کد خبر : 3622
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکترلاریجانی با اشاره به کمبود بودجه در سال آینده:

استفاده از بخش خصوصی‌ به رشد اقتصادی کشور کمک می کند

استفاده از بخش خصوصی‌ به رشد اقتصادی کشور کمک می کند

رئیس مجلس گفت: با توجه به کمبود بودجه درسال آینده، استفاده از بخش خصوصی‌ در ساخت پروژه‌های عمرانی و صنعتی می‌تواند به رشد اقتصادی کشور کمک قابل توجهی نماید.

به گزارش اداره اخبار مجلس، علی لاریجانی امروز( سه شنبه) در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان استان قزوین، گفت: استان قزوین ظرفیت‌های مناسبی برای توسعه حمل و نقل مسافر و کالا دارد و یکی از این ظرفت‌ها، محقق شدن پروژه راه آهن قزوین – قم است که با استفاده از فاینانس چین می‌تواند محقق شود.

وی افزود: کارخانه‌های زیادی در این استان قرار دارد و می‌توان با استفاده از بخش خصوصی به توسعه صنعت استان کمک شایان توجهی کرد و نمی‌توان با توجه به کمبود بودجه توقع زیادی از دولت داشت.

رئیس قوه مقننه خطاب به اعضای مجمع نمایندگان استان، تاکید کرد که جلسه‌ای با یک نماینده از وزارت صنعت و بانک مرکزی به منظور رفع حل موانع دریافت تسهیلات برای کارخانه‌های موجود داشته باشید.

لاریجانی در ادامه تصریح کرد:‌استان قزوین از نظر گردشگری ظرفیت بالایی دارد که می‌تواند با تقویت این بخش و بازسازی بناهای قدیمی مانند مدرسه صالحیه و کاروانسراهای دوره صفویه، به رونق گردشگری و درآمد زایی استان کمک کرد.

گفتنی است، در ابتدای این دیدار اعضای نمایندگان مجمع استان قزوین به بیان مسایل و مشکلات استان پرداختند و خواستار توجه مجلس و دولت به توسعه بخش فرهنگی، تامین بودجه مناسب، رفع معضل کم آبی و کشاورزی استان شدند.

همچنین ساخت سد بر روی الموت رود و شاهرود را راه حلی جهت برطرف کردن مشکل کم آبی استان مطرح کرده و خواستار حمایت مالی در ساخت این سدها شدند.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی