کد خبر : 3680
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی:

مهر/مجلس شیوه عمل قوای دیگر را تعیین می‌کند

مهر/مجلس شیوه عمل قوای دیگر را تعیین می‌کند

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس شیوه عمل قوای دیگر را تعیین می‌کند و قوه مجریه نیز باید براساس قوانین و مصوبات مجلس عمل کند، گفت: مجلس باید بر قوای دیگر نظارت داشته باشد که طبق قوانین کار انجام شود و این کار برای همکاری بیشتر بین قوا است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز دوشنبه در نشست خبری به مناسبت  روز مجلس اظهار داشت: برای مجلس ایران افتخار است که مرحوم مدرس نماد آن باشد.

وی اظهار داشت: مبنای حرکت مدرس تفکر دینی و اسلامی بود و سیاست آن نیز براساس اسلام بود و به همین خاطر این جمله ایشان معروف است که گفته‌اند "سیاست ما عین دیانت است و دیانت ما نیز عین سیاست ماست".

لاریجانی در بیان ویژگی‌های مرحوم مدرس اظهار داشت: مدرس توجه تام و کاملی را به آبادانی کشور داشت و دارای یک شخصیت همه جانبه بود و معتقد بود اهداف اساس و ساحت کشور باید به نحوی باشد که به همه ارزش‌ها توجه شود.

وی اظهار داشت: کرامت انسان، عدالت، استقلال، مبارزه با استعمار و توجه به قانون اساسی مورد توجه مدرس بود و همیشه انسان و جامعه تک ارزشی دچار سقوط می‌شود.

نماینده مردم قم با بیان اینکه مدرس دارای مرام بود و به آبادانی و مشکلات مردم توجه داشت، گفت: وی معتقد بود  دولت تاجر خوبی نمی‌شود و باید همه کارها را در آبادانی و اقتصاد به مردم سپرد.

وی با بیان اینکه در زمان مدرس سردار سپه با برخی کارها قصد عوام فریبی داشت اما مدرس اقدامات او را برای همه مردم روشن می کرد، گفت: اقدامات سردار سپه نشان می داد که وی به دنبال دیکتاتوری است.

لاریجانی اظهار داشت: استقلال و مبارزه با استعمار از دیگر ویژگی‌های مدرس است و این  مدرس بود که در مجلس ایستاد و در برخی موقعیت‌ها شرایط و تاریخ ایران را به کلی عوض کرد.

وی با بیان اینکه مدرس در چه مقطع در تاریخ ایران تاثیرگذار بود، گفت: ‌او با مردم زندگی می کرد و از آنها جدا  نمی‌شد به همین خاطر است که وی نماد پارلمان ایران است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود:‌ مدرس مجلس را کانون تصمیم گیری کرد و جمله معروف ایشان است که گفته‌اند " کسانی که بزرگی و عزت ملت را می‌خواهند باید بزرگی و عزت مجلس را بخواهند" و به همین خاطر بود که امام فرمودند مجلس در راس امور است.

وی اظهار داشت: در قانون اساسی ما ولایت امر زعامت امت را بر عهده دارد  و سه قوه دیگر زیر نظر ایشان کار می‌کنند.

لاریجانی تصریح کرد: مجلس شیوه عمل قوای دیگر را تعیین می‌کند و قوه مجریه نیز باید براساس قوانین و مصوبات مجلس عمل کند.

وی اظهار داشت: همچنین مجلس باید بر قوای دیگر نظارت داشته باشد که طبق قوانین کار انجام شود و این کار برای همکاری بیشتر بین قوا است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که مساله اصلی امروز کشور بحث اقتصاد، گرانی و اشتغال است، گفت: تمام قوا باید بر روی  این موضوع و حل مشکلات متمرکز شوند.

کلید واژه :

علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی