلاس کمیسیون‌های پارلمانی کشورهای منطقه خبر داد و گفت: در آینده‌ای نزدیک ما از کمیسیون‌های مجالس کشورهای منطقه برای حضور در عراق دعوت می‌کنیم تا بتوانیم مسائل مختلف منطقه‌ای را در غالب این اجلاس مورد بررسی قرار دهیم.

 

 

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی