کد خبر : 3602
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مهر/لاریجانی: خانواده‌های زندانیان مورد غفلت قرار نگیرند/ گسترش طرح مشاوره درمانی زندانیان

مهر/لاریجانی: خانواده‌های زندانیان مورد غفلت قرار نگیرند/ گسترش طرح مشاوره درمانی زندانیان

قم - خبرگزاری مهر: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ارائه خدمات مشاوره‌ای به زندانیان و همچنین خانواده‌های زندانی بسیار مهم و تأثیرگذار است و باید توجه داشت که خانواده‌های زندانیان مورد غفلت قرار نگیرند.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علی لاریجانی عصر یکشنبه در دیدار محمد قطبی مدیرکل زندانهای استان قم ضمن تقدیر از ارائه خدماتی که از سوی اداره کل زندانهای استان برای زندانیان صورت گرفته اظهار داشت: متاسفانه در سال جاری بسیاری از دستگاه‌های اجرایی در خصوص دریافت بودجه با مشکل مواجه هستند که باید برخی از هزینه‌ها اولویت بندی شود و مسئولان نیز در خصوص تخصیص بودجه به آن بخش ها توجه بیشتری داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه باید راهکارهایی برای حل مشکلات خانواده‌های زندانیان یافت اظهار داشت: ارائه خدمات مشاوره ای به زندانیان در قالب طرح مشاوره درمانی و هنچنین خانواده های زندانیان بسیار مهم و تاثیرگذار است و باید توجه داشت که خانواده های زندانیان مورد غفلت قرار نگیرند.

تعداد 4 هزار و 280 مجرم در استان قم  زندانی هستند

مدیر کل زندانهای استان قم نیز در این دیدار با بیان اینکه هم اکنون تعداد 4 هزار و 280 مجرم در استان قم در زندان هستند افزود: از این تعداد بیش از هزار و 800 نفر به دلیل مواد مخدر و بیش از 900 نفر نیز به دلیل سرقت و مابقی زندانیان نیز به دلایل مختلفی از جمله برهم زدن آسایش عمومی، محکومیت‌های مالی و سایر جرائم در زندان به سر می‌برند.

محمد قطبی افزود: تاکنون 561 مورد با هزینه بالغ بر 4 میلیارد تومان برای زندانیان اشتغال‌زایی صورت گرفته و تعداد 650 مورد اشتغال مولد نیز ایجاد شده است.

وی ادامه داد: برای زندانیان 3 کتابخانه با 15 هزار جلد کتاب دایر شده است و تا کنون نیز 60 دوره مسابقه کتابخانی برای زندانیان استان قم برگزار شده است.

مدیر کل زندانهای استان قم همچنین عنوان کرد: تا کنون به همت ستاد پرداخت دیه، تعداد 2 هزار و 280 نفر از زندانیان استان قم، از زندان آزاد و به آغوش خانواده های خود بازگشتند.
 

 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی