کد خبر : 3592
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

فارس/برای پیشبرد پروژه‌های عمرانی از بخش خصوصی استفاده شود

فارس/برای پیشبرد پروژه‌های عمرانی از بخش خصوصی استفاده شود

رئیس مجلس شورای اسلامی در کمیسیون عمران مجلس گفت: میتوان برای پیشبرد پروژه‌های عمرانی از بخش خصوصی استفاده کرد.
خبرگزاری فارس: برای پیشبرد پروژه‌های عمرانی از بخش خصوصی استفاده شود

    Tweet

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس علی لاریجانی رئیس مجلی شورای اسلامی امروز یکشنبه بعد از حضور در کمیسیون صنایع و معادن مجلس به کمیسیون عمران رفت و طی سخنانی در جمع اعضای این کمیسیون گفت: اعضای کمیسیون در بحث‌های کاری خود انصافاً وقت گذاشتند و واقعاً پیگیری موثری انجام دادند؛ خوب است دوستان پیگیری دیگر داشته باشد تا در جریان و روند کار قرار بگیرند.

وی افزود: اگر پروژه‌های عمرانی در کشور لطمه ببینند تولید هم لطمه خواهد دید چرا که موتور تولید کارهای عمرانی‌است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید بخش عمران را جدی گرفت افزود: درحال حاضر پیمانکاران دچار مشکلاتی سختی هستند که باید این مشکلات را حل کرد.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی باید راه حل مناسب را برای مسائل و مشکلات مختلف پیدا کرد.

لاریجانی با طرح این سوال که چرا قیمت مسکن مهر افزایش می‌یابد؟ گفت: نقدینگی زیادی در جامعه وجود دارد که باید مدیریت شود، البته مسکن مهر زمین را از حالت بورس درآورد.

لاریجانی با بیان اینکه باید نقدینگی را به سمت عمران هدایت کرد اظهارداشت: اگر نقدینگی به سمت کارهای عمرانی برود تولید آسیب نمی‌بیند‌؛ درحال حاضر حجم زیادی از پروژه‌های عمرانی وجود دارد که باید نقدینگی را به سمت آن برد.وی با بیان اینکه باید با ارائه تسهیلات بانکی بسیاری از پروژه‌ها را پیش ببریم اضافه کرد: باید قاعده‌‌ای را بوجود آورد که روند خصوصی سازی معلوم شود و امکانات ارزی کشور نیز برای به سرانجام رساندن این پروژه‌ها بهره برد؛ برخی پروژه‌های راه آهن را می‌توان بصورت مشترک با کشورهای دیگر پیش برد و برخی کشورها هم برای این منظور زمینه دارند .

لاریجانی با بیان اینکه در جمهوری اسلامی ایران مدل شهرسازی نداریم گفت: کمیسیون عمران می‌تواند طرحی تهیه کند تا دولت ملزم شود شرایطی را برای شهرسازی با یک سری مولفه‌ها رعایت کند‌.

رئیس قوه مقننه اظهار داشت: متاسفانه بجای اینکه به اقتصاد روستاها توجه کنیم به حاشیه‌های آن توجه می‌کنیم که این درست نیست و ما باید برای عمران روستا چاره اندیشی کنیم.

انتهای پیام/

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی