کد خبر : 3620
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در نطق قبل از دستور:

۹ دی روز غیرت ملت ايران در دفاع از ولایت است/ مردم ایران مکتب اهل بیت را به جان دل پذیرفته اند

۹ دی روز غیرت ملت ايران در دفاع از ولایت است/ مردم ایران مکتب اهل بیت را به جان دل پذیرفته اند

دکتر علی لاریجانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه۶ دی ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق قبل از دستور با تبریک به مناسبت فرا رسیدن ولادت حضرت مسیح گفت: عیسی بن مریم در تمام زندگی خود در پی پیروزی ستمدیدگان به ستمگران بوده است همچنین حضرت مسیح در قرآن به صفت وجیه و از مقربین یاد شده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حضرت مسیح مأموریت خویش را مجاهدت می دانست همانگونه که در انجیل متاع آمده بود که گمان مبرید که من سلامت را به زمین گذارم همچنین در انجیل دیگری آمده است که کسی که شمشیر ندارد جامه خود را فروخته است.

لاریجانی افزود: بشارت این پیامبر کجا و کج روی غرب مدرنیته کجا؟ متأسفانه غرب از راه مسیح که همانا توحید، برادری و مکتب رهایی بوده است به وادی سرگردانی رفته است که به جای دلسپاری به مُلک مندک به مِلک شده و مفتخر به بی ریشگی شده و همین دنیا پرستی عامل تجاوزات و ستمگری ها در دنیای امروزی شده است.

وی با بیان اینکه اگر غرب به آیین مسیح پایبند بود هم اکنون در جهان صلح، عدالت، معنویت، برادری و توحید ترویج می شد یادآور شد: هم اکنون آمریکا به جای این اقدامات مکرهای خود را در سوریه، عراق، افغانستان سامان داده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: متأسفانه سردمداران غرب آیین مسیح را واژگونه نموده و سیمای عرشی آن حضرت را به سیاهی فرش تبدیل کرده اند.

لاریجانی با تأکید بر اینکه ملت ایران در قرن اخیر به ویژه در ۳۴ سال گذشته با چهره خشن غرب روبرو بوده است گفت: متأسفانه این کشورها از آیین مسیح برای پیشبرد اهداف سیاسی –استعماری خود استفاده کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: نمونه رفتار ضد دینی غرب را می توان در فتنه سال ۸۸ مشاهده کرد که در آن سال فتنه چند وجهی علیه اسلام، ملت و انقلاب شکل گرفت به طوری که در ظهر عاشورا به عزاداران حسینی توهین شد و ارزش های مردم و شعائر دینی مورد تمسخر قرار گرفت.

وی ادامه داد: از طرف دیگر تبلیغات دجالان غربی این واقعه را واژگونه کرد اما خوشبختانه ملت ایران در ۹ دی با قلب های مجروح خود قیام کرده و قدرت خود را به تمام فرصت طلبان داخلی و خارجی نشان داد.

لاریجانی تأکید کرد: این ملت بزرگوار پس از انقلاب در فتنه ملی گراها و منافقین که در زمان تصویب لایحه قصاص رخ داده بود به میدان آمده و حساب آنها را یکسره کرد از طرف دیگر در زمان جنگ تحمیلی به میدان آمده و صدام را به رسوایی کشید همچنین این ملت در فتنه ۱۸ تیر قیام کرد و با حماسه ۲۳ تیر سیلی محکمی را به دغل کاران خارجی زد.

نماینده مردم قم در مجلس افزود: در ۹ دی ملت حسینی و عاشورایی به صحنه آمد و گوشه ای از غیرت خود را به ولایت به دشمنان داخلی و خارجی نشان داد اما باید توجه داشت که غرب امروز توطئه دیگری را با ادبیات متفاوتی در سر می پروراند که باید با دقت و اخلاص مکر آنها را بر ملا کرد که به طور حتم این هوشیاری در متن ملت وجود دارد اما سبک رفتاری ملت در نابودی فتنه ها بسیار آموزنده است.

وی با تأکید بر اینکه مردم ایران مکتب اهل بیت را به جان دل پذیرفته اند گفت: از دوران مشروطه افرادی تلاش می کردند که انسان گرایی را به جای اسلام گرایی گذاشته و غرب را به جای حق گذارند اما خوشبختانه ملت ایران با حب اهل بیت این دسته جات را کنار زد از این رو عشق به اهل بیت امری ریشه ای در جان مردم است که هر مخالفتی را به آتش قهر خود می سوزاند.

لاریجانی ادامه داد: افراد تصور نکنند که با ادبیات فریبنده و مکر سیاسی می توانند علاقه مردم را به روحانیت عوض کنند. ملت ایران در سال های گذشته نشان داده که از ولایت فقیه و انقلاب و نظام حمایت کرده است از طرفی دیگر مردم ایران نشان دادند که جوهره انقلاب با زندگی آنها گره خورده است.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس یادآور شد: ممکن است مشکلات اجرایی و بی دقتی های مدیریتی موجب ناراحتی شده باشد اما غرب دچار خواب آشفته نشود از طرفی دیگر کشورهای خارجی از قیام ۹ دی باید بفهمند که دفاع از انقلاب اسلامی و آرمان انقلاب روح جامعه ایرانی است از این رو مطمئن باشند که مردم در مقابل ستمکاری های آمریکا یک دل از کشور دفاع می کنند.

وی افزود: ملت ایران می داند که عامل سرافرازی و استقلال کشور در ولایت فقیه است چه در فتنه زمان امام خمینی(ره) و چه در فتنه زمان رهبر معظم انقلاب رابطه عاطفی ملت با ولایت فقیه باعث تثبیت دستاوردهای انقلاب شد به همین جهت استکبار جهانی ستون استوار نظام را هدف قرار داده است از طرفی دیگر توهماتی شاید ا فراد و کشورها را دچار نسیان کند اما به طور حتم به موقع ملت این افراد و کشورها را از خواب بیدار می کند.

لاریجانی با بیان اینکه مجلس نماینده همین ملت و نظام است گفت: مجلس شورای اسلامی همانگونه که مستحکم در مقابل فتنه ایستاد به طور حتم در دفاع از آرمان های انقلاب هم می ایستد و کسی نباید در این حیطه فضا را غبارآلود کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: به نظر می رسد غرب از امتحانات ایران ارزیابی را کرده است که در مصاف با ملت از قدرت امنیتی و نظامی نمی تواند استفاده کند از این رو مردم از تیزهوشی و ایمان توأم هستند و شگرد آنها را فهمیده لذا کشورهای غربی مصاف جنگ را به قلمرو اقتصادی کشیده اند اما هدف اصلی آنها مثل گذشته ضربه زدن به اصل انقلاب است.

لاریجانی با تأکید بر اینکه امروز تورم، گرانی و بیکاری مهمترین چالش کشور است افزود: اولین گام برای حل مشکلات تحلیل روشن از رفتار حریف و ضعف خود است از طرفی دیگر باید در نظر داشت که نیروی خود را باید در جهت رفع نواقص صرف کنیم.

وی با یادآوری فرمایشات رهبر معظم انقلاب در رابطه با توجه به اقتصاد مقاومتی و رونق تولید ملی یادآور شد: به طور حتم نجات کشور از گرانی و بیکاری در گرو این موضوع است از این رو در تصمیم گیری های در حوزه اقتصاد به ویژه در بودجه سال ۱۳۹۲ باید این موضوع را مدنظر قرار دهیم تا به استقلال اقتصادی کشور کمک شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ادامه داد: متأسفانه برخی آراء ها که این روزها مطرح شده نه تنها کمکی به کاهش تورم نمی کند بلکه تورم زیادی را به ملت تحمیل کرده لذا باید دقیق و با مسئولیت مسائل را بررسی کنیم.

وی ادامه داد: اینجا حوزه منافع ملی کشور بوده و حقوق ملت در اینجا قرار دارد لذا مسئله یکه به دوهای سیاسی نیست بنابراین این اقدامات کار نادرست و فرصت سوزی بوده و مجلس در شرایط کنونی وظیفه خود را صبوری می داند از این رو دولت توان و توشه خود را در لایحه بودجه سال ۹۲ در حل این دو موضوع خرج کند همچنین اگر مبنای کار بر این موضوعات استوار باشد مجلس به طور حتم در کنترل گرانی و رفع بیکاری همکاری های بسیاری را خواهد داشت.

لاریجانی با تأکید بر اینکه به طور حتم طرح مسائل از سوی مسئولان قبل از دادن هر لایحه ای به مجلس هیچ فایده ای ندارد گفت: این اقدامات تنها تورم و گرانی در کشور را تشدید می کند همانگونه که در چند وقت اخیر قیمت ارز افزایش پیدا کرده است لذا به طور حتم مجلس تحت فشار در موضوعات مختلف تصمیم گیری نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه طرح موضوع گسترش قلمرو مدیریتی در شرایط کنونی هیچ وجهی ندارد یادآور شد: براساس قانون هر قوه تعریف مشخصی دارد و هر کسی که با قانون آشنا است می داندکه روح قانون تمرکز مدیریتی بی قید و شرط را نمی پذیرد لذا با فرض مطرح شدن یک بحث نظری براساس قانون شورای نگهبان مفسر این موضوع بوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس امیدوار است که همه اراده ها معطوف به حل مشکلات مردم شده و اینگونه اراده ها را قدر بشناسیم./
 

کلید واژه :

دکتر لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی