کد خبر : 3661
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ لاریجانی: بودجه سال 92 کل کشور باید بر اساس واقعیت ها تدوین شود

ایرنا/ لاریجانی: بودجه سال 92 کل کشور باید بر اساس واقعیت ها تدوین شود

تهران- رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که بودجه سال 1392 باید بر اساس شرایط واقع بینانه تدوین شود، گفت: با توجه به شرایط بین المللی و محدودیت فروش نفت امکان تامین بودجه در بخش های عمرانی مانند سال های گذشته وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا ، ˈعلی لاریجانیˈ روز چهارشنبه در همایش سراسری فرماندهان و مدیران قرارگاه خاتم الانبیا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، افزود: در بودجه سال 1391 به میزان 101 هزار میلیارد تومان بودجه جاری و 44 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی وجود داشت که به دلیل مشکلات موجود تنها حدود 10 هزار میلیارد تومان از بودجه عمرانی جذب شد.لاریجانی اضافه کرد: می توان با سپردن بسیاری از پروژه های عمرانی کشور به بخش مردمی و خصوصی نسبت به اجرای آنها اقدام کرد.

وی خاطرنشان کرد: اگر مردم اعتماد کنند حتما در بخش های مختلف سرمایه گذاری خواهند کرد و ما در مجلس آمادگی داریم پیشنهادهای قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) را در این خصوص مورد بررسی قرار دهیم .

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با برشماری خدمات و توانمندی های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) سپاه پاسداران، گفت: یکی از ویژگی های کار این قرارگاه این بود که به رقیبی برای دیگران تبدیل نشد و حتی برای تقویت بخش خصوصی نقش کاتالیزرو را نیز ایفا کرد .

لاریجانی خاطرنشان کرد: قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) از ظرفیت های حکومتی خوبی برخوردار است که از این توانمندی در جهت درست و برای تقویت بخش خصوصی استفاده کرده است .

وی ادامه داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای کسب درآمد و سود وارد عرصه سازندگی نشده است بلکه برای ایجاد یک حرکت نوین در عرصه سازندگی به این حوزه ورود پیدا کرد.

لاریجانی با اشاره به فشارهای خارجی علیه کشورمان، گفت: آنها بعد از مشاهده توانمندی های ایران در عرصه های بین المللی، منطقه ای و داخلی دشمنی های خود را آشکار کردند و لبخند گذشته را کنار گذاشته و به رفتارهای سخت روی آوردند.

رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تمرکز دشمن درعرصه اقتصاد است به طوری که حتی تصور می کردند پس از نوسانات اقتصادی ماه های گذشته اقتصاد ایران فلج شود.

لاریجانی همچنین به اظهارات اخیر وزیر خارجه آمریکا مبنی بر آمادگی برای مذاکره با ایران اشاره کرد و گفت: آنها دارای تصمیمات راهبردی کلان هستند و این صحبت ها جزو روش های تاکتیکی آنها به شمار می رود و دلسوزانه نیست.

رییس قوه مقننه همچنین با اشاره به وجود نقدینگی سرگردان در کشور اظهار داشت : نقدینگی از 65 هزار میلیارد تومان به بیش از 400 هزار میلیارد تومان رسیده است که عرصه های مختلف اقتصادی را دچار تلاطم می کند.

لاریجانی با انتقاد از میزان گسترده واردات به کشور گفت: در سال های اخیر میزان واردات به حدود 80 میلیارد دلار رسیده که بخش اعظمی از آن مربوط به لوازم مصرفی و غیر ضروری است.

وی ادامه داد : چندی پیش ˈسعید جلیلیˈ دبیر شورای عالی امنیت ملی اظهارداشت که حدود 70 میلیون دلار چوب بستنی از یک کشور وارد ایران شده است که همه می دانند وارد نشدن این محصول مشکلی را ایجاد نخواهد کرد.

لاریجانی در خصوص تحولات منطقه ای نیز گفت: دشمنان در حادثه غزه شکست خود را ناشی از اقدامات ایران می دانند بنابر این می خواهند این شکست را در جای دیگری جبران کنند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تقویت تولید ملی و اتخاذ اقتصاد مقاومتی گفت: با توجه به این رهنمودها می توانیم بسیاری از مشکلات خود را در عرصه بین الملل و داخلی حل کنیم.

رییس قوه مقننه خاطرنشان کرد اگر ما اقتصاد قوی داشته باشیم می توانیم در مذاکرات دشمنان را از اعمال فشار منصرف کنیم .

لاریجانی با تاکید بر ضرورت خود کفایی در کالاهای استراتژیک در بسیاری از حوزه ها، اظهارداشت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در زمینه مخازن مشترک نفتی و گازی با کشورهای همسایه می تواند اقدامات مناسبی را انجام دهد.

وی افزود: فقط پارس جنوبی نیست هم اکنون عراق بر روی مخازن مشترک نیز سرمایه گذاری زیادی کرده است .

لاریجانی خاطرنشان کرد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیائ(ص) می تواند با بسیج کردن شرکت های خصوصی و دانشگاه ها برای استفاده از این ظرفیت ها استفاده کند.

سیام (3)**2022 **1708**1478

انتهای پیام /*
ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی