کد خبر : 363
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در نشست فعالان آزادسازی قدس شریف:

رقابت کشورهای اسلامی برای ارتباط با رژیم صهیونیستی مایه تأسف است

رقابت کشورهای اسلامی برای ارتباط با رژیم صهیونیستی مایه تأسف است

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح‌های صلحی که از سوی آمریکا و اروپا برای حل بحران منطقه ارائه می‌شود، گفت: نه تنها این طرح‌ها نتیجه ندارد بلکه شرایط را برای مسلمانان تلخ‌تر کرده است.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست مشترکی که ظهر امروز (سه شنبه، 8 تیرماه) با فعالان آزادسازی قدس شریف در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، در خصوص اهمیت فعالیت های حمایتی از فلسطین گفت: هرچقدر هم که شرایط حمایت از فلسطین در وضعیت فقیرانه ای باشد باز هم پرارزش است چون این فعالیت در راستای آرزوی دیرینه مسلمانان یعنی آزادسازی قدس شریف است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه فسلطین از مسائل استراتژیک دنیای اسلام است، گفت: موضوع فلسطین هیچ گاه موضوع موقتی نبوده و از مسائل اساسی است یعنی اگر موضوع این کشور حل شود، تغییراتی در سرنوشت مسلمانان به وجود می آید لذا دفاع از مظلوم وظیفه شرعی و انسانی بوده و از لحاظ محاسباتی نیز مهم است.

وی در ادامه به چند موضوع که در خصوص فلسطین ایجاد نگرانی و حساسیت کرده اشاره و اظهار کرد: در وهله اول به هم ریختگی امنیتی که در منطقه به وجود آمده همه کشورها را درگیر بحران کرده که یا خود به وجود آورنده آن بوده اند و یا این بحران به آنها تحمیل شده است و این بحران نیز در دورنمای کوتاه مدت قابل حل نیست و به سرعت در حال شعله ور شدن است.

برخی کشورها صرفا نام اسلامی را یدک می‌کشند

دکتر لاریجانی ادامه داد: مشکلات تروریستی در منطقه زیاد است، شاید مشکل موصل حل شود اما تمام مشکل تروریسم در عراق حل نمی شود چنانچه در افغانستان نیز مشکلات حل نشده است.

رئیس قوه مقننه در ادامه با بیان اینکه مسابقه برخی کشورهای اسلامی برای ارتباط با رژیم صهیونیستی مایه تأسف است، عنوان کرد: پیش از این طی گزارش‌هایی محرمانه کشورها اقدام به ارتباط با رژیم صهیونیستی می کردند اما الان به صورت علنی آن را ابراز می کنند که هم صهیونیست ها را جری می کند و هم گروه های مقاومتی که برای فلسطین فعالیت کرده و به این کشورها تکیه کرده بودند را دچار زخم خوردگی می کند.

وی در ادامه با بیان اینکه برخی کشورها صرفا نام اسلامی را یدک می کشند، یادآور شد: در جنگ ۳۳ روزه لبنان، اطلاعاتی به ما می رسید که برخی از این کشورهای اسلامی به رژیم صهیونیستی اطلاعات می‌دهند که این یک عامل منفی برای قلمرو  اسلامی است و مسیر را برای تنفس صهیونیست ها بازتر می کند.

طرح‌های صلح آمریکایی برای حل بحران منطقه شرایط مسلمانان را تلخ‌تر کرده است

دکتر لاریجانی در ادامه به طرح های صلحی که از سوی کشورهای غربی برای حل بحران منطقه ارائه می شود اشاره و ابراز کرد: در حقیقت در تمام سال های گذشته نه تنها طرح های صلح به نتیجه نرسیده، بلکه شرایط را برای مسلمانان تلخ تر کرده است و فایده ای هم در آن ندیدیم.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان همچنین با بیان اینکه با ضعف های ناشی از وادادگی برخی دولت های اسلامی در برابر صهیونیست ها، میوه این طرح های صلح را کشورهای غربی خواهند چید، تأکید کرد: در این رابطه جریان های نخبه در جهان اسلام باید ایفای نقش کرده و روشنگری کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به نگاه امام(ره) که نظر به این داشتند تکیه اصلی فلسطین باید بر روی مسلمانان باشد، خاطرنشان کرد: امروز مسأله فلسطین باید مورد توجه قرار گرفته و باید برای بیداری کشورهای اسلامی تلاش کرد لذا روز قدس فرصت خوبی است که هم رسانه های عمومی و هم جریان های داخلی در جهان اسلام روشنگری کنند تا در آینده شاهد تحول جدی در موضوع فلسطین باشیم./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی