کد خبر : 3602
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مهر/لاریجانی: خانواده‌های زندانیان مورد غفلت قرار نگیرند/ گسترش طرح مشاوره درمانی زندانیان

مهر/لاریجانی: خانواده‌های زندانیان مورد غفلت قرار نگیرند/ گسترش طرح مشاوره درمانی زندانیان

قم - خبرگزاری مهر: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ارائه خدمات مشاوره‌ای به زندانیان و همچنین خانواده‌های زندانی بسیار مهم و تأثیرگذار است و باید توجه داشت که خانواده‌های زندانیان مورد غفلت قرار نگیرند.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علی لاریجانی عصر یکشنبه در دیدار محمد قطبی مدیرکل زندانهای استان قم ضمن تقدیر از ارائه خدماتی که از سوی اداره کل زندانهای استان برای زندانیان صورت گرفته اظهار داشت: متاسفانه در سال جاری بسیاری از دستگاه‌های اجرایی در خصوص دریافت بودجه با مشکل مواجه هستند که باید برخی از هزینه‌ها اولویت بندی شود و مسئولان نیز در خصوص تخصیص بودجه به آن بخش ها توجه بیشتری داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه باید راهکارهایی برای حل مشکلات خانواده‌های زندانیان یافت اظهار داشت: ارائه خدمات مشاوره ای به زندانیان در قالب طرح مشاوره درمانی و هنچنین خانواده های زندانیان بسیار مهم و تاثیرگذار است و باید توجه داشت که خانواده های زندانیان مورد غفلت قرار نگیرند.

تعداد 4 هزار و 280 مجرم در استان قم  زندانی هستند

مدیر کل زندانهای استان قم نیز در این دیدار با بیان اینکه هم اکنون تعداد 4 هزار و 280 مجرم در استان قم در زندان هستند افزود: از این تعداد بیش از هزار و 800 نفر به دلیل مواد مخدر و بیش از 900 نفر نیز به دلیل سرقت و مابقی زندانیان نیز به دلایل مختلفی از جمله برهم زدن آسایش عمومی، محکومیت‌های مالی و سایر جرائم در زندان به سر می‌برند.

محمد قطبی افزود: تاکنون 561 مورد با هزینه بالغ بر 4 میلیارد تومان برای زندانیان اشتغال‌زایی صورت گرفته و تعداد 650 مورد اشتغال مولد نیز ایجاد شده است.

وی ادامه داد: برای زندانیان 3 کتابخانه با 15 هزار جلد کتاب دایر شده است و تا کنون نیز 60 دوره مسابقه کتابخانی برای زندانیان استان قم برگزار شده است.

مدیر کل زندانهای استان قم همچنین عنوان کرد: تا کنون به همت ستاد پرداخت دیه، تعداد 2 هزار و 280 نفر از زندانیان استان قم، از زندان آزاد و به آغوش خانواده های خود بازگشتند.
 

 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی