کد خبر : 3612
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس در جمع مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاههای تهران:

رشد نقدینگی باعث افزایش تورم وکاهش رونق در معیشت مردم است

رشد نقدینگی باعث افزایش تورم وکاهش رونق در معیشت مردم است

علی لاریجانی با بیان اینکه یکی از اهداف مجلس جلوگیری از تشدید نرخ نقدینگی در کشور است، افزود: به طور حتم رشد نقدینگی تورم را افزایش و موجب کاهش رونق در معیشت مردم و ایجاد اشتغال میشود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی عصر پنج شنبه هفتم دی ماه در مؤسسه فرهنگی سیزده آبان (لانه جاسوسی سابق آمریکا) در جمع مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاههای تهران حاضر شد و به سؤالات آنها پاسخ داد.

در این نشست که دومین جلسه از سلسله نشستهای مجمع هفتگی قرارگاه شهید باقری وابسته به سازمان بسیج دانشجویی بود، دانشجویان سؤالاتی پیرامون نقد و بررسی عملکرد مجالس هشتم و نهم شورای اسلامی و هیأت رئیسه آن داشتند که رئیس مجلس شورای اسلامی به همه آنها پاسخ داد.

 کشور به جای اجرای طرحهای تورم زا، نیازمند ثبات اقتصادی است

رئیس مجلس شورای اسلامی در این جلسه در پاسخ به سوال  دانشجویان در مورد اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها گفت: مجلس مصوبه ای در مورد منع اجرای فاز دوم هدفمند کردن یارانهها در سال جاری داشته است. 

دکتر علی لاریجانی تاکید کرد: البته در تدوین  و اجرای این طرح دولت هم با ما هم نظر بود، حالا اگر چیز دیگری در این رابطه می گویند ما نمیدانیم. ما جلسه گذاشتیم و در جلسه گفتند ما قبول داریم فاز دوم اجرایی نشود. اما بعد از آن می آیند و می گویند که مجلس در این رابطه دست ما را بسته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه مجلس در شرایط فعلی تورم کشور با اجرای فاز دوم هدفمند کردن یارانهها  و افزایش قیمت سوخت به ویژه گازوئیل و بنزین مخالف است، یادآور شد: بهطور حتم کشور به جای اجرای اینگونه طرح ها، نیازمند ثبات اقتصادی است. در شرایطی که شما یک حریف سخت دارید و با تحریم ها به اقتصاد فشار می آورد شما باید تلاطمات اقتصادی داخل کشور را آرام کنید، از این رو هم اکنون با تلاشهایی که صورت گرفته آرامشی نسبی پدیدار شده است هرچند تورم هنوز وجود دارد.

افزایش رشد نقدینگی در کشور بحران اجتماعی ایجاد می کند

وی با بیان اینکه  افزایش قیمت سوخت به ویژه گازوئیل و بنزین مشکلات اقتصادی و اجتماعی را در کشور به وجود می آورد، گفت: هم اکنون یکی از مسائل کشور چالشهای مهم اقتصادی است ، هم اکنون یک مقدار از مشکلات مربوط به تحریم و بخش دیگر به خاطر اشکالات مدیریتی کشور است، بنابراین تا وقتی که این موضوع را قبول و باور نداشته باشیم نمیتوانیم دست به اصلاح و حل مشکلات بزنیم.

لاریجانی ادامه داد: وقتی شما رشد نقدینگیتان از ۶۵ هزار میلیارد به ۴۰۰ هزار میلیارد تومان میرسد شما حتما در کشور تورم دارید، حال بیاییم ۳۰۰ هزار میلیارد تومان دیگر هم به اقتصاد تزریق کنیم قطعا این موضوع بحران اجتماعی را در کشور ایجاد می کند.

وظیفه نمایندگان ملت دفاع از منافع ملی و جلوگیری از تخلفات است          

وی افزود: ما نماینده مردم هستیم، ملت ما را انتخاب کرده اند تا از حقوقشان دفاع کنیم، از این رو اگر کسی هم در کشور با این موضوعات مخالف است ما چارهای نداریم که برای منافع ملی کشور از این موضوعات دفاع کرده و جلوی تخلفات را بگیریم.

افزایش قیمت سوخت موجب نابودی صنایع می شود

نماینده مردم قم در مجلس، با تأکید بر اینکه مجلس به طور حتم اجرای فاز دوم را در شرایط کنونی به مصلحت کشور نمیداند، یادآور شد: هم اکنون مهمترین مشکل کشور در حوزه اقتصاد این است که صنعت بسیار ضعیف است، از این رو برای فعال کردن بخش کشاورزی و صنعت باید آنها را حمایت کرد، از طرف دیگر افزایش قیمت سوخت موجب نابودی صنایع و بخشهای دیگر می شود.

لاریجانی ادامه داد: شما ارز را به قیمت بازار آزاد می فروشید مابه التفاوتش را در دو جا می توانید مصرف کنید یکی در رونق تولید است که بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب امسال باید در جهت رونق تولید گام برداریم.

واردات پنج میلیون تن گندم نتیجه عملکرد نامناسب وزارت جهاد کشاورزی  است

وی با بیان اینکه وضعیت نامناسب دامداران موجب شد که در یک شهر ۸۰۰ گاو شیرده به مذبح برده شوند، افزود: از طرف دیگر هم اکنون حدود دو میلیون نفر گندم کار در کشور وجود دارند، حال این سؤال پیش می آید که چه مشکلی پیش آمده که امسال اینقدر گندم در کشور بحرانی شد.

لاریجانی با انتقاد از تعیین قیمت تضمینی ۴۲۰ تومان برای هر کیلو گندم از سوی وزارت جهاد کشاورزی، تأکید کرد: به طور حتم این قیمت مقرون به صرفه نیست، از طرف دیگر وزیر کشاورزی به مجلس آمد و گفت که با این قیمت برای کشاورز صرف نمی کند، خوب شما مسئول کشاورزی هستید چرا زیر بار رفتی که قیمت تضمینی را ۴۲۰ تومان گذاشتند.

وی ادامه داد: نتیجه عملکرد نامناسب وزارت جهاد کشاورزی این شد که دولت اقدام به واردات حدود پنج میلیون تن گندم کرد، چرا در این وضعیت ارزی و مشکلات نقل و انتقال، باید چند میلیارد دلار برای واردات گندم بدهیم، از طرف دیگر گندم تولید داخل یا خوراک دام شد یا از مرزها به جاهای دیگر انتقال داده شد، چرا چون شما وقتی گندم وارد میکنید تقریبا کیلویی ۱۰۰۰ تومان تا ۱۲۰۰ تومان هزینه دارد. حال شما اگر گندم داخل را به قیمت ۶۰۰ تومان از کشاورزان خریداری میکردید البته تمام گندمهای کشاورزان داخل خریداری میشد.

لاریجانی با بیان اینکه بر اساس آمار وزیر جهادکشاورزی در سال جاری حدود ۱۳ میلیون تن گندم در کشور تولید شده است، گفت: اما از طرف دیگر براساس  اعلام این وزیر،  میزان گندم انبار شده در سیلوها حدود دو میلیون تن است، که این موضوع موجب واردات گندم از خارج کشور شده است، از این رو مجلس به طور حتم با واردات گندم با وجود تولید بسیار بالای این محصول در داخل مخالف است.

وی با اشاره به کار گروه مشترک بین مجلس و دولت برای تعیین نرخ تضمینی گندم، گفت: نتیجه جلسات این کارگروه تعیین قیمت خرید تضمینی گندم در حدود ۶۵۰ تومان شده است، اما خوب بود که این تصمیم را پنج ماه پیش می گرفتند تا کشاورزان با مشکلات کنونی روبهرو نبودند. الان هم به شما می گوییم که با این نرخ ارز همین قیمت ۶۵۰ تومان نیز صرف نمیکند چون وقتی تورم گسترده داریم این کار برای کشاورز صرف نمیکند.

رئیس مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ما یک مصوبه داشتیم که براساس آن گفته شده بود که مابهالتفاوت قیمت ارز باید خرج تولید و کسری بودجه شود.

نقدینگی تورم را افزایش  و موجب کاهش رونق در معیشت مردم است

یکی دیگر از دانشجویان پرسش کننده با انتقاد از ضعف مدیریت اقتصادی و فرافکنی ها و اعلام اینکه با وجود مشکلات اقتصادی و تحریم از رئیس مجلس شورای اسلامی پرسید که چرا مجلس نهم در برابر زیاده خواهی دولت دهم نمی ایستد، لاریجانی با بیان اینکه من با گزاره " علت تمام مشکلات اقتصادی کشور تحریم ها است" مخالف هستم، گفت:  در مورد وضعیت اقتصادی که مجلس چه رفتاری دارد آنچه که ما می فهمیم این است که اداره مجلس برآنجایی که مسائل اساسی کشور در جریان است تمرکز کند. از نظر ما مسائل اصلی کشور در حوزه اقتصاد رونق بخشی به تولید کشور، ایجاد ثبات برای تولید و جلوگیری از واردات بیرویه در زمینه کشاورزی، دامداری و صنعت در کشور است.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف مجلس جلوگیری از تشدید نرخ نقدینگی در کشور است، افزود: به طور حتم رشد نقدینگی تورم را افزایش  و موجب کاهش رونق در معیشت مردم و ایجاد اشتغال می شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اعلام اینکه کلید کاهش رشد نقدینگی در کشور، فراهم کردن زمینه سرمایه گذاری است، گفت: به طور حتم  بخش دولتی که متورم است باید کوچک شود، از طرف دیگر باید تولید رونق بگیرد. سوال من این است که چه ارزیابی از تولید کشور دارید؟ وضع تولید کشور الان خوب نیست. غیر از کارخانجات بزرگ کارخانجات متوسط و کوچک وضع خوبی ندارند.

علت مخالفت مجلس با اجرای فاز دوم هدفمندی افزایش تورم است

لاریجانی با بیان اینکه کشاورزی کشور هم اکنون در وضعیت نامناسبی قرار دارد، یادآور شد: اگر دو سه تا آمپول تقویتی در این مدت به این بخش نزده بودیم الان این حوزه وضعیت خوبی نداشت. بنابراین مساله اصلی کشور در اقتصاد این موضوعات است. اگر ما می گوییم در این زمینه ها باید مقاومت بکنیم به خاطر مجلس نیست، مجلس که دامداری، گاوداری و زمین کشاورزی ندارد ما به این دلیل در برابر اجرای مرحله دوم طرح هدفمندی در شرایط فعلی ایستاده ایم چون خیل عظیم تولیدکنندگان کشور باید بتوانند به حرکت خود ادامه دهند.

وی ادامه داد: همین نکته ای که الان شما فرمودید در باره فاز دوم هدفمندی یارانه ها، ما در این زمینه موضع خود را اعلام کرده ایم، هفته گذشته مجلس یک جلسه غیرعلنی برگزار و کامل این موضوع را بحث کردیم. بعد هم نظراتمان را اعلام کردیم من هم خودم اعلام موضع کردم. علتی که ما و دولت اختلاف داریم بر سر این بود که هدفمندی تورم به وجود آورده است.

لاریجانی افزود: ممکن است آقایان بگویند هدفمندی ربطی به تورم ندارد، اما ما معتقدیم ۳۰۰ هزار میلیارد تومان پول اگر به مردم داده شود یعنی تقاضای خرید جنس افزایش می یابد شما وقتی دچار رکود اقتصاد هستید یعنی تولیدتان کم است در همین شرایط هم اگر قیمت حاملهای انرژی را اضافه کنید یعنی تولیدتان کاهش می یابد. بنابراین در این شرایط کشور به طور حتم  با موج تورم مواجه می شود.

شعار اصلاح ساختار اقتصادی در شرایط تحریم امکانپذیر نیست

وی تصریح کرد: این که گفته می شود ما حامل های انرژی را گران می کنیم به معنی این نیست که گرانی افزایش یابد بلکه می خواهیم تکنولوژی تولید را ارتقا بدهیم تا فشار به کارخانه دار نیاید، از طرف دیگر با تغییر تکنولوژی صنایع از سوخت و برق کمتر استفاده می کند. سوال ما این است که در شرایط فعلی چگونه میتوان تکنولوژی مدرن را به کشور وارد کرد؟ در این شرایط  فشارهای دشمن کشورهای دیگر به شما تکنولوژی مدرنتر نمیدهند و به علت تحریم ها نمی توانیم که تکنولوژی وارد کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه شعار اصلاح ساختار اقتصادی در شرایط تحریم امکانپذیر نیست، گفت: به طور حتم تحقق این موضوع در گرو حمایت از تولید ملی است، بنابراین در حالی که نه به شما تکنولوژی جدید می دهند و نه ارزی برای واردات تکنولوژی داریم نتیجه این می شود که کارخانه ها بسته شده و تعداد بیکاران اضافه می شود.

مجلس با کسی دعوا ندارد/ کشور توان شوک اقتصادی دیگری را ندارد

وی ادامه داد: حال اگر شرایط ما عادی تر بود حتما به سمت هدفمند کردن یارانه ها به صورت پلکانی می رفتیم، ما به هیچ وجه معتقد به شوک اقتصادی نیستیم، بنابراین ، این موضوع جامعه را متلاطم می کند، از این رو ما از ابتدا گفتیم به نظریه پلکانی هدفمند کردن یارانه ها قائلیم که آن هم در این شرایط فعلی اقتصادی قبول نداریم. اما اینکه بیاییم و توقعات را در جامعه بالا ببریم درست نیست، حالا اگر کسی اقدام به این کار کرد ما برویم مقابله به مثل کنیم، ما فکر می کنیم چنین جوازی نداریم و به مصلحت هم نمی دانیم، ما با کسی دعوا نداریم ولی معتقدیم جامعه ما توان چنین شوک اقتصادی را ندارد و تولید ما نشست می کند.

رشد سه برابری واردات در چند سال اخیر عقلایی نیست

لاریجانی با اعلام اینکه یکی از مشکلات کنونی کشور واردات بی رویه است، افزود: به هر حال در کشور ما در این ۳۴ سال یک رشد واردات داشته ایم اما همیشه نسبت معینی داشته است در اکثر سالها ما بین ۲۰ تا ۳۰ میلیارد دلار واردات داشته ایم اما در این چند سال اخیر بین ۶۰ تا ۷۰ میلیارد دلار محصول وارد شده است، حال این سؤال پیش می آید که۲۰ میلیارد دلار کجا ۶۰ تا ۷۰ میلیارد دلار کجا؟

وی ادامه داد: ممکن است ما بگوییم می خواهیم وفور نعمت ایجاد می کنیم ولی ما از سالها پیش تا به حال سر این مساله اختلاف داشته ایم، به طور حتم اگر آناناس به کشور وارد نشود هیچ مشکلی برای مردم پیش نمی آید، واقعا چه دلیلی دارد حجم زیادی پول بدهیم تا آناناس وارد بکنیم، ما کشوری هستیم که این همه میوه  مختلف داریم. حالا اگر ما ۸۰۰ میلیون دلار بدهیم موز و آناناس وارد کنیم، آیا این عقلایی است؟ ما میوه کم داریم؟ سیب داریم زیادی هم داریم! میوه کاملی هم هست. میگویند ما صادر میکنیم خب صادر بکنید.

واردات انبوه جنس های بی کیفیت چینی وتعطیلی تولید داخل عزت کشور را زیر سوال می برد

لاریجانی تصریح کرد:  کشور ترکیه نفت و گاز ندارد، اما ۱۶۰ میلیارد دلار جنس صادرات می کند، شما دروازه ها را باز کرده و خیل جنسهای چینی وارد کرده اید، که این اقدام موجب تعطیلی کفشدوزیها و لباسدوزیها شده است. که به طور حتم این کارها بیکاری را در کشور تشدید می کند و اینها عزت کشور را زیر سوال می برد.

 رئیس مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه ظرف ماه دهم سال ۹۰ تا ماه ششم سال ۹۱ حدود ۸۰۰ میلیون دلار ماشین وارد کشور شده است، گفت: ممکن است شما بگویید چیزی خیلی بد نیست.  بله، ممکن است در زمینه هایی مانند کامیون کشور ماشین کم داشته باشد اما سواری مدل بالا وارد می کردیم، آیا نمی توانید نگذارید با افزایش سه برابری تعرفه وارد نشود. من قبلا هم گفتم این چوب بستنی را از آلمان وارد می کنیم. خب همین ها در کشور ایجاد مشکل می کند. مشکلات ما از این جنس است، شما اگر مصاف سخت با دشمن دارید نمی توانید اینگونه زندگی کنید. شما نمی توانید بگویید ما سر فلسطین می ایستیم، بر سر ماجراجویی غرب در سوریه می ایستیم در ماجراجویی غرب در مسائل عراق می ایستیم حق هم هست باید بایستیم اما آنقدر اقتصادمان را به واردات منوط می کنیم که نمیتوانیم این شرایط را تحمل کنیم.

داهیانه ترین اقدام در شرایط کنونی اجرای اقتصاد مقاومتی است

 وی با تأکید بر اینکه در شرایط کنونی داهیانه ترین اقدام اجرای اقتصاد مقاومتی است، گفت: یعنی شما تولید داخل را رونق دهید از طرف دیگر اگر گام دوم هدفمندی یارانه ها اجرایی شود به طور حتم تولید داخل می خوابد، از این رو باید بگذارید در کشور ثبات به وجود بیاید، من فکر می کنم در حوزه اقتصاد مساله اصلی ما تورم و مساله اشتغال است که راه آن هم گسترش تولید است. یعنی ما سرمایه گذاری را باید مردمی کرده و  تسهیلات به آنها بدهیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه افزایش بودجه جاری کشور به اقتصاد ضربه میزند، افزود: شما اگر میخواهید رونق تولید ایجاد کنید باید هم بودجه عمرانی تان درست کار کند و هم بسترهای سرمایه گذاری را فراهم کنید.

مشکل غربی ها باملت ایران در احیای تفکر مردمسالاری دینی است

لاریجانی با اعلام اینکه در حوزه سیاست خارجی مسأله هسته ای تنها بهانه ای برای کشورهای غربی است، تصریح کرد: آنها روی موضع جمهوری اسلامی در بیداری اسلامی و در مساله فلسطین، در احیای تفکر مردمسالاری دینی مشکل جدی دارند، یکی از وزرای کشورهای عربی همسایه ما آمده بود ایران که پیغام یکی از وزرای کشورهای اروپایی را به من بدهد، میگفت که مساله ما هسته ای ایران نیست حتی اگر بمب اتم هم داشته باشید . مساله ما موضع شما راجع به فلسطین است.

وی ادامه داد: البته مردم فلسطین مردم شجاعی هستند و جلوی استکبار می ایستند اما به هر حال خیلی ها با موضع ما درباره فلسطین مخالفند، چون ما در صحنه منطقه ای و بین المللی مردم فلسطین را داریم و هم جمهوری اسلامی که انصافا کمک می کند به آنها که کارشان جلو برود و یک مشت دلال هم در این کشورهای اسلامی داریم که کارشان کار چاق کنی است، در جنگ هشت روز غزه تفاوت جمهوری اسلامی با دلالها معلوم شد، آنها می فهمند چه کسی در این شرایط از فلسطین حمایت می کند.

تاثیر ضعف مدیریتی در معیشت مردم پر رنگ تر از تحریم هاست

لاریجانی تأکید کرد: ما نگفتیم که تمام مشکل اقتصادی ما تقصیر تحریم هاست من این  گزاره را قبول ندارم، من معتقدم تحریم ها تأثیر در معیشت مردم داشته ولی ضعف در مدیریت اجرایی نقشش بیشتر بوده است و اگر ما اقتصاد با رونقی داشتیم مشکلات ما در حال حاضر اینقدر نبود.

وی با بیان اینکه مسئولان نباید پشت تحریمها پنهان شوند، گفت: تحریمها را می توانیم به فرصت تبدیل کنیم، البته شرط دارد و شرطش آن است که آقا فرمودند؛ امسال سال تولید ملی است ولی ما هنوز موفق نشده ایم این شعار را محقق کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی، افزود: حال بیایید  و به مجلس انتقاد کنید، که مجلس اجازه نمی دهد معوقات بانکی را نقد کنید. در شرایط فعلی که کارخانه ها نمی توانند معوقه های بانکی خود را بدهند نمی توانیم که جلوی تولید آنها را بگیریم. مجلس هم گفت بانکها می توانند در مورد کارخانه ها معوقه ها را تقسیط کند، حالا دولت مدعی شده که ما می خواستیم معوقه ها را بگیریم اما مجلس نگذاشت، به هر حال این کار عقلایی است حالا چه مجلس  و چه دولت آن را انجام بدهد.

وی با اعلام اینکه پیشرفت در مذاکرات ۵+۱ با ایران تنها در گرو حل مشکلات اقتصادی داخل است، افزود: به طور حتم با عشوه گری، کسی به ما در صحنه بین الملل چیزی نمی دهد، ما باید وضعت اقتصادی داخل مستقر شود آن وقت می توانیم در صحنه بین الملل حرف جدی بزنیم.

موضع ایران در سوریه مبتنی بر گفت وگوی سیاسی بین طرفین دعوا است

لاریجانی ادامه داد: در حوزه منطقه ای وضع ما خوب است مخصوصا بعد از بیداری اسلامی، جریان خیزش اسلامی از انقلاب اسلامی ما گرفته شده است، البته اختلاف نظر هم داریم اما در مساله سوریه و فلسطین و مساله افغانستان سه موضوع بسیار مهم هستند، ما در مسأله سوریه چارهای نداریم جز این که شرایط را برای گفت وگوهای فراگیر ملی هموار کنیم، از طرف دیگر قطر و بعضی از کشورها با پول و سلاح زیاد وضع آنجا را به هم ریختند.

رئیس مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه بعضی ها به ما ایراد می گیرند و می گویند که موضع جمهوری اسلامی ایران در زمینه سوریه اشتباه بوده است، یادآور شد: خب پس چکار میکردیم وقتی می بینیم آمریکا و اسرائیل و بعضی کشورهای مرتجع آمده اند در کشور بلوا می کنند و مساله شان ضربه زدن به مقاومت فلسطین است، ما بشینیم تماشا کنیم، موضع ما این نیست که آنجا کسی بجنگند موضع ما گفتگوی سیاسی بین طرفین دعوا است.

وی ادامه داد: یکی از سران کشورهای منطقه که من با آنها صحبت میکردم دیدم فرمان صادر می کند باید بشار برود مگر شما کی هستید که اینگونه فرمان صادر می کنید، از این رو مواضع اصولی جمهوری اسلامی هزینه هایی برای کشور داشت اما به طور حتم مواضع جمهوری اسلامی در حوزه بین الملل موضع درستی است.

لاریجانی تأکید کرد: در حوزه مسائل فرهنگی در داخل کشور فکر می کنم جمهوری اسلامی چالش مهم  و فعالی ندارد فقط چند موضوع مانند تحقق اصل امر به معروف و نهی از منکر بوده که در تفکر اسلامی و در قانون اساسی اصل بوده است، از طرف دیگر کمیسیون فرهنگی دارد روی آن کار می کند و این مساله به جامعه حیات و آرامش و اصلاح رفتار می دهد.

سرقتهای مسلحانه و زورگیری آرامش جامعه را به هم زده است

وی با بیان اینکه در حوزه امنیت جامعه دو چالش مواد مخدر و سرقتهای مسلحانه، زورگیری وجود دارد، تصریح کرد: البته برای مبارزه  با مواد مخدر ساختاری در جامعه وجود دارد که خیلی ناجح نبوده است و همچنان درگیری تعداد زیادی از خانواده ها است و یکی هم مسأله سرقتهای مسلحانه و زورگیری است که آرامش جامعه را به هم زده است، از طرف دیگر قوه قضائیه و نیروی انتظامی اقدامات مثبتی انجام داده اند.

لاریجانی، ادامه داد: یک نکته آخر که من فکر میکنم ما که در صحنه بینالملل مصاف سختی پیش رو داریم و یک سری هم رقبای نااهل در منطقه داریم در این وضعیت باید همگرایی داخل را افزایش داد و از نظر سیاست داخلی باید همبستگی ها را کاملتر کرد و بعضی از اشکالات را هم نادیده گرفت و نگذاریم شکافهایی در کشور به واگرایی بی انجامد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه متأسفانه رفتارهای بعضی از مدیران ما بلاوجه دعوا درست میکند، گفت: دلیل ندارد این دعواها به وجود بیاید که اینها در شرایط فعلی مضر هستند./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی